Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Silnik, sprzęgło, skrzynia (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=4)
-   -   Metaliczny dźwięk (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=9751)

motorola 27.06.2011 12:20

oooj. chyba cos wyolbrzymiasz, b ladna sztuka jest.

Ogladalem ta afre, ona miala chyba jakies inne zebatki powsadzane, moze dlatego takie vmax.

Faktycznie bylo brzeczenie spowodowane jakas blaszka...ktora nalezaloby naprawic.

szparag 27.06.2011 22:35

Cytat:

Napisał Gawien (Post 184121)
tak to pewnie ta , ale to nie jest oslona na 100 % niestety. Do tego przy 160 km/h ma kolo 7000 obrotów i jakby nie chce więcej nie wiem czy to dobrze... W piatek jade do Motoristy znowu

O kurcze, moja babcia nigdy chyba tyle nie jechała, muszę to sprawdzić, ale najpierw zmienię ją na Varadero :)

Gawień 28.06.2011 17:37

Dźwięk na pewno jest z silnika , tak też myślalem że to ta blaszka wlasciciel byl też tego pewien :)

A to że to b. ladna sztuka jest to ja wiem :) tylko nie wszystko bangla , może to być te sprzęglo , rozrząd do tej pory jest dla mnie zagadką , nie mogę znaleźć norm serwisowych bo stare lancuszki mam to bym sprawdzil czy na prawdę trzeba bylo je wymieniać...
No nic na razie olalem te dźwięki , trochę zaczęlo cieknąć z tej dźwigienki gdzie jest linka do sprzęgla przy silniku , ale Afryka jeździ nie poddaje się i najwidoczniej chce żyć :)

Mecia 28.06.2011 20:27

Jeżeli chodzi o łańcuszki to pod pokrywą zaworów na koncówkach napinaczy są kontrolki zużycia. Takie prostokątne kosteczki wystaja co można je wdusić i odbiją bo są na sprężynce. Jeżeli wystają powyżej 6mm (Poprawcie mnie jak sie myle) to łancuszki do wymiany.

Gawień 28.06.2011 21:26

No wlaśnie i podobno już były do wymiany ,ja mechanikiem nie jestem , wierze serwisowi w którym to robiłem , ale jest za dużo sprzeczności więc szukam sposobu na to żeby sprawdzić łańcuszki jak są zdjęte.

Pozdro

Misza 28.06.2011 21:30

Serwisówki nie podają limitu wymiaru ogniw łańcuchów rozrządu, przejrzałem obie haynesa i niemiecką...

Gawień 28.06.2011 21:50

Czyli pooo ptokach ;)

Ale wiecie co ? Przestaje się powoli przejmować tymi dźwiękami , zrobiłem prawie 2 tys km od zakupu i nic się nie pogorszyło , na tyle pewny jej się zrobiłem że i na mazury ją zabrałem , i pojechała wróciła i nawet mnie, kufry i moją połówkę ładniejszą zabrała :)

Afryka to super sprzęt i w dupie mam wibracje , dźwieki i wszystko czego może by nie było jakbym kupił nowszy sprzęt ;) zresztą co ja się będę rozpisywał , jak motorista się teraz do tego nie przyzna to w zimę ewentualnie pomyśle nad tym żeby zrobić coś w tym kierunku żeby to naprawić, a póki co to jestem pewny że ona będzie jeździć i jeździć :at: i łatwo mnie rozpoznać na drodze :D

Olek 29.06.2011 12:20

;DDD gut!
Sprawdzaj olej ;P

Gawień 07.07.2011 18:01

Czy ewentualne luzy na wale korbowym da rade sprawdzić przy zdjętym lewym deklu czy tylko jak prawy od kosza sprzęgłowego zdjęty ? Czy może w ogóle od wierzchu się nie da?





I jednak robi się kicha , zaczyna napierdzielać już na jalowych obrotach :mad::mur: nagram filmik i jak bedzie na nim co kolwiek slychac to wstawie...

Jaro-Ino 07.07.2011 19:02

To chyba panewka się wykrusza i powoli odmawia współpracy....


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:04.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.