Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Szpej turystyczny - Produkty i Porady (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=132)
-   -   ¶piwór puchowy - jaki (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=31694)

deftones 09.01.2019 21:15

Złom tylko przechowuj go w tym dużym worku a nie skompresowany w małym.

trolik1 09.01.2019 21:31

mam 3 puchacze:
1. Yeti NGT+1 (teraz chyba tuba sie nazywa): 400 g 750cuin
2. Yeti GTI (teraz chyba Baza sie nazywa) 900 g 750cuin
3. Cumulus Panyam 600 g 850cuin.
Ten cumulus jest najlepszy, bo moge w nim spać na pustyni przy 40 stopniach jak i na Ukrainie w paĽdzierniku, kiedy rano jest minusowa temperatura. Je¶li kto¶ chce spac tylko latem, to 400 g dobrego puchu spokojnie wystarczy, ale na maj i paĽdziernik moim zdaniem lepiej mieć trochę więcej komfortu. Panyam nie jest tani, ale moim zdaniem wart swojej ceny. Plusem kupna polskiego spiwora jest to, że mozna dopuszyć/ wymienic puch u producenta za niewielkie pieni±dze.
pozdrawiam trolik

QrczaQ 09.01.2019 23:53

Cytat:

Napisał herni (Post 618869)
:haha2::haha2:E tammmm ..... kupiłem na Aliex. Chińczyka z pierzem gęsim za 100 dolców (odpowiednik Cumulusa za około 900zł :mur::mur:) i jestem zadowolony.Jest cieplutki ,leciutki ,malutki i taniutki!Mogę ¶miało polecić jak kto¶ nie ma parcia na logo..

Tego Cumulusa nie kupiłem bo miał fajne logo. Kupiłem go przez przypadek w Czechach w sklepie Poniżej 7kg, wyspecjalizowany w najlepszych gadżetach lekkie i wpizde.

Gilu 10.01.2019 07:41

Cytat:

Napisał Novy (Post 618788)
Byłbym zainteresowany, czekam na szczegóły.

https://m.pl.aliexpress.com/item/327...MEjl6s2SnPW1BU

Rozmiar L
Nowy nie używany,metki nie widzę

tommi 10.01.2019 08:13

Cytat:

Napisał Novy (Post 618883)
Tommi - w sumie byłe¶ pierwszy, bo to Ty byłe¶ zainteresowany zakupem takiego ¶piworu.

Jeżeli nie będziesz go chciał kupić od kolegi Gilu to ustawiam się w kolejce za Tob±.


Novy, to nie była oferta kupna z mojej strony, więc jak najbardziej masz prawo pierwokupu. Ja jeszcze nie wiem co chce :dizzy:
Czasami my¶lę nad deuterem 500 lite + wkładka na chłodniejsze dni - dla mnie to ma być minimalistyczny ¶piwór na cieplejsz± czę¶ć sezonu, ale na puch patrzę, bo może być opcj± na 3 sezonowy ¶piwór.

furman 10.01.2019 08:34

Gdyby Chłopaki nie wzięły to ja biere.

