Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Silnik, sprzęgło, skrzynia (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=4)
-   -   Metaliczny dźwięk (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=9751)

Gawień 18.06.2011 10:54

Metaliczny dźwięk
 
Regionalnych nie wszyscy czytają więc zrobię jeszcze jedno podejście tutaj :

Silnik za czasów poprzedniego wlaściciela byl robiony w Motoriscie ( lożysko walka zdawczego ) czyli byl rozbierany , poza tym nic nie bylo źle , zostal poskladany i niby powinno być dobrze. Niestety w krótkim czasie pojawily się dźwieki , metaliczne , przy dodawaniu gazu , mocno niepokojące , góra silnika jest okej to na pewno , w serwisie (innym) stwierdzili wiele blędów po poskladaniu pieca przez Motoriste , poza dźwiękami silnik chodzi pięknie , odpala , jedzie , i tak już z 1000km bez zmian ... Jest luz między koszem sprzęglowym a tą zębatką zaraz kolo kosza , wydawalo się że ostatecznie może to być to , ale luz w sumie jest podobny jak w innej Ari co akurat byla rozbabrana a tam dźwieków nie ma .

Co moglo być źle zlożone że to tak pracuje ? Mogę spróbować nagrać ten dźwięk jak komuś by to pomoglo.

Jak ktoś ma jakiś pomysl to prosze o pomoc:bow:


PS, Na zimnym silniku też slychać ale troche mniej

Olek 18.06.2011 13:14

Głupie pytanie, ale jesteś w 100% pewien że to silnik? Ja ostatnio zdemontowałem osłonę silnika i się tak przejechałem i powiem Ci, że nigdy w życiu takiej ciszy nie słyszałem ;P
Nie haczy Ci o coś wydech, jakaś nóżka, cokolwiek?

PS. Aa i jeszcze jedno, odkręć sobie pokrywę od alternatora i sprawdź odrzutnik oleju, tak luźno sobie pomyślałem, miałem kiedyś podmielony..

wieczny 18.06.2011 13:34

Na kolektorze wydechowym przy łączeniu z tłumikiem jest taki metalowy pierścień. Fabrycznie siedzi on pewnie na wcisk ale z czasem może się poluzować. Ileż ja się naszukałem tego dźwięku... Aż się odechciewało jeździć. Dzwoniło jak garść monet w skrzyni korbowej.

Gawień 18.06.2011 17:29

Oslona niestety już dawno wykluczona :( Napierdziela konkretnie , sprawdzę ten wydech chociaż pewnie to coś ze środka :{

szparag 18.06.2011 19:17

Sprawdź ustawienie rozrządu może pizgneli się o 180 stopni na wałkach tzn na jednym, jak masz motocykl u mechanika to będzie wiedział o co chodzi.

Gawień 18.06.2011 20:10

Rozrząd wymieniony , bo z tego co stwierdzili byl luźno... szczególnie na tylnym cylku , i to też udalo im się w motoriscie stwierdzić że z tylnego cylindra wydobywal się inny dźwiek niż z przedniego. Ale dźwieki zostaly razem ze mną:mur:

Wydaje mi się że napierdziela bardzo konkretnie , ale z drugiej strony gdyby to bylo coś nie wiadomo jak poważnego to raczej by już nie jeździla , ja wiem że Afryka to pancerny sprzęt ale bez przesady :P

szparag 18.06.2011 20:38

Jeśli był wymieniany to tym bardziej sprawdź ustawienie. Jeśli to nie pomoże to stetoskop do łapy i obsłuchać co to jest, każdy mechanik powinien to znaleźć. A tak to jest troszkę jak z telefonem do lekarza : Panie doktorze kaszlę, co mi jest ?. Albo masz grypę, albo gruźlice, albo AIDS.

Ja stawiam na korbę, dół, albo góra, raczej góra. ale to tak naprawdę wróżenie z fusów.

Gawień 18.06.2011 21:25

w motoriscie wlasnie sluchali i się nie wsluchali . Jeżeli korba to jaka może być przyczyna ? Może to być przez to że bylo źle poskladane ? O koszty nie pytam bo pewnie miażdżące :dizzy:

To znaczy że rozrząd musialby być dwa razy źle ustawiony , i czy jeżeli on ma te plastikowe oslony to czy moglby tak napierdzielać , i tylko przy dodawaniu gazu ... Silnik byl zlożony po zrobieniu lozyska na starym bo podobno mial być dobry , teraz po tych nie calych 3000km , wyszlo na to że luźny więc zostal wymieniony na nowe.

