Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Układ elektryczny i zapłonowy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   Zbyt duże napięcie ładowania. (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=26349)

szynszyll 21.10.2017 16:08

jezeli jest to uklad z kompensacja to moze byc tak jak piszesz.

kolego wojcik ile macie kabelkow wychodzacych z regulatora i jakie one maja kolory? jest tam cienki czarny?

Wójcik 21.10.2017 17:11

Przekaznik rozrusznika przekladalem razem z przewodem do akumulatora i bylo to samo... a przewod od przekaznika dalej podmienialem wypinajac z kostek i wpinajac inny... tez nie bylo roznicy.

Regulator napiecia ma 2 czerowne, 2 zielone, 1 czarny i oczywiscie 3 zolte przewody.

szynszyll 21.10.2017 19:05

Zmierz napiecie podczas pracy pomiedzy czarnym a masai i napisz ile jest i ile wtedy jest ladowanie

Wójcik 23.10.2017 16:13

Bez obciazenia 0,08-0,1V ladowanie okolo 14,1V
Maks obciazenie (swiatla drogowe, kierunki, swiatlo stop) 1,11-1,35V ladowanie: nawet powyzej 15

szynszyll 26.10.2017 12:58

1 Załącznik(ów)
mierzysz to przy spietych kostkach?

zerknij na schemat i przeanalizuj jaka role gra w tym ukladzie czarny przewod

podane przez bezpiecznik napiecie +12v obciazone kilkoma odbiornikami powraca do regulatora by 'poinformowac' go o sumie spadkow napiecia w obwodzie by regulator mogl je skompensowac.

nie ma takiej mozliwosci by przy spietym ukladzie pomiedzy masa a czarnym bylo 0V.

miernik masz na AC czy DC ustawiony?

Wójcik 27.10.2017 20:35

Na DC. Mierzylem na wpietej kostce.
Tak mi wyszlo z pomiarow...

szynszyll 27.10.2017 21:14

no to cos masz bracie grubo nie tak. popatrz - czarny dostaje +12v za bezpiecznikiem C. potem jest zasileniem dla kilku ukladow ktore przez rozne styczniki zwieraja sie do masy powodujac np. swiecenie swiatla Stop.

tak jak wspomniale wyzej - jest to uklad pozwalajacy regulatorowi reagowac na spadki napiec w ukladzie.

zostal on porzucony bo zawiera w sobie 'grzech pierworodny' - usprawiedliwia niedomagania instalacji przeciazajac ja wzrostem napiecia. i dlatego zostal porzucony. dzis sie go nie stosuje.

cala instalacja do duzej inspekcji i szukaj przyczyny spadkow napiec.

p.s. taki uklad leczy syfa pudrem :)

Wójcik 28.10.2017 09:21

A jakie powinny byc prawidlowe wartosci na tym czarnym kablu?

szynszyll 28.10.2017 13:19

zblizone do tego jakie jest na czerwonym. popatrz na uklad skad ono sie bierze. opisalem to wyzej.
podstawowy uklad w automatyce

Zet Johny 10.04.2018 14:44

@Wójcik no i jak rozwiązałeś problem?
Mam też problemik z napięciem.
Regulator mam rzeszowski.
Styki w kostkach w ładnym stanie.
Mój problem przedstawia się tak że podczas jazdy na światłach i halogenach 10W każdy, ładowanie utrzymuję się na początku około 14,3 V ale po kilku godzinach jazdy systematycznie się podnosi i np w niedzielę po około 200 km na voltomierzu pojawiała się momentami już liczba 15,0/15,1.
Sprawdziłem po jeździe czy akumulator nie jest gorący ale wszystko w porządku.
Zauważyłem też że na moim liczniku Acewell gdzie wskaźnik obrotomierza jest cyfrowy pod koniec dnia (jak już było około 15 V) zaczął wariować i wyskakiwały wartości maksymalne tzn jakieś 8 tys. obr/min ale te wskazania wyskakiwały na chwilę ale cały czas wariowały w zakresie 3-8 tys. obr. /min.
Robiłem też test akumulatora pożyczając od brata taki sam i historia z podnoszącym się napięciem się powtórzyła.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.