Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Przygotowania do wyjazdów (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=69)
-   -   Rumunia - Karpaty, Bukowina gdzie jechać? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=2619)

DrSpławik 26.02.2009 20:15

Rumunia - Karpaty, Bukowina gdzie jechać?
 
Zima za oknem i paluchem po mapie sie jeździ. Wyjechałem do Rumuni a w zasadzie do Satu Mare i stoję na skrzyżowaniu...
Rumuńskie Czarnuchy ładnie mi tu pisać proszę gdzie jechać, co oglądać. W kategoriach on i off proszę, z dokładnymi namiarami...
Dla najaktywniejszych w nagrodę pochwała publiczna i :zdrufko:
Na ciorbę szykujący podniebienie, Spławik pozdrawia.

:)

Lepi 26.02.2009 20:23

Ciorba de burta :convulsion:
Ale :beer: Ursus de best!
Nie mam mapy pod ręką ale zasada jest jedna, droga co najwyżej żółta a lepiej biała, kierunek pod górę!

xtr 26.02.2009 22:04

oj jest tego mnogo :) wiec moze ladowanie nad jeziorkiem koło baja mare lub deczko w gore ta sa ladne szuterki strumyki gorskie idealna miejscowa na pierwszy nocleg :) potem kierunek polnocno wschodni w strone Suceavy

raf 26.02.2009 22:46

www.africatwin.strefa.pl/solonec.html
To jedna z relacji ze starego forum autorstwa Pawła z Jasła.Gdybym ja jechał, to wybrałbym się właśnie w te miejsca.

rambo 26.02.2009 22:51

Stawiam na Ursus :zdrufko:

DrSpławik 26.02.2009 23:25

Cytat:

Napisał rambo (Post 45852)
Stawiam na Ursus :zdrufko:

stawiam Ursus :beer: dla Ramboszczaka, do relacji Pawła z szacunkiem :oldman:
Ale może wpiszecie jakieś konkrety.... trengofar... transfogar... no k..wa te przełęcze i inne view pointy.
p.s. we własnym zakresie też odwalam robotę więc to nie z lenistwa ;)

sambor1965 27.02.2009 01:37

No Splawiku za zrobienie trasfogarskiej traski przed majem postawilbym Ci chyba skrzynke piwa. za 67C zreszta tez...

Pawel_z_Jasla 27.02.2009 07:51

Słuchaj starszych /czyli Sambora, bo Ja to jeszcze młody jestem ;) - no w każdym razie od Sambora młodszy/. Karpaty w środkowej Rumuni mają sporo ponad 2000 mnpm a to oznacza śnieg do końca maja więc sugeruje jednak północ. Cała część wzdłuż granicy z UA jest bardzo atrakcyjna i chyba najbardziej "folklorystyczna" /cokolwiek to oznacza/. Jeśli natomiast wybierasz się latem to transkarpacka czyli powiedzmy, że 67c w jak najdłuższej konfiguracji - poszukaj na forum bo było z milion razy ale generalnie na trasę sugeruje wjechać z 7A od wschodu jeszcze przed jeziorem a nie jak większość od skrzyżowania 7A z 67c. Jak jest mokro i trafisz na okres zrywki to sama 67c w kierunku na Sebes da sporo zabawy /niektórzy twierdzą, że jest nudna ale jak lubisz szybkie szutry i skakanie z koleiny w koleinę to może być ciekawie/. Transfogaraską polecam widokowo, warto przejechać ale jadąc od północy, po zjechaniu z przełęczy sugeruje szukać pierwszego zjazdu na zachód i z trasy 7c uciec jeszcze przed Corbeni ewentualnie przed Curtea de Arges /w ten sposób najszybciej i najciekawszą drogą dojedziesz do Brezoi i dalej na Voinese – ZDROWIA

raf 27.02.2009 09:10

Tutaj z forum trampkowego film z 67c

DrSpławik 27.02.2009 10:04

Cytat:

Napisał sambor1965 (Post 45869)
No Splawiku za zrobienie trasfogarskiej traski przed majem postawilbym Ci chyba skrzynke piwa. za 67C zreszta tez...

:p Samborku dla samej skrzynki od Ciebie bym pojechał, niestety łapka mi się zrasta powoli i w kwietniu to dopiero rehabilitację rozpocznę ( i zostanę doktorem rehabilitowanym hehehe ) - jedziemy na początku czerwca. Baj de wej, jak miło że nie musiałem Cię do tablicy wywoływać - wciąż lubisz te karpackie klimaty i Stany nie zepsuły Cię do końca :Thumbs_Up:
:oldman: Pawle - Ty świeżaku, nigdzie nie jeździsz - bo gdzie jedziesz tam leje, rzeźbisz tylko w garażu przy motongach i dookoła podwórka upalasz :haha2:
Twoja relacja przeczytana i punkty na mapę naniesione :bow::bow::bow:
A na poważnie to z okazji mojego skromnego wypadziku chciałem takie małe kompendium wiedzy na temat Rumuni sprowokować. Dla mnie, dla Czarnuchów, dla potomnych... Misję mam ?? ??

A tutaj: http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=2529&page=3 misja Ukraińska ;)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:13.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.