Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Motocykl Forumowicza (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=177)
-   -   Wdzięczny ulepek (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=32779)

RysiekO 24.08.2018 23:38

Wdzięczny ulepek
 
13 Załącznik(ów)
Hej, zorganizuje sobie mały temacik z moim ulepkiem, także zapraszam do spamowania i śmiecenia :)
Nic szczególnego, taka samozwańcza garażówa z moja afrą. Zakupiona od Jana (nie wiem czy jest na forum, nigdy nie sprawdzałem) na Pyrach k/wawki. Oryginalnie to była HRC, ale juz moooocno po przejściach. Kupiłem za 3 i pół ale doprowadzenie do stanu używalności dało finalnie w granicach 9ciu, nie pamietam :at: Generalnie za takie pieniądze można kupić zdecydowania młodszy i lepszy motek, no ale, ja nie żałuję :D

Trochę fotek jak to się zmieniało przez ost dwa lata z nią, najpierw piaskowa, potem ala wojskowa, a w tym roku chciałem pójśc w czerwień (coś w stylu wypalonego koloru od słóńca) nie udało się do końca, a sama afra mi w tym kolorze nie podpasowała więc później znów wróciła w piasek. Teraz po wymianie silnika owiewki zostają na półce, polatam trochę na golasie bo taką mam wizję na dobicie tego sezonu do białego puchu. W następnym poście napiszę coś więcej o obecnym stanie ;)

RysiekO 25.08.2018 00:10

4 Załącznik(ów)
Teraz ulepek zrobił się nieco dualowy, traktuje go jako swoistą przeprawówkę, która jest na moją skromną kieszeń. Po zmianie silnika (dzięki Fihu! niech tobie te pieniądze równie dobrze się przysłużą jak mi, dla mnie dobrze wydane dwa i pół klocka) na następny sezon w planach będzie jakiś ups + tył, tak aby nie trzepało za mocno na dołach, obecne daje radę ale na tym polu ulepek pozostawia nieco do życzenia. No i pompę wsadzę FASCO, bo nie chce mi się tam zaglądać co roku, a styk po wymianie na tourmaxowy po 2 sezonach już widocznie przypalony.. no więc chętnie coś z tym zrobie.

Z takich nieco ważniejszych rzeczy, które zostały podlepszone to
-nowe grubsze szprychy od "króla" z Bielska i nowiuśka z półki fela od trampa (wyraźnie grubsze, aż się zdziwiłem że takie balerony można wsadzić w koła, ale Król dał znaka że będzie miodzio, a ja się zgodziłem trochę poszerzyć otwory w piastacvh i feldze, wyszło zacnie)
-Do tego wsadziłem ten poliamid w kiwaczkę i jest spucio. 30 zł za metrowy pałąk tylko do wyfrezowania otworu i pociecia diaksem na odpowiednie kawałki daje 4 komplety takich tulejek, to ułamek tego co bym zabulił za nowe łożyska a efekt zadowalający.
-Poprawiłem sobie nieco hebel dając pompę od R6 i oplot, wyraźnie poprawiło się samo spowalnianie, choć szału nie ma.
-Obszedłem też ten stycznik z felerna kostką grubszym kablem na plusowe z instalacji i bezpiecznik MIDI, bo mi spaliło regler. teraz siedzi ten polski i działa zacnie.
-Dałem z 5 cm gąbki w siedzenie, bom wysoki chop i jakoś smiesznie nisko mi się siadziało na oryginalnym. Skróciłem także i wywaliłem stelaż tylni, niepotrzebna waga dla mnie.

Niedługo pewnie coś podziałam z bakiem... tak siobie myślę o śnieżnym moro:drif:

RAVkopytko 25.08.2018 00:19

Fajna drynda :at:

tyran 25.08.2018 00:56

Spoko.
Niech daje radochę!

wojtekk 25.08.2018 07:47

Masz zaparcie ! Podziwiam !

Mhv 25.08.2018 09:06

Piękny afri-ratt, choć moim zdaniem ze szczątkami czachy od 03 wyglądał nieco lepiej, i w mordę pewnie mniej wieje:)

CzarnyEZG 25.08.2018 11:48

Postapokaliptyczna Trójka :)
Smaczna.

Tak atrochę wizja co by było gdyby inżynierowie z hondy słodzili kawę brown szugarem ;)

RysiekO 25.08.2018 13:42

Zawsze do kawy sypie tylko brązowy :D

Czacha zostaje, szybki swap i moto jest gotowe pojechać gdzieś dalej ;)

madafakinges 25.08.2018 14:16

W 3lusterkach widać więcej niż w dwóch.

Dobry dzik

Franz 25.08.2018 19:34

Mi tu brakuje dubeltowy jak w HD WLA
Oczywiście z pokrowcem do szybkiego
Wyjmowania


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:53.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.