Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Przygotowania do wyjazdów (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=69)
-   -   Przejazd przez Krym (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=34396)

klanol 01.03.2019 10:29

Przejazd przez Krym
 
Czy ktoś ma jakiekolwiek informacje ma temat możliwości przejazdu przez Krym?

Emek 01.03.2019 10:36

Nie ma opcji.

bigboykr 01.03.2019 10:44

Wczoraj rozmawiałem o tym z Ukrainką stamtąd. Nie ma opcji przejechania.

dżony 01.03.2019 11:38

W zeszłym roku mój znajomy na ruskiej wizie wjechał na Krym przez most w Kerczu, pojeździł po Krymie i ta samą drogą wyjechał. Wiza nawet nie była potrzebna bo nikt w sumie o nic nie pytal

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Emek 01.03.2019 11:46

Bardzo możliwe że od Ruskiej strony jest taka opcja. Od strony ukraińskiej się nie wjedzie. Podobno ukraińcy traktują wjazd na Krym od strony ruskiej jak przestępstwo i dają bany na wjazd do UA na 3 lata. Tylko ciekawe skąd o tym wiedzą? Wbili temu kumplowi coś w paszport jak wjeżdżał?

dżony 01.03.2019 13:06

Nic nie wbili bo żadnej kontroli paszportowej nie było, o tak sobie wjechał przez most. Też się obawia czy przy kolejnej wizycie na Ukrainie nie będzie problemów no ale skąd by o tym mieli wiedzieć. Satelity, kamery, podsłuch, wywiad ?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

miotacztruskawek 02.03.2019 12:58

Cytat:

Napisał dżony (Post 626462)
W zeszłym roku mój znajomy na ruskiej wizie wjechał na Krym przez most w Kerczu, pojeździł po Krymie i ta samą drogą wyjechał. Wiza nawet nie była potrzebna bo nikt w sumie o nic nie pytal

Też słyszałem o tym gościu :fool2:... Wjazd przez Most Kerczański był jak przez każdy inny most. Nie potrzebował żadnej przepustki ani nic... Nie było też żadnej pieczątki. Zwykła ruska wiza starczyła. Ale wyjechać musiał tą samą drogą. Jako skrót na kaukaz odpada.
Generalnie jest to nie tylko przestępstwo w świetle ukraińskiego prawa, ale i w świetle Ewropejskiego Sajuza, który nałożył na Krym sankcje. Dlatego nie polecał płacić tam kartą, wstawiać wszędzie fotek itd, żeby śladu za bardzo nie zostawiać jednak...

Luti 09.03.2019 23:05

Cytat:

Napisał miotacztruskawek (Post 626609)
Też słyszałem o tym gościu[...].

Ja też. W ogóle to Ci Bajkerzy jeżdżący ze śmigiełkiem fajnie, niekoniecznie z/za "laweciarzami", latają.
Nie wiesz, czy Ten gościu na "rzepaku" nie zabłądził w Brzegowym (wschodnie przedmieście Teodozji) na nocleg? Z chęcią bym się dowiedział co i jak u Marysi, Michała i Ich najbliższej rodziny po 5 blisko latach życia w FR.
Co to by nie zostać wycięty za niemerytoryczność :)
Zasadniczo. Ten wpis wyczerpuje wątek.
Cytat:

Napisał Emek (Post 626449)
Nie ma opcji.

Co prawda na rosja info (kopalnia wiedzy w temacie) jest gościu co cyklicznie wjeżdża na półwysep z północy na powinowatego, aczkolwiek wrzucił info, ze przepustki wystawiane są na całym terytorium Ukrainy (miasta obwodowe) w ichnich MiD-ach (odpowiednik rosyjskiego FSM). Można zgłębić temat co to być pewny, że nie ma opcji...
Na mierzei arbackiej jest turbaza formalnie za ukraińską kontrolą, można poczuć klimat.

klanol 10.03.2019 08:58

Interesuje mnie opcja skrócenia drogi na Kaukaz. Wiem już że się raczej sie nie da.

maciekrom 26.03.2019 21:48

Podpinam się pod pytanie, czy dobrze rozumiem, że od strony Rostowa można wjechać? Będę przejeżdzał przez Rosję i chętnie zwiedziłbym Krym. Może ktoś orientuje się również jak jest z wjazdem z Gruzji przez Abchazję na Krym? Zastanawiałem się też nad jakimś promem pomiędzy Bułgarią a Kercz, podobno coś ma ruszyć?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.