Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Rama, zawieszenia, napęd (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=7)
-   -   Emulator Race Tech do zawieszenia (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=23524)

spider2you 05.11.2015 21:24

Lepi, czy coś w temacie strugania wersji PL się wydarzyło?

Lepi 06.11.2015 07:30

Nie mialem tego w reku....

sebol 20.11.2015 16:06

Czy będzie ktoś zamawiał ten emulator z Amazona ? Nie mam tam konta, a specjalnie na zakup 1 rzeczy nie bardzo chcę zakładać.

antitank 13.01.2016 19:53

Cytat:

Napisał Maurosso (Post 454057)
Siems Antitanknun,

Moje osobiste odczucia są takie, że warto.

Nawet po długiej jeździe poza asfaltem, nie czuć tego w łapach...pamiętam że przed wsadzeniem emulatorów, po jeździe w terenie czułem łapy dość intensywnie, teraz praktycznie w ogóle. Może w końcu lżej kierę zaczynam trzymać...?

Przed wadzeniem emulatorów, były przypadki gdzie zawieszenie przednie ewidentnie dobiło, a ja leciałem ryjem na kierę. Po wsadzeniu ani raz nie miałem takiej sytuacji, a okazji do dobicia było wiele.

Może ma w tym udział efekt placebo i to, że coraz pewniej czuję się w terenie...może to że przed wyjazdem do wymiany poszedł też olej w lagach i ślizgi teflonowe...ogólnie widzę znaczną poprawą w tym jak się całość zachowuje.

Nie zauważyłem też, aby po długiej jeździe pogarszała się praca zawieszenia. Bałem się że emulatory będą powodować pienienie oleju i że po kilkudziesięciu kilometrach w terenie będzie guma, a nie amortyzator. Nie stwierdziłem takich objawów.


Maurosso a z tylem cos kombinowales? Na przod pojda emulatory a na tyl myslalem nad sprezyna hyperpro. Pytanie czy warto poswiecic kilka stowek na nowa sprezyne?

marekw 13.01.2016 20:12

Ja mam takie zestawienie i jest super

Maurosso 14.01.2016 00:13

Hm...tył mam w oryginale.

Ciężko mi powiedzieć czy jest supermega i tak ma być, czy może warto kombinować...za mało nalotu mam i brak doświadczenia z jakimiś wilbersami i innymi hyperpro przeróbkami.

Generalnie osobiste wrażenie jest takie, że przód wybiera dużo więcej niż przedtem, przez to częściej czuje się pracę tyłu. Ciężko mi to wytłumaczyć...generalnie, przed emulatorami jeździłem...i było ok...tyle że przód potrafił dobić no i sprawiał wrażenie gumowatego.

Nigdy natomiast nie zwracałem uwagi na pracę zawiasu z tyłu...po założeniu emulatorów, przód przestał dobijać i jakoś tak...pewniej się człowiek czuł w "terenie" (kamienie/szutry/dziurawy asfalt). Natomiast przy bardziej nierównej nawierzchni, pierwszy raz poczułem pracę zawiasu z tyłu. Chodzi o takie osobiste wrażenie...że zamiast myśleć o tym czy zawias z przodu dobije, to bardziej człowiek o zawiasie z tyłu myśli.

Oczywiście tutaj zaznaczam, że po wpakowaniu emulatorów, grom kilometrów i ich "testowanie" było w warunkach "załadowany jak na Mongolię". Ponad 50kg za dupskiem też zmienia pracę zawiasu etc. itp...chyba najrozsądniej będzie jak założysz emulatory, przejedziesz się i dopiero potem zastanowisz się czy motać tył czy nie. Mi osobiście raczej potrzebne to nie będzie.

tl;dr: 1. Nie motałem tyłu. 2. Nie wiem.

kudlaty 02.02.2016 09:22

A nie wiecie czy są duże różnice w wymiarach zawieszenia z RD03 i trampku XL700?? Generalnie chcę rozwiać wątpliwości czy ten emulator dam radę zaaplikować do trampka.

lezan81 02.02.2016 18:19

Różnica to 2 mm średnicy. Komplet z Afryki nie wejdzie w lagi.

spider2you 02.02.2016 19:45

Obniżka chyba jest http://www.amazon.com/Race-Valve-Car.../dp/B000GUYPQE

kudlaty 03.02.2016 07:19

Dzięki lezan81, tego się obawiałem. Nie pozostanie chyba nic innego jak rozbebeszenie jednej lagi i dokładne zwymiarowania. A jak to już będę miał to kontakt z RaceTech-em (akurat danych Trampka 700 nie mają) i może coś udałoby się dobrać z ich oferty.
No chyba że ktoś z Was mógłby podpowiedzieć gdzie można znaleźć dokładne rysunki zawieszenia wraz z wymiarami. W Hondzie też o to pytałem i nie potrafili mi pomóc :-/


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:59.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.