Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Umawianie i propozycje wyjazdów (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=71)
-   -   Azja Centralna sierpień/wrzesień 2012 (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=11940)

gancek 30.01.2012 14:59

Azja Centralna sierpień/wrzesień 2012
 
Witam,

Poszukuję kompana na wyjazd do Azji Centralnej
termin: 18.08-30.09.2012 raczej sztywny bo z trudem wynegocjowany urlop
trasa: do dogrania ale wstępnie: Ukraina-Rosja-Kazahstan-Kyrgystan-Tadżykistan- dalej opcjonalnie (Afganistan-Iran-Azerbejdżan) lub (Afganistan-Turkmenistan-Uzbekistan-Kazachstan) lub (Uzbekistan-Kazahstan) - Rosja-Ukraina, zależnie od bierzącej sytuacji w Afganistanie i Iranie, no i od budżetu.
Ja: 34 lata
Moto: BMW R 1200 GS

Dalsze informacje dla zainteresowanych i w miarę rozwijania się tematu.

Obecnie jestem na etapie studiowania materiałów i ustalania dokładnej trasy.

Pozdrawiam,
Sławek

Piast 01.02.2012 20:21

Ciekawe
 
Siemka,

ja też planuję wyjazd w te rejony. Trasa może minimalnie inna, ale generalnie jest blisko. Mam taki pomysł, żeby wjechać do Turkmenistanu i potem promem do Azerbejdżanu i dalej Gruzja, Rosja, Ukraina. Tylko widzę rozjazd w terminach. U mnie jest tak, że wyjazd planuję 20 czerwca i powrót pod koniec lipca.

Wiem, wiem jest Euro 2012. Nie mam biletów, siedzieć przed TV mi się nie chce, a jazda w korkach (Wa-wa) mnie nie intersuje.

Może jakoś uda sie te terminy zgrać?

Aha, ja też pomykam GS 1200 ADV

Piast

bajrasz 02.02.2012 00:10

W planie masz Tadżykistan i Kirgistan, czyli perełkę w tej podróży, gdzie dwa tygodnie pozostawią tylko niedosyt. Startujesz z Gdańska, czyli warto lecieć przez Estonię do Rosji, potem szybko na Kurgan i tam na Kazachstan. Kazachstan jest strasznie gorący, męczący i okrutnie nudny. Dlatego warto go przeskoczyć w miarę bezinwazyjnie dla własnego zdrowia psychicznego;) Będziesz mieć więcej czasu na to co naprawdę powalające.

gancek 03.02.2012 18:52

Dzięki za odzew i wszelkie wskazówki

Faktycznie Tadżykistan i Kirgistan to główne cele, myśle że uda się wygospodarować dwa tygodnie na objechanie Pamiru.

Co do terminu to niestety sztywny, może udałoby się przesunąć o tydzień ale to niewiele zmienia.

Rozważałem też przepłynięcie przez Morze Kaspijskie do Azerbejdżanu ale zajmuje to pare dni czytałem relacje, że to wątpliwa atrakcja. Byłem w Gruzji w ubiegłym roku więc nie mam parcia na tamten rejon ale warto byłoby pojechac tam jeszcze raz.

Opcja przez Iran raczej odpada z przyczyn finansowych - wymagane CPD z kaucją 20 tyś. PLN.

Może ktoś ma jakieś informacje dotyczące Afganistanu?

Maws 08.02.2012 23:15

Witam !
Mam dokładnie takie same plany jeśli chodzi o miejsce i czas wyjazdu do Pamiru, tylko jestem 4-ro kołowiec :-). Może stworzymy team 6 kołowy?
Pozdrawiam Maws

Maws 08.02.2012 23:17

Myślę o terminie sierpień-wrzesień uściślając.........

gancek 09.02.2012 13:00

Puki co jestem otwarty na wszelkie pomysły :)

Piast 12.02.2012 15:53

Jeśli są chętni na termin od około 20 czerwca do końca lipca dajcie znać.

Piast

PiotrW 13.02.2012 15:48

Chętnie połączę siły. Mnie interesuje przede wszystkim Uzbekistan, Tadżykistan i Kigistan w terminie koniec czerwca - lipiec. Resztę krajów po drodzę traktuję raczej jako dojazdówkę.

gancek 14.02.2012 18:27

Tutaj mała inspiracja:


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:16.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.