Jaro-Ino 18.06.2011 21:29

Nagraj filmik i wrzuć tutaj, a nuż ktoś trafi i obejdzie się bez rozbiórki ;)

Gawień 19.06.2011 17:56

Wydech wykluczylem , jutro nagram filmik może będzie slychać , chociaż bez dalszego rozbierania pewnie i tak się nie obejdzie. Żaluje tylko że wsadzilem w ten rozrząd oleje synchro itp kasy , bo jak silnik będzie śmieć to mi na nic ta robota , moglem dolozyć do nowego silnika nawet fajny na jebaju jest ... :Thumbs_Down: Jeszcze mi się ta wymarzona Afryka odbije czkawką :mad:

Pozdro i dzieki za próby pomocy :Thumbs_Up:

Daroo 19.06.2011 18:50

Kolego ja mam taki metaliczny dzwięk jak Ty, wszystko opisalem w temacie 'wtopa z africa' Będe rozbieral silnik w lipcu do pożądnych ogledzin bo teraz nie mam czasu. Mało to mam taką sama Afre jak ty malowanie rocznik itp. moze to jakies fatum??

Kisiel 19.06.2011 20:51

Heja,

Czy ten metaliczny stuk nasila się bądź rośnie z obrotami?

Gawień 19.06.2011 21:27

Daroo wiem , śledzilem Twój temat , nawet przebieg podobny , z tym że u mnie nic nie dymi itp...

Dźwięk pojawia się przy dodawaniu gazu , nie zależnie od obrotów , jak dam mocno w palnik to jakby go nie bylo , jak jade na stalych obrotach jest cisza , ale jak dodaje się gazu to się zaczyna orkiestra . W sumie to wszystko jedno czy na luzie czy na jedynce i innych biegach , czy przy 3 tys czy 5 tys , za każdym razem jak dodaje się gazu po prostu mocno nawala jak by dwu sów byl.

Daro jeżeli motorista u ktrórej byl robiony silnik się do tego nie poczuje to ja na pewno tego nie rusze bo motocykl potrzebny mi jest do dojazdu do pracy dorywczej .

U mnie na pewno jest duży luz między koszem sprzęgla a tą zębatką która jest zaraz kolo kosza , ale wydaje się że to jednak nie będzie to .

Pozdrawiam

Alpak 19.06.2011 22:19

Sprawdz dokladnie szczelnosc wydechu. U mnie tez tak dzwonilo metalicznie, po wymianie uszczelwek pomiedzy cylindrem a wydechem przestalo ;)

Pozdro.

Daddy 20.06.2011 11:35

U mnie dzwoniła osłona kolektora i to tylko przy około 3000 obr,

Jaro-Ino 20.06.2011 15:54

Mi kiedyś zaplątała się śrubka w okolicach obudowy silnika i już chciałem silnik rozkręcać, ale na szczęście, żeby to zrobić trzeba zdjąć osłone :D Sprawdź ten wydech jak koledzy sugerują. Może wystarczy nakrętki dociągnąć i będzie ok :)

Gawień 20.06.2011 17:14

zdjąlem wydech ale nic co dzwonilo nie znalazlem , ale jeszcze raz zdejme i sprawdze , tylko ze to strasznie cieżko wszystko sie zdejmuje :P

szparag 20.06.2011 23:19

Nie kombinuj, podjedź do kumatego mechanika co kuma afrę .

Lidke 21.06.2011 09:12

Gawien, oglądałem chyba ten motocykl z kolegą których ciał go kupić. Czy był z trzema kuframi i bagsterem, a na baku przetarcia od nakolanników? Jeśli tak to wydaje mi się, że wiem o który dźwięk chodzi. W przedniej części ramy są takie dwie blaszki przyspawane prostopadle do ramy do których przykręca się osłonę silnika. Jak oglądałem motocykl jedno z nich było urwane i wpadając w wibracje wydawało przenikliwy metaliczny dźwięk :). Mam nadzieję, że to jest to. Przyspawa pan i będzie pan zadowolony :)

Gawień 21.06.2011 19:07

tak to pewnie ta , ale to nie jest oslona na 100 % niestety. Do tego przy 160 km/h ma kolo 7000 obrotów i jakby nie chce więcej nie wiem czy to dobrze... W piatek jade do Motoristy znowu

motorola 27.06.2011 12:20

oooj. chyba cos wyolbrzymiasz, b ladna sztuka jest.