Gilu 10.01.2019 12:13

Oddam za 230 zł z przesyłk±

Molek 10.01.2019 14:59

Za 230 nawet jak to jest kiepskie to i tak warto. Jak chcesz dautera 500 to strata kasy. Wypełnienie 160 sztuczna watolin±. ¦piwór taniej marki z takim wypełnieniem kupisz nawet za 50zl. W takim ¶piworze ¶pi się ok w 15 stopniach. Nie ma ¶piworów na wszystkie warunki pogodowe. Jak kupować z watolin± czy jak to się tam zwie to kupować najtańszy. Nie warto za marke przepłacać. My¶lenie o zakupie tego dautera plus wkładka moim zdaniem bez sensu. Miejsca zajmie tyle co jaki¶ ¶piwór hi teca za 100zl z wypełnieniem 300. Lepiej kupić. 2 tanie ¶piwory czyli 100 i 300 i masz zakres temperatur od 10 + rozwi±zany. 2 w cenie 150zl się zamkniesz. Jak zdaży ci się spać w temperaturze poniżej 0 ( maj±c 300g wypełnienia)jedn±dwie noce to zakładasz termo odzież albo dres i kominiarkę i sobie poradzisz bez budzenia się w nocy.
Bez sensu kupować drogi puchowy ¶piwór je¶li go nie potrzebujesz - czyli je¶li np jak nie jedziesz na długi wyjazd motocyklem czy kilkudniowy trekking w gorach i masz spać w temperaturze poniżej 0 i zależy ci na tym żeby ¶piwór nie miał wymiarów 20/40 tylko 15/30 +-.
Dodam te, że maj±c dobry worek kompresyjny czy jak to się nazywa sztuczny ¶piwór w wypełnieniem 300g nie będzie wcale dużo większy od puchowego o takiej gramaturze. Widać różnicę dopiero przy większej gramaturze wypełnienia. Ale mówimy tu o letnim. (Puchowych nie zaleca się tak chamsko zgniatać)
Takie moje zdanie - ale ja biorę pod uwagę głównie aspekt ekonomiczny.

tommi 10.01.2019 15:49

Kompletuję sprzęt na lata - ma być najmniejszy, najlżejszy i najlepszy jaki się da w akceptowalnej dla mnie kasie.
Nie chce kupować już gównianych ¶piworów co dwa lata, bo się wypełnienie przesuwa, zbija i połowa ¶piwora to sama "poszewka", no i zajmuj± mi połowę rolbaga, w który na tygodniowe wyjazdy się pakuję.

herni 10.01.2019 17:15

Cytat:

Napisał Molek (Post 619118)
Za 230 nawet jak to jest kiepskie to i tak warto. Jak chcesz dautera 500 to strata kasy. Wypełnienie 160 sztuczna watolin±. ¦piwór taniej marki z takim wypełnieniem kupisz nawet za 50zl. W takim ¶piworze ¶pi się ok w 15 stopniach. Nie ma ¶piworów na wszystkie warunki pogodowe. Jak kupować z watolin± czy jak to się tam zwie to kupować najtańszy. Nie warto za marke przepłacać. My¶lenie o zakupie tego dautera plus wkładka moim zdaniem bez sensu. Miejsca zajmie tyle co jaki¶ ¶piwór hi teca za 100zl z wypełnieniem 300. Lepiej kupić. 2 tanie ¶piwory czyli 100 i 300 i masz zakres temperatur od 10 + rozwi±zany. 2 w cenie 150zl się zamkniesz. Jak zdaży ci się spać w temperaturze poniżej 0 ( maj±c 300g wypełnienia)jedn±dwie noce to zakładasz termo odzież albo dres i kominiarkę i sobie poradzisz bez budzenia się w nocy.
Bez sensu kupować drogi puchowy ¶piwór je¶li go nie potrzebujesz - czyli je¶li np jak nie jedziesz na długi wyjazd motocyklem czy kilkudniowy trekking w gorach i masz spać w temperaturze poniżej 0 i zależy ci na tym żeby ¶piwór nie miał wymiarów 20/40 tylko 15/30 +-.
Dodam te, że maj±c dobry worek kompresyjny czy jak to się nazywa sztuczny ¶piwór w wypełnieniem 300g nie będzie wcale dużo większy od puchowego o takiej gramaturze. Widać różnicę dopiero przy większej gramaturze wypełnienia. Ale mówimy tu o letnim. (Puchowych nie zaleca się tak chamsko zgniatać)
Takie moje zdanie - ale ja biorę pod uwagę głównie aspekt ekonomiczny.




tak samo uważam ,ze na tego dautera 500 to szkoda kasy! Tylko puchówkę bierz.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:59.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.