Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Kwestie różne, ale podróżne. (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=80)
-   -   Legalny off-road/ADV w Polsce (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=21183)

strobus1 10.06.2015 18:47

Ziarko - będzie okazja w ten weekend pogadać face to face??

Ziarko 10.06.2015 19:59

Wątpię, bo nie wybieram się nigdzie. Siedzę w domu. Chyba, ze będziesz się kręcił po mojej okolicy.

sowizdrzal 11.06.2015 11:45

Cytat:

Napisał strobus1 (Post 435772)
Szymon, Sowizdrzał - przesadzacie troszeczkę.

Czy ja wiem... Skoro ktokolwiek poczuł sie urażony, to widocznie miał powody...
W ironii i szyderstwie chodzi także o to, aby napiętnować szkodliwe dla ludzi postawy, poglądy itp.

qbaRD07 11.06.2015 23:22

Spotkałem w lesie leśniczego (mała przerwa na dymka - jakieś miejsce ogniskowe).
- Dzień dobry, a wie Pan że tutaj nie wolno jeździć motorami ?
- Nie bardzo wiem co Panu odpowiedzieć
- Proponuję nie odpowiadać i odjechać
- do widzenia
- do widzenia

sowizdrzal 12.06.2015 10:18

Cytat:

Napisał qbaRD07 (Post 435977)
Spotkałem w lesie leśniczego (mała przerwa na dymka - jakieś miejsce ogniskowe).
- Dzień dobry, a wie Pan że tutaj nie wolno jeździć motorami ?
- Nie bardzo wiem co Panu odpowiedzieć
- Proponuję nie odpowiadać i odjechać
- do widzenia
- do widzenia

Każdy z nas przeżył podobne sytuacje, jak również takie, których końcówka była skrajnie odmienna.
Sęk w tym, aby stosowanie prawa lub pobłażanie nie zależało od humoru czy widizimisię funkcjonariusza,
bo to najgorsza z możliwych praktyk.

fassi 12.06.2015 10:29

Humoru i widzimisie to nie. Ale zdrowy rozsadek by sie przydal przy wykonywaniu prawa. A jego coraz mniej...

Kiedys ludzie byli madrzejsi

Ziarko 12.06.2015 11:51

Cytat:

Napisał fassi (Post 436021)
Kiedys ludzie byli madrzejsi

Oj, byli, albo dzisiaj mają więcej możliwości wykazania się :D

A prawdą jest, że starsze pokolenie miało więcej pokory wobec siebie. A psioczenie na władzę było zawsze. Badania naukowców z Pcimia Dolnego, tez dowodzą, że ludzie pamiętają głównie dobre emocje a o negatywnych starają się zapomnieć. Dlatego też, "tamte" czasy, każde pokolenie wspomina dużo milej niż obecne.

Mandat jest prostą formą karania. Gdy uważamy że widzimisie funkcjonariusza przekracza "zdrowy rozsądek" zawsze możemy nie przyjąć mandatu prawda? Wówczas mamy szanse wykazać przed większą grupą osób swoje racje. Z drugiej strony, to widzimisię ma określone ramy postępowania. Dla wykroczeń na szczęście są widełki do uznania. Zdecydowanie je wolę niż sztywny kalkulator, który nie uznaje różnicy między wykroczeniem zawinionym a nie zawinionym.

Powyższa chorągiewka życzeń zawsze kojarzy się mi z poniższym wierszykiem:

Kiedy wół był ministrem i rządził rozsądnie,
Szły, prawda, rzeczy z wolna, ale szły porządnie.
Jednostajność na koniec monarchę znudziła;
Dał miejsce woła małpie lew, bo go bawiła.
Dwór był kontent, kontenci poddani — z początku;
Ustała wkrótce radość — nie było porządku.
Pan się śmiał, śmiał minister, płakał lud ubogi.
Kiedy więc coraz większe nastawały trwogi,
Zrzucono z miejsca małpę. Żeby złemu radził,
Wzięto lisa: ten pana i poddanych zdradził.
Nie osiedział się zdrajca i ten, który bawił:
Znowu wół był ministrem i wszystko naprawił.

szymon25 12.06.2015 12:37

Cytat:

Szymon, Sowizdrzał - przesadzacie troszeczkę.
zdrowia
Strobus ja nie miałem zamiaru rozpętać wojny na nowo ani tym bardziej nikogo obrażać. Po prostu bylem papajem w lesie po drzewo i przypomniał mi się temat wjazdu do lasu to zapytałem. :) A komentarz o wilku i ratlerku nie dotyczył kompletnie nikogo... Nikt nie jest wilkiem ani nikt ratlerkiem. Czytając komentarz Sowizdrzała widziałem przez okno babkę z takim małym pieskiem i postawiłem się w skórze wilka :)
taki krewny... no nie możliwe... :)
:hehehe:

Ziarko 12.06.2015 13:25

Zakazy wstępu do lasu (powód susza)
http://zakazywstepu.lasy.gov.pl/

Cytat:

Napisał sowizdrzal
Każdy z nas przeżył podobne sytuacje, jak również takie, których końcówka była skrajnie odmienna.

Jeśli dyskusje z funkcjonariuszem prowadzisz tak jak tą tutaj, to wcale zdziwiony nie jestem :D

szymon25 19.08.2015 17:02

Jest kolejna szansa :) Mówią o nowelizacji ustawy o lasach w telewizji, a wybory sie zblizaja.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:45.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.