Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Pogadanka o olejach i malowaniu XRV (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=44753)

$zwagier 15.08.2023 08:45

Pogadanka o olejach i malowaniu XRV
 
1 Załącznik(ów)
Cześć. Chciałem poruszyć dwie kwestie jak w tytule.

Na rynku mamy dużą gamę olei, droższych i tańszych, mniej lubianych i tych lepiej lubianych. Jakie marki lubicie (?) a do jakich macie zastrzeżenia?
W poprzednim moto (jajko - przebieg 50kkm) porównałem sobie trzy oleje. Motul, Eneos oraz Valvoline.

* Na motulu 5100 (półsynt) zrobiłem może z 2-3 tyś km, silnik chodził jak ciągnik, trochę łykał też oleju. Zraziłem się bardzo to tej marki chociaż do starego dyzla w aucie leje i jest dobrze.

* Eneos (półsynt), trochę poprawiła się kultura pracy silnika(?) albo efekt placebo, pobór oleju skończył. Ceny nie pamiętam w porównaniu do motula, ale chyba jakoś bardzo się nie różniły ceną.

* Valvoline dokładnie Durablend (półsynt). Na nim jeździłem do końca, silnik chodził fajnie, nie brał oleju i cena ciekawa, 3 dyszki tańszy od poprzedników.

Teraz się przesiadłem na AT 94r, na szafie 50tyś też mi pykło nie dawno ale raczej drugi raz :D Moto ma ponad 150tys nalotu, poprzedni właściciel wlał fuchsa silkolene pro 4 10w40, syntetyka. Silnik nie pobiera oleju. Kolor nawet trzyma więc w kondycji jest dobrej obstawiam. Lubię nieraz pojeździć agresywniej i pytanie czy lać dalej 10w40 czy może spróbować 10w50? Jakie macie odczucia na innych olejach i gęstościach?

Kolejna sprawa, w zimę chce się wziąć za malowanie AT. Niżej wrzucę fotkę z malowaniem Rothmans, są gdzieś dostępne te malowania? Orientował się ktoś kiedyś gdzieś czy jest to w sieci?

Bałtrok 15.08.2023 09:42

Pogadanka o olejach i malowaniu XRV
 
Środek sezonu i o olejach? Koniec świata :)

Ja jak przywiozłem XRV od handlarza i wstawiłem do kolegi który pracował w MCS Honda na serwis początkowy to zalali Motul 5100 i polecali go do Afry.

Po jakim czasie i lekturze forum kupiłem fuchsa i niestety bardzo szybko po zmianie silnik zaczął bardzo dymić i koniec końców skończyło się remontem. Może to przypadek ale niesmak został.

Zgadzam się, że na 5100 kultura pracy średnia, zwłaszcza praca skrzyni ale już się boję eksperymentów.

Jeśli chodzi o malowanie rothmans to mam gdzieś tabelę kolorów, poszukam i podeślę jak chcesz.

Baza 15.08.2023 09:57

Wlałem pierwszy raz w życiu za namową sprzedawcy w "OlekMotocykle" Repsol'a 10w40 i jest spoko. Skrzynia chodzi na pewno ciszej niż na MOTUL'u

$zwagier 15.08.2023 10:36

Cytat:

Napisał Bałtrok (Post 826324)
Środek sezonu i o olejach? Koniec świata :)

Ja jak przywiozłem XRV od handlarza i wstawiłem do kolegi który pracował w MCS Honda na serwis początkowy to zalali Motul 5100 i polecali go do Afry.

Po jakim czasie i lekturze forum kupiłem fuchsa i niestety bardzo szybko po zmianie silnik zaczął bardzo dymić i koniec końców skończyło się remontem. Może to przypadek ale niesmak został.

Zgadzam się, że na 5100 kultura pracy średnia, zwłaszcza praca skrzyni ale już się boję eksperymentów.

Jeśli chodzi o malowanie rothmans to mam gdzieś tabelę kolorów, poszukam i podeślę jak chcesz.

A obecnie jaki olej lejesz? Z ciekawości
Tabelkę z chęcią przygarnę

Bałtrok 15.08.2023 10:43

Wróciłem do 5100

Lis 15.08.2023 10:44

Cytat:

Napisał Bałtrok (Post 826324)
Po jakim czasie i lekturze forum kupiłem fuchsa i niestety bardzo szybko po zmianie silnik zaczął bardzo dymić i koniec końców skończyło się remontem. Może to przypadek ale niesmak został.

Ale tak na logikę... na remont zapracował olej lany przez lata, czy ten ostatni? ;)

Bałtrok 15.08.2023 10:49

Pogadanka o olejach i malowaniu XRV
 
Cytat:

Napisał Lis (Post 826335)
Ale tak na logikę... na remont zapracował olej lany przez lata, czy ten ostatni? ;)


To jaki wcześniej był lany przez 21 lat we Francji
jest i pozostanie niewiadomą.
U mnie 1 czy 2 sezony motul i przebiegi znikome potem fuchs i dupa. Nikogo nie przekonuję, że fuchs jest zły, opisuję swoje doświadczenie.

Łap kolory ale coś jeszcze powinienem mieć, poszukam jutro dokładniej.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...d2d2ec39e.jpeg

Melon 15.08.2023 10:50

Przecie o olejach to już na Forumie było wszystko.

wierny 15.08.2023 11:56

Cytat:

Napisał Melon (Post 826338)
Przecie o olejach to już na Forumie było wszystko.

Było, ale może się coś zmieniło. Pozdro Sławku.;)

Melon 15.08.2023 13:06

Dzięki Irek, a co się miało zmienić, przestali oleje i filtry podrabiać ? :)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:21.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.