Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Trochę dalej (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=76)
-   -   Jak podróżować do Norwegii "po taniości". (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=3626)

Lewar 27.06.2009 21:54

Jak podróżować do Norwegii "po taniości".
 
20 Załącznik(ów)
W zasadzie Norwegia jawi się nam jako kraj piękny aczkolwiek skandalicznie drogi.
Cóż zatem uczynić, aby na twarzach uczestników wycieczki pojawił się piękny uśmiech, znamionujący zadowolenie z udanej eksploracji perły Skandynawii ?

Załącznik 5968

Otóż klucz do sukcesu leży we właściwym przygotowaniu logistycznym.
Po pierwsze, natychmiast po przyjeździe należy pierwszego napotkanego Trolla obdarzyć długim i namiętnym pocałunkiem.
Pocałowanie Trolla zabezpiecza przed niepożądanymi kontaktami z Norweską Policją, które boleśnie skutkują poważnym wydrenowaniem naszych niebogatych przecież portfeli.
Ci, którzy tej procedury nie wypełnili, gorzko tego pożałowali.

Załącznik 5975

Po drugie, jeszcze w kraju należy zadbać o wystarczający zapas pożywienia, czyli alkoholu.
Tutaj polecić mogę spirytus rodzimej produkcji albowiem miejsca dużo nie zajmuje a swoją moc ma i potrafi rozweselać niepomiernie, zwłaszcza niektórych uczestników eskapady.

Załącznik 5969

Załącznik 5972

Niestety bywa czasami, że po wypróżnieniu porannym zdarzają się takie kwiatki.

Załącznik 5980

Ale generalnie wszystko jest Ok. i niektórzy próbują nawet tańczyć choć potem muszą nieco odpocząć

Załącznik 5983

Załącznik 5982

Co do wyżywienia o konsystencji stałej to mało eleganckie wydaje się wożenie z kraju konserw i kartofli.
Sprawę zaprowiantowania załatwiamy w prosty aczkolwiek mało humanitarny sposób na miejscu.
Osobiście preferuję mięso w każdej postaci.

Załącznik 5965

Załącznik 5967

Załącznik 5981

Mieszkać można a wręcz należy w miejscach może mało komfortowych ale wystarczająco przytulnych dla niewymagającego globtrotera.
Zatem w wiejskich chatkach

Załącznik 5976

Załącznik 5979

W wygrzebanej jamie w śniegu.

Załącznik 5977

którego jest ci w Norwegii po dostatkiem

Załącznik 5978

a czasami wręcz w krzaczorach, byle w dobrym towarzystwie

Załącznik 5971

Nie można zapomnieć o zabezpieczeniu paliwa z kraju, albowiem w Norge jest ono okrutnie drogie.

Załącznik 5973

Można pomyśleć również jak w sprytny, jakże typowy dla naszych rodaków sposób, oszczędzić na opłatach za toalety i prysznice.

Załącznik 5974

Osoby skrajnie oszczędne mogą wybrać się na jednym motongu

Załącznik 5966

Dzięki takim wspaniałym i nie będę tutaj przesadnie skromny, MOIM POMYSŁOM, a w wykonaniu bardzo zgranej grupy Warszawsko-Łódzko-Gdyńskiej mogliśmy rozkoszować się zachwycającymi widokami Norwegii

Załącznik 5970

a fjordy wręcz jadły nam z ręki

Załącznik 5964

Sławekk 27.06.2009 22:00

Pięknie...... by się chciało poczytać coś więcej ....

czosnek 27.06.2009 22:12

Bardzo ładna zapowiedź... a teraz całość proszę ;) :at: Piknie tam :drif:

wieczny 27.06.2009 22:56

Kurna, ja na Preikestolen chyba też się położę, bo lęk wysokości mam :).

Fajoskooo...!

