Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Silnik, sprzęgło, skrzynia (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=4)
-   -   Nie trzyma wolnych obrotow (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=22242)

teddy-boy 14.10.2014 15:17

Nie trzyma wolnych obrotow
 
Witam wszystkich,
Od kilku dni zauwazylem ze Afryka nie trzyma wolnych obrotow. Raz sa na poziomie 1100-1200, raz okolo 1500. po lekkim przegazowaniu znowu wracaja do 1100. W czasie jazdy, gdy zatrzymuje sie pod swiatlami, raz obroty spadaja do wlasnie do 1500 a raz poprawnie.
Przy okazji mam wrazenie ze ssanie nie dziala prawidlowo i plynie. Moze to cos typowego i zrobie sam, czy mam dzwonic do Rambo i odstawic maszyne?

madafakinges 14.10.2014 15:57

Zasysa lewe powietrze gdzieś, może króćce już spękały albo co.

teddy-boy 14.10.2014 16:01

Jak to sprawdzic samemu w garazu? Dla kogos ze srednimi umiejetnosciami technicznymi i nie chcacej sie rozbierac pol motocykla?

madafakinges 14.10.2014 16:17

Afra ma wlot powietrza do filtra w okolicy gaźników i tu jest problem w czwórce wystarczy psiknąc plakiem w okolicach gaźnika. Jeśli obroty wzrastają to jest kuku. W siódemce to nie zdaje egzaminu. Możliwe też że zsunęły ci się króćce z gaźników te między nimi a filtrem powietrza. Trzeba ściągnąć zbiornik i luknąć.

teddy-boy 14.10.2014 16:32

dzieki Madafakinges. Sam tego nie zrobie, poobserwuje go jeszcze zaraz po wyjsciu z roboty i najwyzej oddam komu trzeba.
Moglo sie tak zrobic od tego ze go w weekend wytrzaslem mocno?

slafo 14.10.2014 16:35

Sprawdzić czy linki ssania ładnie działają. Mają się gładziutko przesuwać w pancerzach. Czyli odkręcamy króciec, zsuwamy sprężynkę i wyciągamy końcówkę linki. Gdy już mamy uwolnione w ten sposób obie linki, dostajemy się do trójnika. Wszystko czyścimy i smarujemy. Psikamy smarowidła w pancerz przy dźwigience ssania. Składamy wszystko i falowanie obrotów powinno ustąpić :)

klanol 15.10.2014 09:06

Jest jeszcze opcja złego paliwa. Uruchomiłem kiedyś silnik po dwóch tygodniach stania i zaczął bardzo nierówno pracować. Po przegazownaiu nie wracał na wolne obroty tylko gasł, a sam silnik pracował dziwnie miękko, popierdująć nieregularnie w wydech przy 3 tys. obr. Zmieniłem paliwo i pomogło. Silnik pracuje jak nowy. Może masz to samo.

teddy-boy 15.10.2014 09:59

Malo prawdopodobne. Tankuje zawsze na duzych markowych stacjach, wiec to raczej nie to. Chociaz ostatnio tankowalem gdzies na orlenie na wsi.
Mysle ze trop falszywego powietrza, regulacji gaznikow albo zacinajace sie ssania jest dobry. Oddaje do Rambo niebawem, bo sam tego nie zrobie (nie mam zadnego stojaka, narzedzia tylko podstawowe i brak czasu i az takich umiejetnosci) a nie cierpie jak cos dziala nie tak jak powinno

Evvil 20.10.2014 23:08

Sprawdzić kolor świec. Gaźniki rozebrać, wyczyścić, złożyć, sprawdzić.
Hameryki może nie odkryłem ale po co wyważać otwarte drzwi?
Stojaka nie potrzebujesz, narzędzia podstawowe wystarczą.

simon1977 23.10.2014 21:56

U mnie też falują,
stało się to po wyciąganiu gaźników.
Raczej łapie lewe powietrze, po psiknięciu gazem do zapalniczek
dostaje szwungu. W zaprzyjaźnionym trampku i innej 07 tak się nie dzieje więc przyczynę znam. Z tym, że świece fajnie mam przepalone. widocznie dużo tego luftu nie łyka, albo coś źle rozumuje :)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:43.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.