Ogladalem ta afre, ona miala chyba jakies inne zebatki powsadzane, moze dlatego takie vmax.

Faktycznie bylo brzeczenie spowodowane jakas blaszka...ktora nalezaloby naprawic.

szparag 27.06.2011 22:35

Cytat:

Napisał Gawien (Post 184121)
tak to pewnie ta , ale to nie jest oslona na 100 % niestety. Do tego przy 160 km/h ma kolo 7000 obrotów i jakby nie chce więcej nie wiem czy to dobrze... W piatek jade do Motoristy znowu

O kurcze, moja babcia nigdy chyba tyle nie jechała, muszę to sprawdzić, ale najpierw zmienię ją na Varadero :)

Gawień 28.06.2011 17:37

Dźwięk na pewno jest z silnika , tak też myślalem że to ta blaszka wlasciciel byl też tego pewien :)

A to że to b. ladna sztuka jest to ja wiem :) tylko nie wszystko bangla , może to być te sprzęglo , rozrząd do tej pory jest dla mnie zagadką , nie mogę znaleźć norm serwisowych bo stare lancuszki mam to bym sprawdzil czy na prawdę trzeba bylo je wymieniać...
No nic na razie olalem te dźwięki , trochę zaczęlo cieknąć z tej dźwigienki gdzie jest linka do sprzęgla przy silniku , ale Afryka jeździ nie poddaje się i najwidoczniej chce żyć :)

Mecia 28.06.2011 20:27

Jeżeli chodzi o łańcuszki to pod pokrywą zaworów na koncówkach napinaczy są kontrolki zużycia. Takie prostokątne kosteczki wystaja co można je wdusić i odbiją bo są na sprężynce. Jeżeli wystają powyżej 6mm (Poprawcie mnie jak sie myle) to łancuszki do wymiany.

Gawień 28.06.2011 21:26

No wlaśnie i podobno już były do wymiany ,ja mechanikiem nie jestem , wierze serwisowi w którym to robiłem , ale jest za dużo sprzeczności więc szukam sposobu na to żeby sprawdzić łańcuszki jak są zdjęte.

Pozdro

Misza 28.06.2011 21:30

Serwisówki nie podają limitu wymiaru ogniw łańcuchów rozrządu, przejrzałem obie haynesa i niemiecką...

Gawień 28.06.2011 21:50

Czyli pooo ptokach ;)

Ale wiecie co ? Przestaje się powoli przejmować tymi dźwiękami , zrobiłem prawie 2 tys km od zakupu i nic się nie pogorszyło , na tyle pewny jej się zrobiłem że i na mazury ją zabrałem , i pojechała wróciła i nawet mnie, kufry i moją połówkę ładniejszą zabrała :)

Afryka to super sprzęt i w dupie mam wibracje , dźwieki i wszystko czego może by nie było jakbym kupił nowszy sprzęt ;) zresztą co ja się będę rozpisywał , jak motorista się teraz do tego nie przyzna to w zimę ewentualnie pomyśle nad tym żeby zrobić coś w tym kierunku żeby to naprawić, a póki co to jestem pewny że ona będzie jeździć i jeździć :at: i łatwo mnie rozpoznać na drodze :D

Olek 29.06.2011 12:20

;DDD gut!
Sprawdzaj olej ;P

Gawień 07.07.2011 18:01

Czy ewentualne luzy na wale korbowym da rade sprawdzić przy zdjętym lewym deklu czy tylko jak prawy od kosza sprzęgłowego zdjęty ? Czy może w ogóle od wierzchu się nie da?





I jednak robi się kicha , zaczyna napierdzielać już na jalowych obrotach :mad::mur: nagram filmik i jak bedzie na nim co kolwiek slychac to wstawie...

Jaro-Ino 07.07.2011 19:02

To chyba panewka się wykrusza i powoli odmawia współpracy....

Gawień 07.07.2011 21:43

Też mi się ta panewka przewija przez myśl , ale wydaje mi się że by szybciej padla , Afri ze 3 tys km zrobila od tych dźwięków.


