Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=173)
-   -   Drewno lite jesionowe na ogrzewanie podłogowe. (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=45486)

majo 02.02.2024 14:52

Drewno lite jesionowe na ogrzewanie podłogowe.
 
Cześć.
Proszę o opinię na temat desek drewnianych jesionowych litych na ogrzewaniu podłogowym.
Deska szerokość 12cm, długość 120cm, grubość 16/17mm.
Jak to będzie żyło z ogrzewaniem? Planujemy to położyć w 2 pokojach dziecięcych (poddasze), sypialni - parter, salonie (kuchnia obok). W reszcie budynku jest płytka gresowa. Neta już wstępnie przewertowałem, opinie Atomka znam. Dom 95m, grzany będzie pompą.
Alternatywą jest tylko panel laminowany.
Najchętniej poproszę nr tel na PW.
Zdrówka

stopa-uć 02.02.2024 15:19

Pytanie "lajka", który nigdy nie miał doczynienia z podłogówką---
czy drewno 17mm nie będzie zbyt grubą warstwą izolującą.
ciał

afrykanin 02.02.2024 17:04

Pytanie o jakie deski konkretnie pytasz,długie , krótkie klejone czy klik klik, na podłogówkę jakiekolwiek deski to tylko drewniane deski warstwowe , każda inna deska się rozsycha.

Mieciek 02.02.2024 17:14

Ja grzeje pompą i podłogówką cąły dom.
Większość domu pokryta panelem 8mm a pod panelem jest warstwa wygłuszeniowa 2mm rzekomo do podłogówki (ma dodtakowe otwory)
Razem daje to jakies 10mm.
Ciepło jest normalnie.
Moze mniej się panel nagrzewa niż np płytka w łazience.
Ale nie jest to na tyle mocna izolacja żeby zatrzymać ciepło.
W kilku miejscach nie mam podłogówki (np w miejscu gdzie planowałem kominek) i tam jest wyraźnie zimniejszy panel niz na pozostałym obszarze.
U Ciebie bedzie dodatkowe 6-7mm deski.

krakus 02.02.2024 17:39

Jak wybierałem deski (oczywiście warstwowe) pod ogrzewanie podłogowe, brałem jak najcieńsze. Na gotowo deski + klej 11mm. Jeśli w innych pomieszczeniach masz gres, zwróć uwagę na różnice poziomów, która może wyjść.

nabrU 02.02.2024 17:47

Miałem w PL deskę barlinecką całościowo (poza łazienkami) na piętrze domu, cały parter był w gresie. Całość ogrzewana podłogówką z pompy ciepłą. Deska nie pamiętam grubości, ale była klejona bezpośrednio do podłogi be żadnej warstwy pod tym. Mimo wszystko było czuć różnicę na piętrze, tyle że u mnie było to jakieś 1 - 1,5 stopnia i było nawet OK na sypialnie na górze. Dałoby się to pewnie wyregulować przykręcając rozdzielacze na dole jakby się ktoś uparł.

Podsumowując: będzie zimniej z deską niż z gresem o parę stopni.

aadamuss 02.02.2024 18:22

Jaki rozstaw rur w podłodze? Przy dobrze zrobionej podłogówce nic się nie rozsycha i temperatury powinny być takie same (regulacja na przepływach).

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka

sysiek300 02.02.2024 21:16

do pompy to pewnie co 10cm

Tygrys 74 03.02.2024 06:59

Mam w łazience (stary dom) podłoga na legarach zrobioną podłogowe między legarami ułożone rurki (grzeją powietrze pod podłogą na to jest OSB 22 + klej i kafla jakieś ponad cent i grzeje ok muszę tylko trzymać pod 50 stopni na czynniku bo powietrze tak nie przenosi .Zawsze Możesz zrobić osobno rozdzielacze na kafle i deski i wtedy regulować jeszcze czynnikiem a do regulacji temp są sterowniki a nie rotametry.

consigliero 03.02.2024 07:31

3 Załącznik(ów)
Wiem jak się zachowuje parkiet dębowy w okolicach grzejników. To są duże panele i całość pracuje. W domu mamy deskę ale klejoną przygotowaną do współpracy z ogrzewaniem podłogowym i ona też przynajmniej raz zapracowała, co widać w niektórych miejscach. Szczególnie w takich gdzie dopiero w późniejszym czasie dołożyłem listwy na ścianie. W łazience jest płytka i tylko w czasie dużych mrozów mogę napisać że podłoga jest ciepła, ciepła odczuwalnie bardziej niż deska. Przez większą część roku deska robi wrażenie cieplejszej i przytulniejszej. Częstej deski chyba bym nie wstawiał, no chyba że mamy ją bardzo tanio




Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:03.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.