Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Umawianie i propozycje wyjazdów (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=71)
-   -   Islandia interior 2019 termin do uzgodnienia (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=33681)

Husky 23.11.2018 11:38

Islandia interior 2019 termin do uzgodnienia
 
Witajcie

Planuje wyjazd na Islandię w miesiącach wakacyjnych przyszłego roku czyli 2019. Dokładny termin do ustalenia. W planie nie ma hoteli itp ponieważ wiadomo - koszty. Ilość osób max 4 osoby to pełny skład. Sprawa pilna bo biletów w kuszetkach jest nie wiele więc trzeba kupowac jak najszybciej.
Po złożeniu składu spotykamy się aby dogadać szczegóły , wpłacamy kasę i kupujemy bilety. Musi się to wydarzyc do Swiąt Bożego Narodzenia. Potem zazwyczaj juz nie ma biletów. Wiem poniewaz wyprawę planuje od 3 lat i juz dwa razy za późno się obudziłem :|))

Plan jest taki.

Wyjazd z Polski do Dani na prom na kołach. Rejs dwie doby. Na miejscu około 9 dni. Z tego interior i szutry w znacznej dominacji. ( Plan trasy obejmuje około 4000 km na wyspie. Trasami asfaltowymi dystanse w okolicach 300- 500 dziennie, szutry trasy interioru około od 120 do max 200 km dziennie. W planie też dni wolne na odpoczynek. Szczegółowe planowanie trasy juz do omówienia później. W drodze powrotnej wysiadamy na dwie doby na Wyspach Owczych. To przymusowe ponieważ tylko wtedy bilet spada z 4500 do 2600 za moto z kabiną a do tego sniadania gratis. W związku z tym że Islandia lubi robić pogodowe niespodzianki istnieje konieczność przy nie sprzyjającej pogodzie , że ze dwa razy potrzebna będzie jakaś chyta. W planie oczywiście wszystkie najciekawsze atrakcjie Islandii oraz inne malo znane ciekawostki interioru. W planie mam też treking na jeden ciekawy wulkan ( najprawdopodobniej na lodowcu) oraz zdobycie innego wysokiego szczytu. Jeżeli ktoś nie bedzie chciał, to temat do omówienia( w tym czasie może siedzieć w gorących źródłach :))
W planie dość liczne zimne brody, więc morsowanie może być przydatne :)

Jadę NAT adventure na kości ,więc osoby chętne muszą dysponowac czymś co nadaje się na Islandzki teren.Osoba musi umieć jezdzić po piasku!!!
Oczywiście wszystkie kwestie są do omówienia. W interiorze nie ma paliwa więc dystans który trzeba przejechać musi być zbliżony do 500 km lub więcej :)

koszty:
cały wyjazd bez zbednych hoteli to okolice 8000 zł . Do tego dojdzie jeszcze pewnie ze dwa noclegi z racji suszenia sprzętu jak aura pokaże rogi oraz jakieś knajpy aby spróbować ichniego jedzenia. Licze to tak :

Prom moto + osoba z kuszetką i śniadaniem 2600 ( w obie strony)
paliwo około 2100
jedzenie ljofile 1350 zł
wstęp do gejzerów około 50 zł za każdy( nie znam dokładnej ceny ale to nie wielkie koszty)

inne które wyjdą zakładam około 2000

razem około 8000 zł + oczywiście koszty które trzeba ponieść na moto i biwak.

Sidorowski 23.11.2018 14:39

Zgłaszam się, tylko powinienem być 15 sierpnia w PL. Poszedł priv.


Wysłane z Nokii 3310

sluza 24.11.2018 12:11

Bilans sie nie zgadza. 4000km / 9dni to ok.450km dziennie. Zbyt ambitnie

myku 24.11.2018 13:12

Powiem tyle...slaby plan. Bylem 5 razy na Islandii i troche ja przejechalem. Ale tu nic niczego sie nie trzyma.

Husky 24.11.2018 15:18

Panowie nie krytykujcie :) napisałem przecież , że to wstępny plan. Mam już wstępną rezerwacje i potwierdzenie kosztów oraz terminów

Wyjazd

Hirtshals (DK) 23/07-2019 11:30

Tórshavn (FO) 24/07-2019 17:30

Tórshavn (FO)24/07-2019 18:00

Seyðisfjörður(IS) 25/07-2019 08:30

Return

Seyðisfjörður(IS) 08/08-2019 10:30

Tórshavn (FO) 09/08-2019 03:00

Tórshavn (FO) 11/08-2019 23:30

Hirtshals (DK) 13/08-2019 09:30

Więc na wyspie 14 pełnych dni. W tym czasie na pewno przelecimy w tym schemacie który opisałem czyli do 500 km po czarnym oraz 150- 200 km w offie co daje nam okolice 4 000 km. Nie jest to sztywne. Tak jak pisałem , jak zbierze się zespół to usiądziemy i obgadamy temat w całej grupie. Jest nas juz dwóch więc szukamy jeszcze max 2 chętnych. Ale w 3 osoby też ogarniemy...

