Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   BMW (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=179)
-   -   cegła (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=28547)

strobus1 24.02.2017 19:11

cegła
 
Kumotrzy ratujcie
Pacjent to cegła bmw k100 z pierwszego wypustu. Problemy z wtryskiem. Ktoś coś?
ps Za polecenie motomirka daje bez ostrzeżenia...

ex1 24.02.2017 19:46

chyba podobny problem ma JarekAT... napisz do niego może coś wymyslił...

daj też znać.jakie są objawy.. może to nie koniecznie wtrysk..?

Navaja 24.02.2017 19:50

Może Zbyszek Gołowicz Ci coś pomoże? To bardzo dobry fachowiec.
Masz numer telefonu?

ArtiZet 24.02.2017 20:08

Ciekawe, że na innym forum wszyscy polecaja MotoMirka ;-)

matjas 24.02.2017 20:49

No ale jakie to są problemy??? Weź coś napisz więcej?

strobus1 24.02.2017 22:09

Cytat:

Napisał ArtiZet (Post 520233)
Ciekawe, że na innym forum wszyscy polecaja MotoMirka ;-)

W sumie też powinienem być mu wdzięcznym za robotę..... Arti :umowa::umowa:
Kierowniku Matjasie donoszę, ze po synchro w/w motur chodzi jak traktor. W tym typie zasilania NIE synchronizujesz przepustnic - to robi fabryka i każe nie dotykać. Synchro robi sie przez bajpasy które wyglądają jak piloty. Wiec ustawiono baypasy jak piloty równiuteńko a rozregulowano przepustnice:vis:
Jak to teraz odkręcić??

ex1 24.02.2017 22:27

Cytat:

Napisał strobus1 (Post 520243)
W sumie też powinienem być mu wdzięcznym za robotę..... Arti :umowa::umowa:
Kierowniku Matjasie donoszę, ze po synchro w/w motur chodzi jak traktor. W tym typie zasilania NIE synchronizujesz przepustnic - to robi fabryka i każe nie dotykać. Synchro robi sie przez bajpasy które wyglądają jak piloty. Wiec ustawiono baypasy jak piloty równiuteńko a rozregulowano przepustnice:vis:
Jak to teraz odkręcić??

Kurde .. przyznam że niewiele zrozumiałem, napisz proszę jaki jest objaw nie możesz synchronizować przepsustnic..? wtryski podają paliwo..?

chodzi jak traktor... w cegle jest też przepływomierz, który też może źle wpływać na pracę..

kurde nie znam się.. tak mi przychodzi do głowy.. :)

nicek27 24.02.2017 22:33

Pewnie to jest podobne do ustawiania przepustnic w Ducati.
Masz na myśli, że poza Bypassami można też regulować skład mieszanki czujnikiem położenia przepustnicy? Plus do tego jakaś śruba główna składu mieszanki w kompie?:dizzy:
Przepustnice synchronizuje się pod wysokie obroty, a wolne ustawia się Bypassami.
Jeśli tak to najlepiej serwisówka i robić wg niej. Ewentualnie jeśli wszystko identycznie jest jak ja pisze to może opowiem Ci jak to w Ducati się ustawia i spróbujesz tak samo w BMW?:D



:)

strobus1 24.02.2017 22:47

Ex pozwolę sobie jutro przedzwonić do Ciebie. Problem jest przy odpalaniu oraz brak chęci do wkręcania sie na obroty. Odkręcasz manete i czekasz na reakcje 3 sekundy. No trochę inne mam oczekiwania do czterech w rzędzie. Problem prawdopodobnie spowodowany popękanymi króćcami ssącym, luzami zaworowymi i przede wszystkim dlubaniem przy przepustnicach bez zaznajomienia sie z manualem. Poczytajcie o Le- jetronicu. Jeden z pionierskich systemów wtrysku paliwa. Ilość wtryskiwanego paliwa zależy od ilości zasysanego powietrza. Ktoś niestety zaburzyl te zależność grzebaniem przy przepustnicach.

ex1 24.02.2017 22:53

hehe.. nie wiem czy jestem dobrym zródłem informacji w tym temacie.. .. moja cegłowka też wykazuje podobny objaw.. choć może nie 3 sek.. a powiedzmy 0,5 sek.. :)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.