Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Silnik, sprzęgło, skrzynia (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=4)
-   -   Wymiana zębatki 2 (i może 3) biegu (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=9909)

xralf 08.07.2011 21:05

Wymiana zębatki 2 (i może 3) biegu
 
Witajcie,
moja skrzynia po latach katowania :) powoli odmawia posłuszeństwa. Podczas wbijania 2 i 3 biegu strasznie halasuje, wypadają biegi itp.
W związku z tym mam pytanie czy w warunkach dobrze zaopatrzonego garażu jestem w stanie zrobić to sam (wyciągnięcie silnika ?) i co będę potrzebował z części (uszczelki łożyska i takie tam pierdoły które warto wymienić przy okazji).
Ewentualnie namiary na kogoś kto może mi to zrobić w rozsądnej cenie w okolicach Katowic??

Dzięki z góry za pomoc.

Wegrzyn 08.07.2011 21:23

Skrzynie robił JuIo z forum i ktoś jeszcze. Poszukaj w wątkach, bo temat był dość szeroki.

Misza 08.07.2011 21:29

Spokojnie dasz radę, tylko trzeba zachować zdrowy rozsądek i kolejność. Mając trochę kultury technicznej sam sobie poradzisz.

Uszczelki kupisz w larssonie, po rozpołoweniu silnika obczaj łożyska skrzyni i stan wszystkich jej elementów... wodziki, sprzegla kłowe innych biegów, automat zmieniacza biegów itp. Sprawdz wnetrznosci pompy oleju... sitko na smoku nie zawsze wyłapuje opiłki

szparag 09.07.2011 22:06

Wszystko zależy od twojej wiedzy i umiejętności manualnych. Ale w końcu wszyscy polacy to lekaże i mehanicy, więc pewnie dasz radę. :)

Vooytas 10.07.2011 07:49

Przy okazji wymień łożysko na wałku zdawczym. Koszt ok 100 a jak siądzie to cała operacja od nowa.

Będziesz zrzucał cylindry i głowice więc te uszczelki też zamów.

Mam śrubę/ściągacz do koła magnesowego i klucz pneumatyczny jak coś (klucz przydaje sie do odkrecenia nekrętki koła magnesowego, nie trzeba kombinować z blokowaniem szmatami itd.).

Musisz też zaopatrzyć się w klucz dynamometryczny przy składaniu do kupy.
Na połówki trochę pasty typu DIRKO tez się przyda.

No trochę zabawy i kosztów jest nie ma co się oszukiwać :)

Misza 10.07.2011 09:34

Cytat:

Napisał szparag (Post 186692)
Wszystko zależy od twojej wiedzy i umiejętności manualnych. Ale w końcu wszyscy polacy to lekaże i mehanicy, więc pewnie dasz radę. :)


Oraz bódowlańcy :P

Szycha 12.07.2011 20:17

Silnik wyciągniesz sam, ale z włożeniem w ramę znacznie mniej nerwów jest jak pomaga Ci druga osoba. Przy wkładaniu jest trochę "ciasno". Sam się dziwiłem jak silnik wyszedł, a potem nie chciał wejść :) Może mam mniej zdolności manualnych... :o
A jeżeli chodzi o środek, to silnik jest dosyć łatwy w konstrukcji. Powinieneś dać rade :Thumbs_Up:

Pozdrawiam.

Olek 12.07.2011 22:21

A nie da rady tego wymienić bez wyciągania silnika??

banditos 12.07.2011 22:55

A jak silnik pozostawiony w ramie chcesz rozpolowic?

Cibor klv 12.07.2011 22:56

Cytat:

Napisał Olek (Post 187096)
A nie da rady tego wymienić bez wyciągania silnika??

:) ni chuja... tak samo jak obalić flaszkę, która chłodzi się w lodówce...no mus ją z tej lodówki wydobyć. A taki stary poczciwy Junak miał fajny dekielek, który po odkręceniu kilku śrubek pozwalał na wyjęcie całej skrzyni bez rozpoławiania, ani wyciągania silnika z ramy.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:22.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.