Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Układ elektryczny i zapłonowy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   Czy rok dla akumulatora to dużo? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=13252)

rambo 21.04.2012 18:39

Wysokie dość te prądu ale wyglądają że mieszczą sie w prawidłowych :Thumbs_Up:

Jeśli Aq było nie dołowane to czasem musi się deko podładować, inaczej wyniki są deko przekłamane

irekafrica 21.04.2012 19:59

Mój kolega miał w Trans-alpie aku orginał 6 sezon, teraz kupił nową vartę

next22 21.04.2012 22:01

U mnie a wsi sprzedają Varty po 150pln
Taki Chińczyk z nalepkom :)
Jedź do sklepu z akumulatorami tam mają taki cudowny miernik i prawdę pokarze .
A tak to se można gdybać

RAFWRO 21.04.2012 22:18

Ładowanie jest. Choć miejscami minimalnie sporawe. Wygląda tak, jakby aku nie było już takie sprawne , lub jakby styki były gdzieś lekko zasyfione. W takich sytuacjach ładowanie rośnie ponad normę. Skoro styki w kostkach masz ok, to faktycznie kolejnym bezkosztowym krokiem byłaby wizyta w sklepie z akumulatorami - sprawdzą go na mierniku pod obciążeniem. Warto jeszcze to wykluczyć. To prosta konstrukcja. Musi działać.

LukaSS 21.04.2012 22:39

Jakieś herezje piszecie starzy mechanicy, że jest wszystko OK. Co to za obroty 2000?! Co to za obroty MAX?! W ogóle co to za pomiary z ssaniem, bez ssania, zimny, ciepły, może jeszcze na pozycjach lub przy właczonym tylko świetle stopu? Ktoś jeździ na zimnym silniku na co dzień?

Pomiar przecież robi się robi przy 4-5 tys. obr/min i właczonych mijania oraz przy włączonych światłach i biegu jałowym.

Ja też kupiłem Vartę myśląc, że jest the best. Po roku okazało się, że podczas kręcenia rozrusznikiem b. szybko się wyładowuje, trudno ja naładować a podczas spoczynku w ciepłym (nie podłaczona do instalacji) gazuje. Wymieniłem na Exide, które to we wszystkich moto i u klienta sprawują się wzorowo.

chemik 21.04.2012 22:43

Usterka namierzona... Naprawiona...
W tym modelu kabel przekaźnika rozrusznika przyłączony jest zwykłym konektorkiem bagnetowym... W pionie... Dodam, że silnik też wibruje głównie w pionie... Złącze, jak wcześniej wspomniałem, było cały czas czyste i niezaśniedziałe... Wtyczka siedziała na "bagnecie" pewnie... Jednak nie dość pewnie... Podczas jazdy zaczęła się zsuwać i doszło do momentu, gdzie styk był już za mały... I przerywało przy odpalaniu moto...
Czyli na problem złożyły się dwie usterki: rozładowany aku po zimie oraz zsuwające się złącze elektryczne... Prawa Murphy'ego zadziałały i obie nastąpiły jedna po drugiej dając fałszywy trop...
Naprawa oczywiście banalnie prosta - wystarczyło wytczkę lekko dogiąć kombinerkami...
Dzięki wszystkim za sugestie i porady... Nieźle się bawiłem ganiając z miernikiem i nawet jest mizerna szansa, że polubię elektrykę...

rambo 21.04.2012 22:45

Prąd - niewidzialny przyjaciel (wróg) :D


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:03.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.