Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Przygotowania do wyjazdów (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=69)
-   -   Cudze chwalicie, swego nie znacie.. czyli Tour de Pologne (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=6137)

Zoltan 04.04.2010 20:03

Cudze chwalicie, swego nie znacie.. czyli Tour de Pologne
 
Napiszę jeszcze raz, bo temat przepadł w mrocznej otchłani sieci.. Tych co tu pisali też proszę o "powtórkę z rozrywki" ;)

Wybieramy się z Gałą na objazd Polski. Zasada taka: startujemy z Helu i jedziemy zgodnie z ruchem wskazówek zegara, trzymając się w miarę możliwości blisko granicy. Wszystkiego będzie jakieś 4 kkm, czasu na to mamy 10-12 dni, więc powinno się dać. Plan jest mocno elastyczny i zobaczymy jak daleko zajedziemy..

Prośbę mam do Was Czarnuchy, żebyście podzielili się znanymi sobie ciekawymi miejscówkami w pasie powiedzmy do 50 km od granicy. Wiadomo, że przewodniki wszystkiego nie powiedzą. biorę oczywiście pod lupę wszystkie opisane u nas wyjazdy w Polskę.

diverek 05.04.2010 09:40

No to ja jeszcze raz Wam przypominam że mogę Was trochę przeczołgać po okolicznych fortyfikacjach. A i gościna i micha się znajdzie. O gąsiorku wina własnoręczne produkcji nie wspomnę.

Zoltan 05.04.2010 11:21

No to ja jeszcze raz bardzo dziękuję za zaproszenie :Thumbs_Up:

:D

Zoltan 03.06.2010 17:40

Plan się z grubsza skrystalizował i wygląda tak:
Cytat:

Etap I, 380km: z Chojnic przez Szlachtę do promu w Gniewie, Mikołajki Pomorskie, pochylnie na kanale Elbląskim, Krótka wizyta u Kopernika we Fromborku, Braniewo, Pieniężno, Bartoszyce, nocleg pod Kętrzynem.

Etap II, ~250km: rano Wilczy Szaniec i kwatera Lammersa i dzida: Węgorzewo, Dąbrówka,Piramida w Rapie, Gołdap. Tu degustacja kartaczy w barze Jędruś, potem pętla dookoła Suwalsiego Parku Krajobrazowego (głazowiska i inne atrakcje), Wiżajny, Sejny i nocleg nad jez, Płaskim nad Ryglem.

Etap III, ~280km: Rano Zęby Stalina koło Lipska, drogą 673 i 674 do Rezerwatu Żubrów w Białowieży, Kleszczele, Terespol, Nocleg w Kostomłotach.

Etap IV, ~380km: Na południe drogą 816 do Hrubieszowa, drogą 850 do Tomaszowa, Lubaczów, Wlk.Oczy, Medyka, Przemyśl, Nocleg w Wojtkowa na drodze 890

Etap V, Lesko, Duża i Mała Pętla Bieszczadzka i do Łupkowa zanocować na legendarnej bazie

Etap VI i VII. Z Łupkowa na Słowację, zobaczyć jaskinie: Bielańską, Dobrzyńską Lodową, Gombasecką i Demanowską. Do Polski wrócimy
koło Rajczy, w Jeleśni do Starej Karczmy na baciara. Koniec w Cieszynie u kumpla, co jeszcze o tym nie wie :D

Etap VIII km 250. Z Cieszyna do Kletna, głównie przez Czechy. Nad Ostravą, Opava, Jesenik, Paczków i do Kotliny..

Etap IX. Trochę się pokręcimy po Kotlinie kłodzkiej i potem przez zamek Czocha, Lubań, Żagań, Nowogród, Świebodzin, do udostępnionej części MRU koło Boryszyna.

Etap X. Zwiedzanie MRU i omijając z daleka wszystkie miasta do Świnoujścia

Etap XI. Ze Świnkowa przez Borne Sulinowo do Chojnic i ognisko na pożegnanie ekipy.
Jak macie jakieś pomysły, uwagi, propozycje, to chętnie posłucham..

banditos 03.06.2010 19:03

Zoltan kiedy wylatujecie?
Swietna sprawa!

Zoltan 03.06.2010 22:06

Jak się nic nie zwali, to startujemy 4 sierpnia

motosimsun 04.06.2010 09:49

Fajna sprawa. Liczyłeś jakieś pieniundze? Może wybrałbym się z Wami... Ja spod Warszawy

winc74 04.06.2010 20:57

Widzę iż zawijacie w moje okolice tzn.Paczków.
Jeśli tylko zapragniecie jakiejkolwiek pomocy walcie jak dym.

Zoltan 05.06.2010 00:42

Kasy nie liczyłem, ale tak na szybka mozna policzyć:
- paliwo na ok 4 kkm, powiedzmy tysiąc pln
- reszta to już zależy od wielu czynników, głównie jak panie będa się zapatrywać na warunki obozowania :D

Tak poza tym, zasady mamy takie:
1. luzik
2. w pozostałych wypadkach-patrz pkt 1.
3. Prędkości kontemplacyjno-emeryckie, zasadniczo dwucyfrowe
4. Noclegi albo w kempingach, albo pod namiotem albo w tzw agroturystyce, to zależy która płeć wygra wojne nerwów :P
5. żarcie na zasadach podobnych jak w pkt 4

Jak komuś odpowiada, to zapraszamy do jazdy w kupie, bo jak mówi stare przysłowie żuczków gnojarków: "Kupa krzepi !!" ... a może nie to przysłowie, ale jakies podobne :D

Vinc: będziemy tam koło Ciebie koło 10-11 sierpnia

Ps Muszę sprawdzić, czy Podlaska Szutrówka nr 1, jest w naszym zasięgu, bo wygląda, że jest :)

wasilczuk 09.06.2010 12:44

co masz na myśli szutrówka nr 1? domyślam się że chodzi o tą co opisałem w wątku 50 dróg. jak coś jeszcze trzeba to pisz śmiało.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:06.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.