Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Hardware (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=113)
-   -   Garmin do auta (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=28652)

NaczelnyFilozof 09.03.2017 11:48

Garmin do auta
 
Tak sobie patrzę za nawigacją do samochodu.
W cenie do 100zł na olx jest pełno używanych garminów.

Czy one wszytskie będą mieć bardzo dobre wyświetlacze w słońcu jak Gamin 60csx?

Obecnie w samochodzie użwam 60csx ale może w cenie do 100zł znajdę coś z większym wyświetlaczem. Czy te garminy będę tak samo wgrywał mapy Mapsoursem? Czy to są jakieś niekompatybline technologie??

zimny 09.03.2017 12:32

Naczelny, to tak nie działa. Ekrany w samochodówkach są w zupełnie innej technologii niż tez serii 60/62/64.

Tam bez podświetlenia nic nie zobaczysz. Jednak z mojego doświadczenia to i tak jakość ekranu garminów samochodowych jest lepsza niż innych marek.

Co do map - to różnie, samochodówki nieczęsto mają dożywotnią aktualizację map i możesz trafić na mapę sprzed paru lat.

Ogólnie można pokombinować - na jednym z samochodowych odpalałem PL TOPO. Ale co do wgrywania mapsourcem to chyba nie da rady, ja nie próbowałem ale to inny mikroklimat niż ten w turystycznych odbiornikach.

Mam w szafie 2 czy 3 samochodowe garminy a i tak najczęściej jak gdzieś jadę to używam mapy z nokii lumii.

I to jest opcja - kupujesz Lumię 625 za 100-150. W nią wgrywasz mapy Here (są darmowe) i działa to elegancko. Ja tak robię i się sprawdza..

Pozdrawiam
zimny

teddy-boy 09.03.2017 13:28

Dokladnie. Jakikolwiek smartfon i mapy HERE (ladujesz kraj jaki tylko chcesz) a w tle Yanosik (bez tego w trase nie ruszam)

PawelM. 09.03.2017 14:27

Mam starsze nici 1350 jakbyś chciał za stówkę z wysylka

NaczelnyFilozof 09.03.2017 16:10

A to lipa myślałem że jak mam mapy i mapsource to że do każdego wgrywam te same mapy co do 60tki :-)

Sławekk 18.07.2018 17:02

9 Załącznik(ów)
No to troszeczkę info o garminach do auta :)

czyli jak mamy wyrzucić do kosza ....to my go jeszcze sprawdzimy :D


PACJENT leciwy już Garmin NAVI 1490




Załącznik 81523


Posiada slot na karty microSD - max jaką mu wrzuciłem (i widział mapy) to 16 GB


Załącznik 81524



Po podłączeniu NAVI 1490 do komputera, program Garmin BaseCamp nawiązuje połączenie z navigacją i isnieje możliwość wysyłania/odbierania map i śladów.
Widoczna jest też karta SD umieszczona bezpośrednio w navi.



Załącznik 81527
Załącznik 81526
Załącznik 81525


KAŻDY rodzaj mamy na garmina (z różnymi rozszerzeniami pliku mapy), który wrzuciłem na kartę microSD był widziany przez urządzenie.

Mapy wrzucamy do katalogu o nazwie 'Map' na karcie microSD - nie tak jak w pozostałych do katalogu garmin


działają:
Mapy topograficzne, City Nawigator 2019.10 , mapy z OpenStreetMap, mapy łączone programem GMapTool z rozszerzeniem .img i jeszcze kilka rodzajów.

Wyszukuje adresy na terenie PL w większych lub mniejszych miejscowościach.

Do Odessy na mapie OSM (miał dokładny adres) olał sprawę. :)
Jak blisko to poszuka - Jak daleko to nie za bardzo :)
Zależy to od rodzaju wgranej mapy.

Poruszając się w kolo komina na mapach z OSM nawiguje dobrze i bez opóźnienia.

Załącznik 81529

Załącznik 81528


PODŚWIETLANIE ekranu

Garmin ma bardzo dobrej jakości wyświetlacz i jasność podświetlania, która w warunkach dużego natężenia światła znacznie poprawia widoczność tego co mamy na ekranie.
Bije chinole na głowę.
Jakość wykonania starszego Garmina do niedawno zakupionego motocyklowego VORDONA przemawia na korzyść tego pierwszego.

Załącznik 81530

Załącznik 81531




p.s
z przyjemnością i czystej ciekawości

Dredd 20.06.2020 21:48

Odgrzeję trochę kotleta...

Sławku, z Twojego opisu wywnioskowałem, że udało Ci się wgrać do Garmina samochodowego tracki.
Czy możesz zdradzić jak tego dokonać?
Morduję się z tym i nie wiem, czy tylko mnie nie idzie, czy po prostu się nie da...

luk2asz 21.06.2020 16:17

Cytat:

Napisał Dredd (Post 686663)
Odgrzeję trochę kotleta...

Sławku, z Twojego opisu wywnioskowałem, że udało Ci się wgrać do Garmina samochodowego tracki.
Czy możesz zdradzić jak tego dokonać?
Morduję się z tym i nie wiem, czy tylko mnie nie idzie, czy po prostu się nie da...

Jeżeli samochodowy garmin działa tak samo jak motocyklowy, a podejrzewam że tak, to wrzucasz gpx, klm, itp przez basecampa i tworzysz z nich trasy. Następnie import trasy i powinno działać.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:16.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.