Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Yamaha (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=255)
-   -   T7, XTZ690, Tenere 700 Ceramic blue y2019 (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=35545)

mirkoslawski 12.08.2019 21:37

Jak dla mnie TKC to szosówka w ciekawy wzorek ;) jeździłem na różnych motocyklach i teraz gdybym nie mial na przodzie praktycznie nówki, poleciała by na śmietnik.
Jak dla mnie nie warta pieniędzy guma, wolę 100 razy bardziej mc23 rockrider - na asfalcie tak samo, w terenie lepiej i tańsza :)

zimny 12.08.2019 21:48

Piękna maszyna, gratulacje :) pisz, dziel się wrażeniami - wielu skorzysta! :Thumbs_Up:

Lucky Luke 13.08.2019 12:26

Cytat:

Napisał pattryk (Post 647423)
, na LC8-R i S spędziłem dużo km i dlatego porównuję.


To jak ma się T700 do LC8 ?

Mateusz93 13.08.2019 14:15

Jak wcześniej napisał:
Cytat:

Zajebiście.
Lata świetlne różnicy do XT660Z, głównie z powodu zawieszenia. Choć uważam że przód zbyt twardo jest ustawiony.
Podobnie leży między nogami, podnosić póki co nie musiałem.
1-2 bieg rwie jak LC8, potem się uspokaja i nie jest taka 0:1 jak LC8.
Mam 177cm, wiatr trochę daje po górze kasku, reszta ciała OK. Pozycja dla mnie lux. Wibruje trochę na rękach powyżej 130kmh, ale nie tak jak jeden garnek. Przelotówka rzędu 160kmh nie stanowi problemu, oprócz hałasu w kasku. Wyprzedzanie z 6-tki od 80kmh leciutko i sprawnie.
Oryginalny wydech całkiem całkiem mruczy, założę na próbę puszkę LEO SBK i sprawdzę co lepsze (nie chcę za głośno).
Hamulce pierwsza klasa, nawet z ABS w terenie i opony nie powodują głupot.
Pattryk, jezdziles wcześniej biała Tenerką? Poznaliśmy się 3 lata temu na Ukrainie, gdzieś na poloninach.
Daj znać jak popodnosisz jak się ma podnoszenie i masa do XT660Z ;)

turas 13.08.2019 15:20

Ja na jazdach próbnych T7 czułem bez glebowania, a po zwykłym podnoszeniu z podnóżki, że Tenere 700 nic nie waży w porównaniu do 660. Co w istocie nie jest prawdą, bo waży tyle samo. W 660 ciężki tłumik był wysoko, duży zbiornik był wysoko i to wszystko robiło wrażenie ciężkiego motocykla. Wysoko środek ciężkości. Afryką łatwiej mi się jeździ na trudnych podjazdach i technicznych momentach niż poprzednią Tenere 660. 700-tka prowadzi się jeszcze lżej :D

zibiano 13.08.2019 16:17

Ja godzinkę pojeździlem. Bardzo fajne moto:

Fajna pozycja za sterami - w chwilę przyzwyczajasz się i dzida. Mi chyba najtrudniej było się przyzwyczaic do dość twardo zestrojonego zawieszenia... ale może tak trzeba bo silnik jest naprawdę żywiołowy. Czasami wydaje się że to supermoto :) silnik lubi dynamiczną jazdę. Naprawdę daje frajdę z jazdy. Fajnie położony środek ciezkosci sprawia że bardzo łatwo manewrować przy małych prędkościach. Składa się w zakręty jak ta lala :) wiatr troszkę przeszkadza ale nie zastanawiasz się nad tym zbytnio bo masz ochotę wyprzedzać wszystkie puszki przed tobą. Oczywiście spokojna jazda też wchodzi w grę - i tu fajnie mruczy nawet seryjny wydech. Zegary super widoczne. Wszystkie informacje jakie chcesz. Może troszkę czasami drżą te "zegary" ale myślę że yamha to poprawi. Motocykl sprawia wrażenie prostej konstrukcji bez nadmiaru elektroniki. Za wąskie podnóżki. Po godzinie kanapa sprawia dobre wrażenie.
Jazda na stojąco bdb
Fajna stylistyka. Siodło wysoko ale ja tak lubie....
Mogę zaryzykować stwierdzenie, że mi się podoba... chętnie miałbym ją w garażu.

To tak okiem człowieka z nadwagą i wiekiem 40 + :)

Artek 13.08.2019 20:42

Cytat:

Napisał pan parmezan (Post 647515)
gdzie w tym motocyklu jest umieszczony filtr powietrza i czy trzeba rozbebeszyc pol motocykla, by do niego dojsc?
czy ktos jezdzil tak na NAT, jak i na T7 i moze porownac?

No i najważniejsze: jest gniazdko zapalniczki czy trza panel solarny dołożyć?:D

Jest gdzieś możliwość testów demo sztuką?

pattryk 13.08.2019 20:45

Założyłem bagażnik, jakieś 10kg przybyło z tyłu i przy np. przestawieniu ręcznie tylnego koła odczuwa się to wyraźnie.
Moja XT660Z miała LeoVinca tytan 0,8kg (zamiast 12kg ori), także nie było tego ciężaru czuć. Do podnoszenia T7 vs XT uważam że jest T7 cięższa, ze względu nawet na wyższą kierownicę i masę własną (moja XT ważyła 180kg).

Nowa ma inny kąt główki ramy, łatwiejszy, lżejsza do prowadzenia na powoli tylko pyrkając, tak samo na postoju jest po prostu łatwiej kręcić kierownicą.

pattryk 13.08.2019 20:47

Cytat:

Napisał Artek (Post 647519)
No i najważniejsze: jest gniazdko zapalniczki czy trza panel solarny dołożyć?:D

Jest gdzieś możliwość testów demo sztuką?

Gniazdo jest seryjnie, po lewej stronie przy lampie - działa.

Nie ma demo, dopiero we wrześniu będą.

JarekO 13.08.2019 21:29

Cytat:

Napisał pattryk (Post 647521)
Gniazdo jest seryjnie, po lewej stronie przy lampie - działa.

Nie ma demo, dopiero we wrześniu będą.

Jest demo. Jest nawet specjalna trasa do tego przygotowana.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:47.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.