Wiem że lepiej było by wysiąść na OW w drodze na Islandię , ale wtedy cena wzrasta do 1060 E co jest dodatkowym 2 000 zł do zapłaty.

Rabat nalicza się tylko wtedy , gdy wysiadamy w drodze powrotnej na OW na dwie doby. Mamy też śniadania w cenie biletu na promie.

Podsumowując koszt biletu dla motocykla, rajdera wraz ze sniadaniem i łóżkiem to nie całe 2600 zł w obie strony.

myku 24.11.2018 15:41

W moim poscie nie było cienia keytyki czy szydery. Po prostu mtsle ze to to zly plan...pomysl na islandie a przynajmniej jego zarys. Ta wyspe trzeba poczuć...pokrecic sie po niej a jest gdzie. Przebiegu rzedu 500km sa jak dla mnie pomyłką. Ale kazdy wie lepiej....chetnie tam wroce

Nie zrozum mnie zle ale jesli Islandia to tak jak ten gosc z linku ktory ci podsylam.Taka byla moja Islandia.Obejrzyj jego 5 filmow z wyjazdu na Islandie i porownaj ze swoim planem.Szkoda czasu i kasy na cos na niby...
https://www.youtube.com/watch?v=rojhLUCa8lw&t=69s

Husky 24.11.2018 15:46

Cytat:

Napisał myku (Post 612915)
W moim poscie nie było cienia keytyki czy szydery. Po prostu mtsle ze to to zly plan...pomysl na islandie a przynajmniej jego zarys. Ta wyspe trzeba poczuć...pokrecic sie po niej a jest gdzie. Przebiegu rzedu 500km sa jak dla mnie pomyłką. Ale kazdy wie lepiej....chetnie tam wroce


Myku to nie chodzi o to kto wie lepiej , tylko o to, że każdy ma inne potrzeby w podróży. Jeden lubi siedzieć w siodle cały dzień a drugi po 300 km ma juz dość.

Ani jednego ani drugiego stylu nie można krytykować , bo każdy ma prawo do własnego stylu. I tak to zostawmy ....

Jeden lubi namiot, drugi hotel inni śpią na ławce :):D....
I wszyscy mają rację na "swój sposób" :D

myku 24.11.2018 15:48

Zgadzam sie zupelnie.Chcialem tylko podpowiedziec jak..."inaczej" mozna to wyspe poczuc.

Husky 24.11.2018 16:00

Cytat:

Napisał myku (Post 612919)
Zgadzam sie zupelnie.Chcialem tylko podpowiedziec jak..."inaczej" mozna to wyspe poczuc.

no i dochodzimy do setna. Skoro byłeś tam pięć razy to napisz co wg Twojej opini jest sensowne a na co szkoda czasu. Co wolno a na co uważać. Sporo juz poczytałem ale na pewno Twoje sugestie będą bardzo cenne i przydadzą się wszystkim , którzy chcą odwiedzić ten księżycowy krajobraz.

ps. Z doświadczenie wiem, że jak jedziesz pierwszy raz to nie poczujesz do końca wszystkiego, zrobisz rzeczy których potem będziesz żałował :) a dopiero później, człowiek mądrzejszy o doświadczenie wie już co jest dobre w danym terenie a co nie do końca by powtórzył....

Na pewno wszyscy łącznie z mną będą Ci wdzięczni za kilka mądrych informacji i uwag na temat Islandii.

myku 24.11.2018 16:15

Masz racje...powinienem zrobic swoiste Top 10
Problem w tym ze kazdy ma inne postrzeganie.Znam ludzi ktory wracaja z Islandii ze zdjeciami wodospadow czy gejzerow.Inni przezywaja ze widzieli wieloryby czy moskonury itd i wszystcy sa przeszczesliwi.
Kazdy ma inne priorytety.Na Islandii zrobilem ponad 16 tys km wiec troche widzialem ale ciagle jest kilka wisienek na torcie do zrobienia.Oczywiscie tylko na moto,a jak sie nie da to pieszo.Co bym ci poradzil....zamiast tego co mnie kreci poogladaj YT i wybierz cos dla siebie,pamietajac ze to dzika wyspa i wbrew pozorom moze pokazac pazur.Im wiecej bedziesz sam,z dala od ludzi tym bardziej ja poczujesz.Ja raz bylem 2 dni bez innego czlowieka czy auta(Ale wtedy bylem miesiac na rowerze,wiec to moze sie nie liczyc hehe).Poszukaj....a jesli znajdziesz to wyjazd bedzie na plus.
ps.
Podeslalem ci link od goscia.Obejrzyj jego filmy,spisz nazwy drog i bedziesz miec wyjazd marzen,.Pod warunkiem ze nie wymiekniesz i odpuscisz fragmenty trasy.Siadz nad mapa i polacz to w sensowna calosc.Choc najlepsze mapy kupisz na miejscu


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:51.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.