Nie najlepszy mikrofon mam w aparacie , ale jak się wsłuchać to wszystko słychać :

http://www.youtube.com/watch?v=hgZKNyEnmlU

Pozdrówka

Vooytas 07.07.2011 22:11

no faktycznie klepie..... obstawiam panewke ewentualnie sworzeń.

trza rozbebeszyć. gdybanie przez net nic nie da.

Gawień 08.07.2011 00:01

czyli zajechać wymienić i olać , bo naprawianie nie będzie miało sensu .

Oby do zimy dojeździła

Jaro-Ino 08.07.2011 15:13

Nie dojeździ. I oby Tobie nie przyblokowała czasem motocykla podczas jazdy w łuku, bo będzie nieciekawie.

siwy 08.07.2011 15:38

Cytat:

Napisał Jaro-Ino (Post 186440)
To chyba panewka się wykrusza i powoli odmawia współpracy....

jak już czarny scenariusz to szybciej będzie hałasował sworzeń niż panewka

Gawień 08.07.2011 17:12

pewnie żadne odkrycie ale napierdzielanie na wolnych obrotach znika po przechyleniu na prawą stronę .

Sworzeń to też pewnie komplikacje do zrobienia ? Moglo to paść bo silnik jest źle poskladany ?

Misza 08.07.2011 20:47

jakby jakiś syf wleciał do kanaliku olejowego panewki to mogła paść... rozbebesz w końcu ten silnik :)

Gawień 08.07.2011 20:57

Chętnie bym go rozbebeszył ale to mój jedyny możliwy transport do pracy a na rozbebeszenie nie tylko potrzeba kasy ale najgorzej że czasu , ja nie mogę sobie pozwolić na chociażby jeden dzien wolnego a co dopiero tydzien czy dwa zanim znajde silnik na wymiane...
Ale czy padnięta panewka wytrzymala by już chyba z 5 tys km ?

Misza 08.07.2011 21:34

Noł łej :) a jeśli tak to oficjalnie będzie to potwierdzenie totalnego panowania Hondy wśród producentów silników.

wieczny 10.07.2011 01:46

Trzeba przyznać, że zdjęcie korby, która podczas jazdy ujrzała światło dzienne, będzie mocnym kandydatem na wyczyn roku.

RAVkopytko 10.07.2011 02:07

Cytat:

Napisał wieczny (Post 186713)
Trzeba przyznać, że zdjęcie korby, która podczas jazdy ujrzała światło dzienne, będzie mocnym kandydatem na wyczyn roku.

:lol8:

Dzieju 10.07.2011 08:09

Cytat:

Napisał Misza (Post 186620)
Noł łej :) a jeśli tak to oficjalnie będzie to potwierdzenie totalnego panowania Hondy wśród producentów silników.

To zależy od stopnia zużycia/stukania , w szczególnych przypadkach jest prawdopodobne że wytrzyma i nie tylko silnik Hondy.

Daroo 10.07.2011 08:45

No kolego mialem idetyczny dzwiek u siebie jak ty!!! Okazało sie ze jest luz na tylnym sworzniu i na wale:(

Gawień 14.07.2011 22:36

Padł silnik na dobre , muszę szukać innego. :mur::mad::mad::mad::vis:


Pozdrawiam

dery 14.07.2011 23:36

napisz wiecej! co to bylo?

Gawień 14.07.2011 23:39

Wychodzi na to że panewka gruchnęło dzisiaj, nawala już równo , gaśne na wolnych , muł kompletny , ogólnie padaka :/ Pomijając to że nie mam kasy na silnik to nawet nie ma teraz żadnych silników do Afryk , chyba że od francuzów ale troche się od nich boje..

Jaro-Ino 15.07.2011 00:00

Mówiłem :( Panowie mechanicy, jest szansa na powodzenie remontu głównego w takim stanie? Może to byłoby lepsze od szukania używki. Bo aktualnie przecież sprzęt i tak nie jeździ... Powodzenia w stawianiu sprzętu na koła.

wieczny 15.07.2011 09:39

Trzeba rozebrać, pomierzyć, podjąć diecezję. Ale to musi być dobry, namacalny mechanik. A nie lajkonik.

Lepi 15.07.2011 12:43

Namacalny powiadasz? A myślałem, że Cię znam ;)

Ronin 15.07.2011 13:09

Cytat:

Napisał Lepi (Post 187553)
Namacalny powiadasz? A myślałem, że Cię znam ;)

ale jak widać nie z tej strony ;)

:hehehe:


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:20.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.