Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Uklad paliwowy i wydechowy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Dzwoniący wydech RD03 (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=35180)

Widmo80 11.06.2019 20:28

Dzwoniący wydech RD03
 
Od jakiegoś czasu, coś zaczęło tłuc się z tyłu w mojej trójce i nie mogłem dojść co.. Dzieje się to na dużych nierównościach , zwłaszcza gdy jest szybko, metaliczny dzwięk:dizzy:. Wszystko wskazuje na to że to wydech, mam oryginał i to jakby bebechy w jego wnętrzu to generowały. Pytanie - czy to możliwe( miał ktoś tak? )i jakim wydechem go ewentualnie zastąpić, od czego by podszedł?

Misza 11.06.2019 20:35

Marcin, bierz Huzara.

Mallory 11.06.2019 22:40

Huzara, albo.... Leo Vince SBK - ładniej gada i jest wyraźnie wytrzymalszy... jak się weźmie oba w rękę to różnica jest kolosalna. Używane oczywiście w super stanie są w cenie nowego huzara... dorobić dolot to nie problem.

Artek 11.06.2019 22:53

Otwórz z tyłu (od strony koła) oryginał i zobacz co brzęczy. Taką operację robił znajomy i lokalny spawacz-złota rączka połatał wnętrze i poszycie jak chirurg.
Huzar grzmi gorzej, niż oryginał ( jak dla mnie). Jest dużo lżejszy, niż oryginał.

ArtiZet 11.06.2019 23:44

Kolektory dobrze dokrecone do cylindrów ??
W tym układzie wszystko może rezonowac w pewnym zakresie obrotów więc nie byłbym taki pewny że to tłumik.

P.S. doszedłeś co halasowalo w przednim błotniku ??

Śwagier 12.06.2019 03:14

Cytat:

Napisał Widmo80 (Post 640198)
Od jakiegoś czasu, coś zaczęło tłuc się z tyłu w mojej trójce i nie mogłem dojść co.. Dzieje się to na dużych nierównościach , zwłaszcza gdy jest szybko, metaliczny dzwięk:dizzy:. Wszystko wskazuje na to że to wydech, mam oryginał i to jakby bebechy w jego wnętrzu to generowały. Pytanie - czy to możliwe( miał ktoś tak? )i jakim wydechem go ewentualnie zastąpić, od czego by podszedł?

po sąsiedzku Huzara mogę dać ci posłuchć jak byś miał wątpliwości. ja mam okrągły i jestem zadowolony choć w przyszłym roku mam zamiar sprzedać i założyć owal (nowszy model)
jak coś to pisz na priv

matjas 12.06.2019 10:20

jeśli to tłumik to masz przegrody już pourywane i trzeba jak Artek pisze otworzyć w niewidocznym miejscu i spróbować mu zrobić sekcję.
inna sprawa, że też coś tam spawam ale jak Majowi zaspawywałem dziury w tłumiku w trójce, którą przelotnie miałem to w deklu, który jest dość gruby naprawdę nie było do czego się pokleić.
w srodku moze być jeszcze gorzej.

mam teraz do naprawy tłumik do gl1000 kumpla i tam jest to samo - gruz. czekam na jakiś czas, żeby to zrobić bo to będzie zabawa na 102.

szukaj używki leovince sbk jak chłopaki piszą. IMO nie ma lepiej brzmiącego wydechu w Afryce, nawet na pusto nie ma chamstwa a jest piękny bas. motad venom, którego wpuściłem w polski rynek dwie palety :D się nie umywa. tylko dolot ktoś musi Ci wysmerfować.

tommi 12.06.2019 11:00

A ja na początek założył bym drugi wydech i sprawdził czy faktycznie tłucze się tam, gdzie podejrzewasz.
Jakby co mam oryginał z demontażu na handel :)
Rozwiercony przez jakiegoś tunera w środku, ale lipy dźwiękowej raczej dużej nie ma.
Tu fotki jego wyłuskasz, jakby co.
http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=34978

Natalia Cattiva 12.06.2019 11:35

Cytat:

Napisał Widmo80 (Post 640198)
Od jakiegoś czasu, coś zaczęło tłuc się z tyłu w mojej trójce i nie mogłem dojść co.. Dzieje się to na dużych nierównościach , zwłaszcza gdy jest szybko, metaliczny dzwięk:dizzy:. Wszystko wskazuje na to że to wydech, mam oryginał i to jakby bebechy w jego wnętrzu to generowały. Pytanie - czy to możliwe( miał ktoś tak? )i jakim wydechem go ewentualnie zastąpić, od czego by podszedł?

Mial ktos tak. I to sie z kazdym wyjazdem poglebialo, a halas na koniec zywota jego, glosniejszy od pracy silnika, a dodam iz byl tak skorodowany, ze mozna bylo sobie ruszac koncowka wnetrza tlumika w dowolnym rytmie :)

Widmo80 13.06.2019 22:57

Dzięki za odzew w sprawie :Thumbs_Up:. Dzisiaj wymontowałem tłumik i po potrząśnięciu nim, dzwoni coś w środku i to konkretnie - faktycznie się oberwała jakaś rurka wewnątrz i swobodnie sobie latała. Miało prawo to hałasować ;) Przez profesjonalnie zrobione okienko, widac że kawałek stali lata a i za bardzo nie ma tego do czego połapać . Mam migomat , tokarkę , ale to taka już rzeźba w g by była. Poza tym, wydaje mi się on bardzo ciężki. I tak się złożyło, że do mojego r1150 czekał na półce owalny wydech (oryginał w nim brzmi bardzo gejowo)a że nie miałem nic innego a chciałem to sobie zrobić dzisiaj, wmontowałem go do trójki Poważnie to nie wiedziałem że stara rd03 potrafi tak zajebiście brzmieć:D. Aż żałuję teraz że wcześniej sobie innego wydechu nie sprawiłem. Basowy bełkot widlaka. Oczywiście zakupię tego leo Vince, ale chciałem spróbować czegoś innego. https://photos.app.goo.gl/NTn3C3UiT6CchiBP6.
Oryginału myślę że nie ma sensu montować, nawet naprawionego, ale na razie poczeka sobie na zimę i może go ponaprawiam


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:49.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.