Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   NAT - Warsztat (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=171)
-   -   Płyn chlodniczy (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=31259)

mazurrd07 16.02.2018 11:33

Płyn chlodniczy
 
Witam mam kilka pytań
Czy ktoś się orientuje ile wchodzi płynu chłodniczego do Crf.
Czy jest termostat i przy jakiej ewentualnie temperaturze się on otwiera.
Czy po zalaniu płynu chłodniczego trzeba jakos układ odpowietrzyć czy sam się odpowietrzy.

Africa Tigg 21.09.2018 14:34

to ja jeszcze jedno pytanie w temacie płynu:
czy też wywala wam płyn chłodniczy w okolicy prawego podnóżka na osłonę wydechu?
poziom w zbiorniczku mam jeszcze w granicach normy, ale po ostrzejszej jeździe pojawia się niewielka ilość zaschniętego płynu w tych okolicach...ktoś, coś?

krzysiek_m 21.09.2018 14:44

Opaska przy pompie wody dokręcona?

zbyszek 21.09.2018 15:08

Cytat:

Napisał Africa Tigg (Post 601610)
to ja jeszcze jedno pytanie w temacie płynu:
czy też wywala wam płyn chłodniczy w okolicy prawego podnóżka na osłonę wydechu?
poziom w zbiorniczku mam jeszcze w granicach normy, ale po ostrzejszej jeździe pojawia się niewielka ilość zaschniętego płynu w tych okolicach...ktoś, coś?

Masz zapewne płyn o za niskiej temperaturze wrzenia, większość motocykli włącza wiatrak powyżej 100 stopni, średnio 104-105 stopni...
Wyobraź sobie co będzie jakby taki układ wodą zalać :D

Wlej Dynagel, tani, ok 12 zł litr, i temp wrzenia 130 st.

Grzechu2012 21.09.2018 15:59

1 Załącznik(ów)
Cytat:

Napisał Africa Tigg (Post 601610)
to ja jeszcze jedno pytanie w temacie płynu:
czy też wywala wam płyn chłodniczy w okolicy prawego podnóżka na osłonę wydechu?
poziom w zbiorniczku mam jeszcze w granicach normy, ale po ostrzejszej jeździe pojawia się niewielka ilość zaschniętego płynu w tych okolicach...ktoś, coś?

mam to samo, w podróży do i z Pamiru kapało mi czasami w niewielkich ilościach . Teraz w PL to ustąpiło. Manual i Dealer twierdzi że tak może wystąpić czasami. Jeśli będzie to notoryczne to pompa do wymiany.

Africa Tigg 21.09.2018 16:52

dzięki za odzew w temacie, najpierw pójdę za radą zbyszka, a poźniej jak coś będe musiał pomyśleć o pompie, jak sugeruje Grzechu, bo ostatnio często silnik rzyga płynem...chociaż jest to przy jebitnych upałach.

krzysiek_m 21.09.2018 17:30

Rada Zbyszka jest kontrowersyjna. Jak płyn zaczyna wrzeć = koniec jazdy. Wyrzyguje przez korek i nie sposób tego nie zauważyć.

Wlewając płyn o wyższej temperaturze wrzenia będziesz miał wyższą temperaturę silnika o te 30%. Kontrowersja polega na tym, że nie wiadomo czy to zdrowe dla silnika.

Swoją drogą, ludzie tu orali po Zatoce Perskiej i w Azji Centralnej i nikomu płynem nie rzygało... Co ty wyprawiasz tym motocyklem i w jakich temperaturach? o.O

Africa Tigg 21.09.2018 17:40

jezdze głównie podczas polskich upałów, wiec porównując do Grzecha i reszty konkretnych podrózników, to moja NAT ma warunki prawie labolatoryjne ;-)
ale fajnie, że jest odzew i burza mózgów

Grzechu2012 21.09.2018 18:34

Olej to, serwisówka przewiduje taki stan, jak mocno będziesz nalegał to wrzucę ten fragemnt. Mi w Polskich realiach nie kapie płynem. Stan w zbiorniku jest. Jeździć i kontrolować tak zalecają fachowcy z całej Polski :D

zbyszek 21.09.2018 20:57

Cytat:

Napisał krzysiek_m (Post 601638)
Rada Zbyszka jest kontrowersyjna. Jak płyn zaczyna wrzeć = koniec jazdy. Wyrzyguje przez korek i nie sposób tego nie zauważyć.

Wlewając płyn o wyższej temperaturze wrzenia będziesz miał wyższą temperaturę silnika o te 30%. Kontrowersja polega na tym, że nie wiadomo czy to zdrowe dla silnika.

Swoją drogą, ludzie tu orali po Zatoce Perskiej i w Azji Centralnej i nikomu płynem nie rzygało... Co ty wyprawiasz tym motocyklem i w jakich temperaturach? o.O

W żaden sposób nie jest kontrowersyjna, to zwyczajnie fakt.
Wentylator chłodnicy który włącza się gdy temperatura płynu osiągnie 105 stopni.
Miałem wiele motocykli, we wielu tych nowszych jest cyfrowe wskazanie temperatury płynu chłodniczego, i można sobie poobserwować.
Jest to całkowicie normalne.

Czy jest to zdrowe dla silnika??
A dlaczego tak konstruują układy chłodzenia??:p

edit; choć dziwną rzeczą jest że nowy motocykl miałby być zalany niewłaściwym płynem chłodniczym.
To nawet niemożliwe...


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:10.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.