Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Uklad paliwowy i wydechowy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Filtr powietrza (luźne przemyślenia) (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=5940)

Vooytas 07.03.2010 17:23

Filtr powietrza (luźne przemyślenia)
 
Ostatnio zabrałem się za mały serwis afryczki (RD04). Kolejny raz wysypuje piasek z puszki filtra i z samego filtra. Niestety w RD04 niezbyt jest szczęśliwie zamieszczony dolot powietrza.

Zastanawiam się nad zmianą drogi powietrza napływającego do filtra. Wiem że gdzieś kiedyś był taki temat poruszany ale nie mogę za chiny znaleść.
Może ktoś przerabiał i podsunie jakąś receptę zanim zniszczę puszkę :)

Drugi pomysł to zastosowanie filtra z 126p. Taki filtr bardzo szczelnie nachodzi na rurkę kanalizacyjną fi 50 którą mogę jakoś wyprowadzić szczelnie z puszki. Wtedy mogę go zmieniać co miesiąc (kosztuje pare złotych), pytanie tylko czy jego przepustowość wystarczy....
Jak sądzicie?
Jeżeli to śmierdzi dziadostwem to nie bijcie :)

fryta 07.03.2010 17:39

Uff,to nie jestem jedyny...
Ja zastanawiam się nad zastosowaniem puszki z TA 650,ale zapewne bedzie za duzy(co do tego jestem pewien),albo zrobienie calkowicie nowego airboxu z dolotem za główki ramy.Jutro bedę sprawdzał na ile jest tam miejsca,bez cięcia zbiornika(co jest w planach ale troche później)

Dzieju 07.03.2010 21:18

Filtr ze 126p ma mniejszą powierzchnię roboczą, będzie dławił przepływ.

Babel 07.03.2010 21:36

Cytat:

Napisał Vooytas (Post 105500)

Drugi pomysł to zastosowanie filtra z 126p.

Mój pierwszy japończyk jaki miałem to był CX 500 a były to czasy dosyć odległe. Ciężko było kupić filtr powietrza i robiłem taki patent jak piszesz - wsadzałem filtr 126 p. Tanio to było - minus po ok. 300 km filtr się zapychał ...
Teraz latam na gąbce od quada - na razie nie narzekam.
http://www.africatwin.com.pl/showpos...&postcount=103

Lepi 08.03.2010 06:42

Cytat:

Napisał Dzieju (Post 105581)
Filtr ze 126p ma mniejszą powierzchnię roboczą, będzie dławił przepływ.

Nie widziałem obu tych filtrów ale nie tak łatwo ocenić na oko stratę ciśnienia na filtrze. Oczywiście afryka kręci wyżej niż maluch więc i więcej powietrza potrzebuje.
Z drugiej strony przepuszczalność filtra mocno spada w trakcie eksploatacji i dlatego ma on sporo zapasu. Być może częściej zmieniany filtr od maluszka da jednak radę. Warto spróbować.

pałeł 08.03.2010 09:44

ja chce do mojego TA dać puszkę wiatrów z 7
co wiążę się pewnie z wspawaniem nowego zbiornika lub bardzo mocnej ingerencji w zbiornik

motormaniak 08.03.2010 09:58

Próbowałem filtr od 126 p suzuki dr bigu - sprzęt nie szedł na górnych obrotach....
Pałeł - po co ? Przeciez trampek ma fajniejszą puszkę, bardzo łatwo demontowalną, bez problemów z kroćcami i łatwo przerabialną. W moim trampim wyjełem tą gumę dławiącą i Trampek od razu lepej sie wkręca. Do tego trampek wcale nie łapie powietrza niżej niz rd07 - mam te oba motocykle aktualnie stojące obok siebie - chciał bym miec w mojej rd07 ten airboks z trampka....

puntek 08.03.2010 11:11

temat przerabiałem jakoś na dniach :)
założyłem po prostu na gardzielach od gaźnika dwa K&N bezpośrednio na gaźniki ...

Pomysł ten zapoczątkował IZI z Movistarem - wygląda że będzie OK. ale wypowiem się po pierwszych lataniach gdzieś.
MINUS tego rozwiązania - żeby wyczyścić filtry musisz sciągnąć bak :)
PLUS - wyżej filerki są :) +- 15 cm



Cytat:

Napisał Vooytas (Post 105500)
Ostatnio zabrałem się za mały serwis afryczki (RD04). Kolejny raz wysypuje piasek z puszki filtra i z samego filtra. Niestety w RD04 niezbyt jest szczęśliwie zamieszczony dolot powietrza.

Zastanawiam się nad zmianą drogi powietrza napływającego do filtra. Wiem że gdzieś kiedyś był taki temat poruszany ale nie mogę za chiny znaleść.
Może ktoś przerabiał i podsunie jakąś receptę zanim zniszczę puszkę :)

Drugi pomysł to zastosowanie filtra z 126p. Taki filtr bardzo szczelnie nachodzi na rurkę kanalizacyjną fi 50 którą mogę jakoś wyprowadzić szczelnie z puszki. Wtedy mogę go zmieniać co miesiąc (kosztuje pare złotych), pytanie tylko czy jego przepustowość wystarczy....
Jak sądzicie?
Jeżeli to śmierdzi dziadostwem to nie bijcie :)


rambo 08.03.2010 11:19

K&N w ogóle jest tak wspaniały, że nie wiem jakim cudem nie montowali go fabrycznie :p;)

pałeł 08.03.2010 12:00

no tak oryginalna puszka z 7 ciągnie powietrze poniżej puszki fakt a trampek poniżej dupy
właściwie w miejscu gdzie zaczyna się siedzenie to tak plus minus na oko głębokość brodzenia
chodzi ci o gumę samego czerpaka ?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:14.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.