Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Wszystko dla Afryki (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=11)
-   -   Prostowanie gmoli (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=4393)

Maks_waw 13.10.2009 17:57

Prostowanie gmoli
 
Witam ostatnio miałem spotkanie z asfaltem swoją afrą i delikatnie wgięła mi się lewa część gmoli i naciska na karoserię. Zastanawiam się co w tej sytuacji można zrobić tzn czy można je naprostować, czy należałało by je wymienić?

Misza 13.10.2009 18:08

Ja bym wymienił, gmole to bardzo istotna dla bezpieczeństwa Twojego maleństwa (chodzi mi o motocykl) część. Chroni lakier i plastiki przed uszkodzeniem. Poza tym, żeby naprawić takie gmole musiałbyś zużyć całą masę szpachli i oddać do lakiernika. Wg mnie gra nie warta świeczki. Jest też inny sposób - możesz położyć but z nogą na baku, rękoma złapać za gmola i ciągnąć ile wlezie żeby odlazł lekko od plastików. Ta druga opcja jest gorsza bo juz nigdy nie będziesz mógł przyjechać na żaden zlot* ze wstydu przed innymi że tak traktujesz Królową :)....



* nawet taki który sie nie odbędzie. :)

Dzieju 13.10.2009 18:11

Cytat:

Napisał Maks_waw (Post 79108)
Witam ostatnio miałem spotkanie z asfaltem swoją afrą i delikatnie wgięła mi się lewa część gmoli i naciska na karoserię. Zastanawiam się co w tej sytuacji można zrobić tzn czy można je naprostować, czy należałało by je wymienić?

Skoro delikatnie się zgięły to w czym problem żeby zdemontować i wyprostować?

Maks_waw 13.10.2009 18:17

A no w tym, że nie mam do tego sprzętu, umiejętności i nigdy tego nie robiłem a prócz tego to w niczym :P.

czoko86 13.10.2009 18:56

Cytat:

Napisał Maks_waw (Post 79112)
A no w tym, że nie mam do tego sprzętu, umiejętności i nigdy tego nie robiłem a prócz tego to w niczym :P.

czasem naprawdę niewiele wystarczy, młotek, kowadło, imadło lub cokolwiek w zastępstwie jeśli nie są bardzo pogięte, z drugiej strony każda tego typu ingerencja osłabia materiał, ale przy niewielkich uszkodzeniach to nie stanowi wielkiego problemu, a lakiernika to przy gmolach bym sobie darował, przeważnie czarny spray załatwia sprawę;)

Dzieju 13.10.2009 19:08

Jeśli się tylko przygieły i nie są jakoś odkształcone to zrobił bym to nawet na motocyklu.
Ale bez oględzin trudno ocenić.

czoko86 13.10.2009 19:36

[quote=Dzieju;79127]Jeśli się tylko przygieły i nie są jakoś odkształcone to zrobił bym to nawet na motocyklu.
Ale bez oględzin trudno ocenić.

Święte słowa, najpierw trzeba to obejrzeć.

Dzieju 13.10.2009 19:42

Cytat:

Napisał Maks_waw (Post 79112)
A no w tym, że nie mam do tego sprzętu, umiejętności i nigdy tego nie robiłem a prócz tego to w niczym :P.

Można się jakoś zgadać i ocenić na żywo.

Maks_waw 13.10.2009 21:10

Generalnie to już je pomalowałem, starałem się odgiąć na motocyklu ale są twarde i nie chcą drgnąć ani o milimetr :P. Tragedii niema ale naciskają mi na plastik z boku i to mnie niepokoi. Postaram się jeszcze raz odgiąć je na moto jak to nie pomorze to uderzę do Ciebie Dzieju :D.

tr33 13.10.2009 21:20

Einstein opisal prawo akcji i reakcji :-)
W tym odniesieniu : uderz do Dzieja a Dzieju uderzy w Twoje gmole ;-)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:31.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.