Dubel 28.06.2009 00:57

opowiesc fajna ale w żadnym ale to w żadnym wypatkyu nie polece wieżć z sobą spirytusu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
w norwegi spirytus jest traktowany jak narkotyk!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!111
jeżeli zatrzymają kogos z spirytusem to ma odsiatke zagwarantowaną!!!!!!!!!!!!!!!!!
w norwegi każdy alkochol powyżej 60% to narkotyk!!!!!!!!!
p[aliwo nie jest aż tak drogie. a w weekendy jest taniej niż w tygodniu
dzisiaj paliwo kosztuje u mnie 11.39nok
1nok to 0.4875zł
faktycznie norweska policja kara bardzo wysokimi mandatami a fotki z fotoradarów przychodzą do polski!!!
za przekroczenie pretkosci od 7km/h do 12km/h kosztuje to 1200nok za 12km/h do 24km/h 2600nok za 24km/h do 32km/h 4200nok dalej nie pamietam ale wiem ze za przekroczenie pretkosci x2 w stosunku do ograniczenia mozna pozbyc sie prawka i do pierdla zawitac na miesiąc
a toalety przy drogach i na cpn są darmowe przy drogach na parkingach są naprawde ładnie utrzymane ubikacje z wodą mydłem i papierem :)
ładne fotki choc opis momentami wydaje mi sie lekko przesadzony
czy ta jedna fota nie jest przypatkiem z akwarium w alesund??
pozdro
ps. jak by ktos był w moich okolicach to zapraszam na piwko i uzupełnie zapas trunków % bo mam tu co nie co własnej produkcji (to tu legalne i na wysokim poziomie nie amatorszczyzna :) )

FELIX 28.06.2009 09:28

bede w twoich okolicach..........ruszam 1 07 dookola skandynawii.....chetnie bym sie napil :-)

Dubel 28.06.2009 09:45

Cytat:

Napisał FELIX (Post 64491)
bede w twoich okolicach..........ruszam 1 07 dookola skandynawii.....chetnie bym sie napil :-)

telefon masz na afrimapie albo pisz na priv by nie zasmiecać wątku

Lewar 28.06.2009 11:04

No proszę, człowiek się całe życie uczy i głupi umiera.
Ja już od najmłodszych lat domyślałem się, że z tym alkoholem to jakaś ściema jest.
Niby niesmaczne to to, gębę wykrzywia ale jednocześnie miło jakoś, głowa sie cieszy i kulasy śmisznie sie plączą, gadulec się polepsza.
Ale żeby zaraz spirytus to narkotyk ?!!!!
A co nam było robić jak słońce nie chciało zachodzić i spać nijak się nie chciało. Rozmowy kulturalne prowadzić, czy co ?!!!
Bidne te Norwegi bo sklep monopolowy jeden w większym mieście tylko uświadczysz i samogon muszą pędzić a jak w tymże monopolowym skamerują cię, że dwa razy w tygodniu go odwiedziłeś to zara pomoc społeczna do ciebie przybywa i pytają czy kłopotów na tle najepki nie masz i czy wsparcia KAA nie potrzebujesz.
Co się tyczy prędkości to te rygory nawet dobre są bo moja niunia spalanie 5,5 z kuframi miała co się w kraju nie zdarza jak z Ucką zgrają sie poruszam wśród ludożerki na polskich drogach.
Zdjęcie z rybami rzeczywiście z Alesund jest. Nie powiem żeby mnie to akwarium zachwyciło. O niebo lepsze widziałem w Tajlandii i w Brighton UK.
No pewnie, że troche musiałem podkolorować. Nie napiszę przecież o tym jak jechałem ciemnym tunelem 50km/godz przez pół godziny albo o norweskich dupeczkach bo naprawdę nie byłoby o czym.

zibiano 28.06.2009 13:23

pieknie pięknie !! :)
i po taniości :)

rambo 28.06.2009 15:10

seGrega7tora tylko na tych fotkach mi brakuje ;)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:17.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.