Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Rama, zawieszenia, napęd (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=7)
-   -   Scotoiler - jak podłączyć? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=30707)

szynszyll 28.11.2017 21:08

podgladnij w sieci jak to robia inni. rozwiazanie Matjasa bylo fajne ale kupil BMW na kardan i pie...li kolegow z lancuchami :) rurka miedziana oparta o zebatke jest OK. pamietaj by byla ruchoma w osi motocykla by mozna ja bylo pozycjonowac w zaleznosci od naciagu lancucha.

marecki999 01.12.2017 15:13

Zbiorniczek blisko cylindrów może spowodować ,ze ciężko Ci będzie dobrze regulować przepływ.Zimno -olej gęsty wolniej bedzie się przeciskal . W pelnym sloncu plus żar od motoru -olej rzadki będzie płyną szybciej.
Znam kilka osób ktore maja w swoim moto puszczona końcówkę na przednią zebatke.

CzarnyEZG 01.12.2017 19:20

2 Załącznik(ów)
Założone :)

Szynszyl dzięki za pomoc.

Zamiast śruby w kolektorze, króciec od gazowników, do tego rurka i podanie sterowania na scottoiler.

Rurkę z odpowietrzeniem puściłem wyżej (po co ma ciągnąć kuż)

Podanie oleju na tylną zębatkę wykonałem w technologii rejli.
W środku węzyka jest drut o średnicy 1 mm, który ukształtowałem tak, zeby wężyk podawał olej na zębatkę.

Jak się sprawdzi to...

nic z tym nie zrobię i będzie nadal w technologii rejli (może tyrtytkę na czerwoną wymienię, żeby była szybsza)

Czas na testy :D

Marecki999 - po trochu liczę właśnie na grzanie z cylindrów - dzięki temu będzie tam zawsze zbliżona temperatura. Jakbym dał scotta pod siodłem, albo w okolicach czachy, to latem by było gorąco, a zimą zimno. Tutaj zawsze będzie ciepło (na to liczę)
Co do puszczania na przednią zembatkę - dlaczego? (przecież wtedy wykorzystuje się dużo mniejszą siłę odśrodkową do rozprowadzenia oleju niż na tylniej - dobrze myślę?)

McCherry 01.12.2017 19:30

2 Załącznik(ów)
To moze tak Ci pomoge

CzarnyEZG 01.12.2017 19:48

Czyli wszystko zgodnie z instrukcją. Dzięki :)

Małe pytanie - po co w tym ustrojstwie elektronika?

McCherry 01.12.2017 20:00

Pozycja nr 10 opisuje mozliwosc podlaczenia elektrycznej oliwiarki.Ot co.

CzarnyEZG 01.12.2017 20:39

Aaa - czyli w podstawowym pakiecie masz z problemów:
wysterowanie dozowania i umiejscownienie dyszy,

ale możesz go zamienić na pakiet premium w cenie 5x większej i masz z problemów:
wysterowanie dozowania, umiejscownie dyszy, problem ze śniedziejącymi stykami,
problem z padającą elektroniką i problem z upływem prądu podczas postoju.

Już kumam :)

McCherry 01.12.2017 22:10

Yep,co kto lubi!wejdz na ich strone i poczytaj,od podwojnej dyszy do pojemnika na olej wielkosci tablicy rejestracyjne....!

szynszyll 01.12.2017 22:13

nie jest tak czarno. zbiornik ktory pokazal Motormaniak i ktory ja zakladam + elektrozawor za kluczyk + zaworek z zoologicznego chociaz ostatnio zakladam te z kroplowek + dysza na zebatke. calosc 100pln. nowy Skotoiler ile?

80w90 za 12pln za litr. i robi.

CzarnyEZG 01.12.2017 22:31

Szynszylu, a jak to było z tym 80W90 w scottoilerze?
Faktycznie kicha?

kurde łańcuch trzebaby zgodnie z instrukcją smarować (tak jak do tej pory robiłem)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:31.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.