Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   reanimacja motorynki (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=9940)

Dzieju 12.07.2011 21:41

reanimacja motorynki
 
Właśnie przytargałem do garażu motorynkę. Jest w rodzinie od ok 20 lat z czego z 15 nie jeździła.
Będzie trochę zabawy żeby doprowadzić ją do stanu z czasów jej młodości ale warto bo to już historia.
Jest jeszcze jedna ale to w następnym rzucie.
Obydwie po reanimacji zostaną w rodzinie na zawsze.

Jeśli komuś zbywają jakieś graty i nie ma pomysłu co z tym zrobić to chętnie przygarnę.

szymon25 14.07.2011 11:51

ja poszukam bo mialem kilka motorynek jak cos znajde to Ci przywioze. najwyzej sie ustawimy gdziesz na miescie. a co potrzebujesz?

Dzieju 14.07.2011 17:42

Jak wspomniałem dopiero co przywiozłem jeszcze nie rozbierałem ale już wiem że tłok stanął dęba wpsikałem tłustego żeby odmiękł , tylny błotnik pęknięty ( jak się dowiedziałem od latania na gumie)
Elementy chromowane podupadły głównie kierownica, trzeba nowy chrom lub malowanko.
Zobaczymy jak ruszę z robotą przy niej.
Druga jest podobno w ciut gorszym stanie , przekonamy się.

Dzieju 26.07.2011 23:34

Cylinder zdjęty , tłok odklejony od cylindra , pierścienie oczyszczone w ukladzie korbowo tłokowym brak luzów.
Przydadzą się nowe uszczelki pod cylinder , głowicę , na komorę pływakową.
Pozostawione ok 0.5 ltr benzyny spowodowało nalot korozyjny wewnątrz zbiornika , trzeba będzie jakoś to wypiaskować.
Opony w stanie średnim , dętki raczej do wymiany , felgi do podprostowania.

nicek27 27.07.2011 00:16

To jest ta z kwadratowym bakiem? Fajna sprawa takie coś doprowadzić do zajebistego stanu, tylko najgorzej z częściami w sensie tłok-cylinder-wał. :dizzy:
Powodzenia!

fxrider 27.07.2011 00:55

Na allegro takich części jest od zatrzęsienia (prosto z ChRL), tylko ciekawe jak jest z jakością tego.

szwedzkikucharz 27.07.2011 08:51

Cytat:

Napisał Dzieju (Post 189164)
Cylinder zdjęty , tłok odklejony od cylindra , pierścienie oczyszczone w ukladzie korbowo tłokowym brak luzów.

Dzieju: jakieś fotki by się przydały. Ku potomności :Thumbs_Up:

Dzieju 27.07.2011 09:22

Tak, to ta z "kwadratowym " bakiem , druga którą mam zamiar podszykować ma jajowaty.
Dawno nie grzebałem w takich malutkich silniczkach a miło jest pobawić się taką miniaturką.
Benzyna odparowała a olej wymieszany w benzynie skutecznie się osadził wewnątrz gaźnika zaklejając co się da jak rownież sklejając tłok do cylindra.
Dopiero wyjęcie szpilek i obracanie cylindrem uwolniło tłok.

szparag 27.07.2011 09:29

Ostatnio, mam sporo roboty przy Simsonach ( dzięki jednemu z naszych forumowiczów :) ) Troszkę się czuję jakbym cofał się w rozwoju. Ale do czego zmierzam, to małe paskudztwo mimo, że niby takie proste, potrafi nieźle napsuć krwi. Jak będziesz robił silnik, to uważaj na simeringi, nie daj sobie wcisnąć w sklepie normalnych ( czarnych ) od razu kup brązowe, czarne puchną i dają dupy. Co do części to unikaj wszystkiego co nowe - chińskie, to po prostu nie działa, lepiej reanimować stare.

Pozdrawiam i miłej zabawy.

nicek27 27.07.2011 10:35

Cytat:

Napisał szparag (Post 189225)
Co do części to unikaj wszystkiego co nowe - chińskie, to po prostu nie działa, lepiej reanimować stare.

Właśnie to miałem na myśli mówiąc, że trudno o części. Coś przypominam sobie, że do motoryny da się "wsadzić" tłoka od simsona... O takiego, dobrego już dużo łatwiej. Cylinder to jedynie szlif. Jaką ściemę teraz walą na allegro z tymi zestawami TJUNING.. Prawdziwy zestaw kosztuje koło 400zł., nie 60..:)
Pojeździłby taką motoryną. Tylko trzebaby tą wysoką kierownice mieć. Jak dobrze zrobiona to i na 2 biegu gume na asfalcie pali (moja tak miała:D).


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:58.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.