Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=173)
-   -   Jest na sali stolarz? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=40056)

przemo77390 19.04.2021 19:04

Jest na sali stolarz?
 
1 Załącznik(ów)
Heja,

Poszukuje stolarza co by zrobil wycene produkcji 11 + oscieznice (a jak bedzie akceptowalnie to produkcje) takich jak na zdjeciu drzwi.
Lokalizacja: Warszawa.

zimny 20.04.2021 14:42

ATomek jest doświadczonym stolarzem ale on specjalizuje się w kuchniach o ile mi wiadomo. Możesz podpytać.

ramires 20.04.2021 16:32

Cytat:

Napisał przemo77390 (Post 730317)
Heja,



Poszukuje stolarza co by zrobil wycene produkcji 11 + oscieznice (a jak bedzie akceptowalnie to produkcje) takich jak na zdjeciu drzwi.

Lokalizacja: Warszawa.

Policz materiał, dolicz 20-30% i pomnóż razy 2,5
Będziesz mieć wstępną wycenę na oko.

ATomek 20.04.2021 21:31

Cytat:

Napisał zimny (Post 730477)
ATomek jest doświadczonym stolarzem

Dziękuję Marcin, ale to już czas przeszły. Powodzenia Przemo

Mieciek 21.04.2021 09:25

Moja lokalizacja wskazuje na to ze jestem otoczony stolarzami.
I chyba tak jest.
Ale większość o ile nie wszyscy robią meble i rzeczy z płyty.
Jak prosiłem iluś tam o coś z drewna to owszem dotną mi na wymiar co chce ale materiał załatwiam sam i składam sam.
A to dlatego ze oni nie ruszają drewna bo to się krzywi a klejonki są drogie i dlatego produkują z płyty.
To tak w ramach ciekawostki na bazie moich doświadczeń podczas budowy i wykańczania domu.

matjas 21.04.2021 10:44

bo stolarze teraz nie potrafią zrobić nawet stołka. wszystko to paździerz.
ludzi, którzy robią faktycznie w drewnie jest naprawdę niewielu, cenią się i słusznie.

innym tematem jest dostęp do materiału wysokiej jakości - odpowiednio wysuszony itd. ten się nie pokrzywi i nie pognie ale kosztuje oczy z głowy.

oglądałem jakiś czas temu na YT kolesia co robi stoły i szafy 100% drewno premium na podhalu. jestem pewien, że żyje dobrze i nie brakuje mu zleceń za dobrą kasę.

M

Mieciek 21.04.2021 10:50

Mam w domu taki słup drewniany 3m plus blisko 2 metrowe zastrzały.
Zrobiłem to sam z drewna które mi zostało z więźby. Normalnie bez szpilek gwoździ tylko na wpusty. Lekko sie z czasem skręciło tu i tam ale nie am co dramatyzować. Jest ok i pełni faktyczną funkcję konstrukcyjną.
Balustradę do schodów i na antresole zrobiłem w podobnym stylu i tez się tu i tam skręciło. Ale robiąc z drewna to chyba nie ma co oczekiwać że będzie się zachowywało bezdusznie jak paździerz. Musi trochę pracować.

sudden 21.04.2021 22:49

Cytat:

Napisał Mieciek (Post 730609)
(...) tez się tu i tam skręciło. Ale robiąc z drewna to chyba nie ma co oczekiwać że będzie się zachowywało bezdusznie jak paździerz. Musi trochę pracować.

To prawda co piszesz i jeśli robisz sam dla siebie to się z tym pogodzisz, ale spróbuj to zrobić komuś za pieniądze i powiedzieć, że drewno ma prawo się poskręcać :) Ale będzie impreza :D

TOMADYNA 22.04.2021 08:48

Polecam Pana Jacka 724270003 stolarz z krwi i kości jak zamawia 4 piwa to mu przynoszą 3 :D. Widziałem wykonane przez niego drzwi i teraz zamawiam u niego dla swojej córki do starej kamienicy. Warsztat ma 50km od Poznania, ale ja teraz zamawiam drzwi do Szczecina i nie ma problemu.

Mieciek 22.04.2021 09:53

Cytat:

Napisał sudden (Post 730732)
To prawda co piszesz i jeśli robisz sam dla siebie to się z tym pogodzisz, ale spróbuj to zrobić komuś za pieniądze i powiedzieć, że drewno ma prawo się poskręcać :) Ale będzie impreza :D

obawiam się że muszę się zgodzić :D


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:13.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.