Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Hamulce, kola, opony (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Nowe Szprychy Do Kół Afryczki (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=1303)

ENDRIUZET 07.08.2008 12:31

Nowe Szprychy Do Kół Afryczki
 
Pytanie mam. W mojej AT na złotych felgach ... boli mnie, że szprychy są brudno matowe w różnych odcieniach czyli generalnie zaniedbane łącznie z tymi szpuntami czy jak tam się nazywają te śruby mocujące na feldze. Czy ktoś z Was wymieniał u siebie szprychy ?? Takie nówki ... najlepiej złote ... pięknie by wyglądały :) Inna sprawa czy ktoś zna szacunkową cenę takich szprych oraz ich zamontowania ?? ... I gdzie takie szprychy można kupić ??

Wdzięczny będę za info ...:D

daniel_87 07.08.2008 18:41

myc myc, bierz paste polerska do lakieru i dawaj 10 godzin za toba :)

krystek 09.08.2008 21:07

możesz pochromować przecież, ja kiedys mialem CZ 350 i chromowałem tak to wygląda

http://lh6.ggpht.com/kgruba/RuhM169O...JPG?imgmax=512

złoty, moim zdaniem to przesada, ale chromowane nawet nie śnidzieja i to jest plus,
oczywiście że aluminium da sie na wysoki połysk zrobić, tylko na jak długo.

http://lh4.ggpht.com/kgruba/RuhM3a9O...JPG?imgmax=512

ta płyta w środku to aluminium po polerce

najpierw wykrecić szprychy wraz z nyplami, potem pojechać je drucianka najlepiej na jakiejs maszynie by dobrze przygotować do chromu,

wiekszość forumowiczów ma ma użytkowe zdanie na temat afrri, ja również. Ale liczy sie także dobry wygląd :),

Pawel 09.08.2008 22:50

Kiedyś w Olek Motocykle dali mi namiar na gościa co podobno zajmuje sią takimi rzeczami jak szprychy.
Nie wiem czy to aktualne, ale jak ktoś sprawdzi to niech odpisze to może przyda się innym.

Paweł Król
602 833 570

Dejvid 09.08.2008 23:31

Endriuzet - no co prawda troche przesada z tym cackaniem Afry ;) Ja przechodzilem ten temat ale z nieco innych powodow, ale napewno nie estetycznych, lecz to juz niewazne..
Oto namiary na człeka co dorabia wszelkie szprychy na zamównie
602198211
Robi to szybko i solidnie a co wazne calkiem niedrogo. Podać tylko musisz dokladne wymiary, gościu wrzuca odpowiedni pręt do maszyny wprowadza parametry i fik fik szprychy gotowe :) A czy chromuje to nie wiem ale pewnie tak bo wielu charlejofcuf z niego korzysta. Zrobilem na jego szprychach kilkanascie tys km i jest wsio ok.

puszek 10.08.2008 10:07

Szprycha w serwisie kosztuje cos okolo 16 zeta. Mamy w Krakowie goscia który sie zajmuje centrowaniem i prostowaniem obreczy ale... pomimo ze to złota raczka i w domu pracuje,to wcale nie jest to tanio. Średnio jak koło ma jakies luzy to wychodzi cos cirka 200 zeta z wymiana 3-4 szprych . Problem jest z rozkreceniem szprych.Nyple sie zapiekaja i wtedy...masakra. Co do dorabiania to byłbym ostrożny. One maja przede wszystkim pracowac...wyglad to rzecz mniej wazna.W terenie to sa ogromne przeciazenia.Nie wiem czy takie dorabiane spełnią swoja role.Ten gostek jak cos kombinuje to tylko ze szprychami od innych enduro. Nie wiem czy tylko robi taka aurę czy tez ma racje ale wszyscy enduromaniacy koła mu nosza. Nawet uznane serwisy mu woza,. Zastanów sie więc, zebys sobie gola nie strzelił sam.Podobno obręcz afryki jest jedna z najtwardzszych jakie sa na rynku...Chyba ten szuwaks jak ktosnapisał powyzej to najlepszy pomysł. Ostroznie trzeba w zakupie koł uzywanych. ja zapałaciłem za goły przód z padnietymi łozyskami i szprychami do roboty 400 zł. Po remoncie kosztowało mnie jakies 600 zeta..To chyba nie był dobry interes.No tarcze były nawet oki...

BartekJ 10.08.2008 23:52

Ja mam angielską AT. I szprychy, niestety, też miałem pordzewiałe. Szczególnie okolice nypli. To, co można zrobić nie narażając się na koszta to pasta typu Automax i heja na rudą. Koło fabrycznie zrobione jeździ i jeździ. Trzeba się mocno postarać, żeby je uszkodzić. Natomiast ruszone już nie jest tak mocne i trza naprawdę dobrego szpeca, żeby to WŁAŚCIWIE zrobił. Znane mi są przypadki, że szprychy po kiepskim fachowcu pękały. Wiadomo, czym to się kończy w przypadku crossówki i lądowania po skoku.

samul 15.08.2008 21:39

No to wam powiem, co sie dzieje w przypadku Africy i uzywania U-locka: Q...waaaaaaa!!! :mur::mur::mur:

Przy okazji dowiedzialem sie, ze w AT z tylu w tym samym kole sa TRZY ROZNE TYPY szprych! Prawe, lewe i q...wa srodkowe! U...dolilem po jednej kazdego rodzaju :fool: Za to cena 4.70 (jakies 10 PLN) za sztuke nie przeraza :)

Biedna Krolowa, nie ma u mnie lekko :fool2:

Szprychy:

42611-MY1-405 szprychy A A9x177 strona lewa
42612-MY1-405 szprychy B A9x173 strona prawa zewnetrzna
42613-MY1-405 szprychy C A9x170 strona prawa wewnetrzna

Jak widac, sa roznej dlugosci!

samul

JarekAT 08.06.2013 20:04

Cytat:

Napisał samul (Post 19659)
Szprychy:

42611-MY1-405 szprychy A A9x177 strona lewa
42612-MY1-405 szprychy B A9x173 strona prawa zewnetrzna
42613-MY1-405 szprychy C A9x170 strona prawa wewnetrzna

Poszukuję wymiaru szprych przednich.
Można by było dodać komplet wymiarów do Afripedii.

ferolo 29.06.2013 16:45

Panowie a znacie kogoś kto dorabia takie szprychy na przód dzwoniłem do pawła króla z bb i powiedział że do afry nie podejmuję się robienia szprych.
Cena z hądy jest jakaś chora więc tu pytanie do was
Znalazłem firmę na necie którą poleca forum xtz gość nazywa się Bartnik wysłałem do niego zapytanie czy jeśli wyślę mu stara szprychę to czy zrobi mi z tego komplet na przód no chyba że znacie dokładny wymiar szprych przednich.
Czekam na info jak coś to podam wam ewentualne koszta i jaka jakość wykonania


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:16.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.