Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Umawianie i propozycje wyjazdów (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=71)
-   -   JURA - Szlak Orlich Gniazd (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=26941)

Sławekk 04.07.2016 14:05

JURA - Szlak Orlich Gniazd
 
Prosimy o wszelki sugestie co do Jury Krakowsko Częstochowskiej

Zamysł by pojechać tam na 3 dni.
Rowerami zjechać ...by poznać co nieco :)

gdzie spać ?
gdzie pić ?
gdzie zjeść ?
...i ewentualnie na co rzucić okiem :)

morze ktoś ma ślad na garmina, albo co !

Z góry dziękujemy i pozdrawiamy .




p.s
my nie są stamtąd i my tam jeszcze nie byli, więc śmiało :bow:



My !

Pirania 05.07.2016 06:55

Pisz na Roberto, zjechał Jure, zna każdy kamień, każdy zakręt.

Mieciek 05.07.2016 07:26

Zobaczyc Warto:
Zamek w Ogrodzieńcu
Wzgórze Birów
Skały Rządkowickie
Okiennik Wielki
Zamek Rabsztyn ( obecnie zamknięty ale da sie wślizgnąc za mur)
Zamek w Siewierzu
Zamek w Morsku
Góra Zborów
Zamki w Bobolicach i Mirowie
Pustynie siedlecką
Jaskinie na dupce
Bramę Twardowskiego
Źródła Zygmunta I Elżbiety
Zespól Pałacowo parkowy w Zlotym Potoku
Wiszace mosty Twardowskiego
Bardziej na Kraków to dolinki:
Kobylańska
Betkowska
Bolechowicka
Lub flagowy Ojców
A poza tym masa ścieżek szlaków do własnej eksploracji.

Zjeść i napić sie dobrze jest w:
Pstrągarni Raczyńskich ( pstragi świeże pyszne a wystrój PRL, jest klimat)
W browarze w Zawierciu

Spanie polecam w Strusiej Fermie w kiełkowicach. Mozna obserwowac zwierzaki iśc na spacer zapalić ognicho i zrobić kolację. Luksusów nie ma.
Jak luksusy sa ważne to hoteli jest cała masa.
Chociaz najfajniej to zjechac w las i rozwiesić hamak nad hamakiem tarp i spanie jak w najlepszym hotelu.

Sławekk 05.07.2016 11:01

Zanotowaliśmy i bardzo dziękujemy - tele już wykonane i spanie ze strusiami jest :Thumbs_Up:

tylko.....

....... 'my' jak zerkamy na mapę ......to tam jest bardzo nasrane ( za przeproszeniem) :)

.....że to nie mogło być wszystko w jednej linii !

Mieciek 05.07.2016 14:32

No jest nasr..e ale na rowerze lub motórze to sie dobrze zwiedza z uwagi na mobilność, bo jest sporo ścieżek przejazdów ktorych mapa nie pokazuje. A z kompasem i z mapą da sie fajnie poprzedzierac od punktu do punktu. :at:

pincet 05.07.2016 15:33

Też się tam wybieram i nic nie wiem. Dobry temat.

Mieciek 06.07.2016 06:41

A jeszcze zapomnialem o sporej ilości pozostałych po II wojnie umocnień, schronow itp. Ale to zazwyczaj znajdowałem przez przypadek a śladu zadnego nie zapisalem bo jak powyzej pisałem kompas i mapa byly w uzyciu.

Sławekk 06.07.2016 07:36

wielkie dzięki za odzew :)

Emsi 06.07.2016 08:53

http://www.polskieszlaki.pl/jura-kra...tochowska.html

Tutaj masz garść informacji o Jurze. Takich stron jest więcej.
Kurcze blisko mam, a byłem tylko w Morsku i Ogrodzieńcu, ale też mi po głowie chodzi, co by objeździć Jurę bardziej.
W Bolechowicach byłem na rowerze, fajne tereny... i górki :)

chemik 06.07.2016 09:56

Cytat:

Prosimy o wszelki sugestie co do Jury Krakowsko Częstochowskiej
...
Rowerami zjechać ...by poznać co nieco
...
morze ktoś ma ślad na garmina, albo co !
Byliśmy tam rowerowo w zeszłym sezonie... Jechaliśmy od Krakowa do Częstochowy... I tu pierwsze pytanie - jak bardzo rowerowo chcesz ją zwiedzić? Jakie rowery, jaka kondycja itp?
Przez Jurę prowadzi czerwony pieszy szlak turystyczny... Wytyczony jest też szlak rowerowy, który się z pieszym w niektórych miejscach pokrywa... My robilismy kombinację obu, gdyz zalezało nam aby jak najmniej asfaltami jechać... Było nas 14 osób, ale już w pierwszej połowie pierwszego dnia podzielilismy się na dwie grupy: pro (ci co asfaltów nie chcieli widzieć i szukali jak najbardziej dzikich przejazdów) oraz mniej pro (ci, co asfaltem nie pogardzili, ale w większości trzymali się szutrów)...
W drugiej połowie pierwszego dnia grupa mniej pro znów sie podzieła - dwie panny stwierdziły, że jest za trudno i dalej pojechały asfaltami...
Generalnie żaden ślad GPS Ci niepotrzebny... Bierzesz mape papierową, zaznaczasz punkty, które chcesz zobaczyć i jazda... Tam jest wiele dróg i każda na swój sposób ciekawa... Wszystko jest dobrze oznakowane i ciężko się zgubić...
Powodzenia...


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:36.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.