Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Pomagamy - za free (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=119)
-   -   Spalone moto:( (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=13156)

ferolo 14.04.2012 09:16

Moto
 
Hej koledzy piszę dopiero dzisiaj

matjas 14.04.2012 09:23

ojojojoj... trzymaj się Kolego. współczuję.

matjas

rubin 14.04.2012 09:35

Wyrazy współczucia...

Z tego co wiem o pozarach pojazdow, to zalezy jaka temperatura byla.
Gumy wewnatrz silnika tak szybko nie pojda,natomiast zewnetrzna instalacja/ogumienie dosc szybko.

chemik 14.04.2012 09:40

Na początek wyrazy współczucia... Straty materialne są jak najbardziej do odrobienia, moralno-emocjonalne już niekoniecznie...

A jeśli chodzi o reanimację motocykla to chyba za mało opisałeś jego stan... Wklej jakies zdjęcia, zrób dokładniejszy opis co się spaliło w samym motocyklu, jak długo sie paliło (było wystawione na wysoką temperaturę), co sie stopiło, co się kruszy przy dotykaniu itp...
Ale tak na wyczucie, jeśli całe moto stało w płomieniach wraz z garażem to taniej i szybciej będzie kupić nowe...

betu 14.04.2012 10:06

Smutna wiadomosc-szczegolnie przed sezonem.:-(

Choc jak napisal chemik-straty finansowe da sie jakos odrobic-cale szczescie ze udalo ci sie z tamtad uciec.

Z wiekem czlowiek zdaje sobie spawe ze zdrowie jest najwazniejsze.

Pozdrawiam i wspolczuje.

chemik 14.04.2012 10:25

Cytat:

Napisał ferolo (Post 233783)
nie wiem jak z temperaturą ale 15 minut palił się garaż

W pomieszczeniu tej wielkości przy zapaleniu "zwykłych" sprzetów domowych (szafki, fotele, kanapa, stół itp.) po kilku-kilkunastu minutach pod stropem temperatura potrafi osiągnąć 1500*C... Co może wydawać się dziwne temperatura przy posadzce wynosi wtedy ok. 300*C...
15 minut pożaru to długo... Zwłaszcza w garażu, gdzie pełno brudnych (tłustych) szmat, pojemników z olejami, rozpuszczalnikami, smarami i być może paliwem... Musiało być gorąco... Zastanów się, czy chcesz jeździć na motocyklu, którego rama została wystawiona na wyskoą temperaturę (i być może odkształciła się), a później była nierównomiernie gwałtownie schładzana podczas akcji gaśniczej (i być może odkształciła się powtórnie)...
Uszedłes z życiem... Nie kuś losu powtórnie...

PARYS 14.04.2012 10:26

Byłeś przezorny i ubezpieczony?
Moto wyrejestrujesz po zezłomowaniu. W pożarze normalnego obiektu budowlanego temperatura to ok. 600 st. W zależności od czasu trwania pożaru szkody mogą być odwracalne lub nie. Plastiki popalone, tak jak już ktoś pisał kable bez otulin (tak należy założyć), płyny przegotowane, części metalowe (alu i stal ale alu szybciej) zdeformowane czego na gołe oko możesz nie zauważyć.
Wstaw zdjęcia, polukamy. Porób pomiary sobie jakoś hałupniczo.
Generalnie chyba lepiej nowe kupować niż się krzanić.

PARYS 14.04.2012 10:39

Długo się paliło? Czym gasiłeś?

Gawień 14.04.2012 10:43

Tragedia ;/ to pewnie nic nie da ale takie rzeczy jak nie dlugo blotnik , osłony chlodnic, handbary i moze znajdzie sie cos jeszcze w przyszłości to są u mnie nie są moze w stanie salonowym ale są :) Pozdro i trzym sie

Zimny75 14.04.2012 11:34

Opona
 
Jak się da naprawić to ze swojej strony mogę Ci dać przednia oponę, stara ale zawsze coś no i za free. Myślę że wiele osób znajdzie jakąś część i królową po kosztach odbudujesz.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:46.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.