Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Rama, zawieszenia, napęd (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=7)
-   -   zębatka przednia (luzy) (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=158)

JANEK 29.03.2008 21:49

zębatka przednia (luzy)
 
Witam.Właśnie grzebie przy motorku i doszedłem do napędu a dokładnie do przedniej zębatki i tu ku mojemu zdziwieniu okazało się że ona ma luz na wszystkie morzliwe strony. Czy to jest normalne czy morze zębatka jest już wyrobiona albo co gorsze ten wałek na którym jest obsadzona? Panowie pomórzcie bo ja tam pierwszy raz zaglądam i zielony jestem:bow:

Ropuch 29.03.2008 22:28

No JANEK masz powody do doła, bo jesli to wałek (a to bardziej prawdopodobne) to masz maly wydatek :( Najlepiej wklej fotke !!!!!
Jesli zebatka jest luzna tzn ze juz swoja robote z walkiem zrobila....w tym miejscu nie powinno byc luzu...nowa zebatka wchodzi na walek ciasno - powinna przynajmniej i suwa sie na nim w poziomie ale w bardzo malym zakresie !!!!!
W nowym MOTOCYKLU lub Swiecie Motocykli nasz kolega opisuje mozliwosc przedluzenia zuzytego juz walka wiec polecam lekture.
Sorry ale live is brutal :)
Pzdr
R

sambor1965 29.03.2008 22:30

Musi troche miec. Najbardziej istotny w tej sprawie jest frez na walku zdawczym. Aby to ocenic musialbys jednak sciagnac zebatke. Mozna co prawda zebatke nieco przesunac na walku i cos podejrzec. Jak sciagniesz zebatke to dopiero bedziesz mogl ocenic czy walek ma luzy. Moze miec tylko niewielki luz wspolosiowy.

JANEK 29.03.2008 23:15

2 Załącznik(ów)
oto zdjęcia
Załącznik 48

Załącznik 49

sambor1965 29.03.2008 23:27

No nie wyglada jakbys mial jakikolwiek powod do zmartwien. Jak juz masz to posciagane to zlap za ten walek i poruszaj. No i opisz czy sie da :cool:

Ropuch 29.03.2008 23:27

1 Załącznik(ów)
Czerownym kolorem zaznaczylem prawidlowa szerkosc walka na całej jego dlugosci !!!! Kolor niebieski to braki w wielowypuscie...znaczy sie masz wyrobiony juz lekko walek :(

Ropuch 29.03.2008 23:31

Widze Samborku, ze ja ciagne w swoja strone a Ty w swoja....przerabialem ten temat w swojej pierwszej Afryce i skutek byl taki ze ja sprzedalem !!!!!
Miejsce po ktorym porusza sie zebatka jest juz zuzyte i zdecydowanie bardziej sciete niz poczatek walka...zrobil sie widoczny klin ktory nie trzyma juz zebatki i powoduje lekki jest obrot w prawo/lewo bez poruszenia walka !!!!
Jesli nie zapobiegniesz temu w sposob opisany w Motocyklu kazde przyspieszanie/puszczanie gazu bedzie powodowalo coraz wieksze zuzycie az w koncu zetnie wieloklin i staniesz :( w warunkach polowych mozesz jeszcze zebatke przyspawac do wałka (znam takie przypadki)......to kolejna rzecz ktora trapi ten motocykl procz regla, pompy i kilku innych maluskich minusów !!!
HEj

sambor1965 29.03.2008 23:33

widzialem duzo gorsze walki. I to nie w moich afrykach...

JANEK 29.03.2008 23:50

wałek na załączonym biegu przekręca sie lekko do przodu i do tyłu ogólnie jakieś 5 mm no i troche wzdłurznie da sie go o jakieś 0,4 mm wyciągnąć i wcisnąć. Czy to oznacza że wałek trzeba wymienić ??

Ropuch 30.03.2008 00:00

Walek na biegu musi miec luz opisany przez Ciebie sam z siebie...to luz skrzyni i to jest normalny objaw-tym sie nie przejmuj :)
Przejmuj sie moja fota Twojego walka i roznica klinow wielowypustu.
Skrzynia w Afri jest wieczna i popsuje sie jak bedziesz bez oleju smigal....


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.