Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Hamulce, kola, opony (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   OPONA MICHELIN ANAKEE WILDw porównaniu do Haidenau K 60 Skaut (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=32171)

Husky 18.06.2018 09:17

OPONA MICHELIN ANAKEE WILDw porównaniu do Haidenau K 60 Skaut
 
Witam.

normalnie nie pisze opini, ale postanowiłem bo sporo ludzi pewnie ma dylematy jak ja wcześniej pt. czy jest lepszy kompromis niz Haidenau K60 skout.

Zrobiłem na niej 120 000 km. Bardzo duże przebiegi to wszyscy wiedzą. Jak na Tkc robiłem max 5000 tak przy ostrej jezdzie , zamiataniu kołem , asfalt off 40/60 mniej więcej Na K 60 przelatywałem około 15 000 bez żadnego problemu. Testowałem już chyba wszystko co nadawało się do testowania.

Kiedyś po założeniu K 60 powiedziałem, że już na nic innego się nie przesiąde i tak było przez wiele lat. Ale ciekawość jest nie do zabicia i dałem się skusić.

Jak w temacie na Michelin Anakee Wild.

Pierwsze wrażenia , opona sama wpada w zakret , trzeba trzymać. Jazda po czarnym suchym asfalcie jest ok , można złożyć oponę do końca, choć trakcja i komfort jazdy po asfalcie jest wyraźnie lepsza w K 60. Anakee wyje bardziej od Skauta, choć nie przenosi w NAT drgań na kierownicę , jak to się działo w np Caro 3. Anakee ma delikatny problemy z wężykowaniem na asfalcie powyżej 150 km/h przy ciśnieniu P 2.0 T 2.2. Ale nie ma żadnej tragedii. Niestety nie polatamy na Anakee z prędkościami takimi jak w Skaucie ponieważ indeksy prędkości sa różne. Scaut bez problemu znosi ponad 200 km/h natomiast Wild przy 170 deklarowane przez producenta to dobry pomysł :)

Powód dla którego zdecydowałem się napisać moje odczucia pojawił sie po wjechaniu w teren. Tam wyraźnie zaczyna się przewaga Wilda nad K 60 i innymi oponami jakie miałem okazję tesować i których nie warto już opisywać.

Wątek jest istotny przy założeniach wyprawowych przy jezdzie minimum 50/50 z przewagą terenu. Jeżeli jezdzisz po asfalcie i tylko czasami wpadasz tylko w szutry - NIE MA LEPSZEJ OPONU NIŻ K 60 SKOUT ( kompromis przebiegu i trakcji )

Do rzeczy :

Piasek głęboki kopny - znacznie lepiej od K 60
Błoto , koleiny - znacznie lepiej od K 60
Szuter drogi polne - znacznie lepiej
Trawa znacznie lepiej od K 60 ale tu nie jest idealnie ( za duża kość)

Mokry asfalt - jeszcze nie miałem okazji testować

Kolega wsadził ze mną opony na KTM 11 90 :) - gubi kostki - powód - zbyt duża moc. Wystarczy odrobinę pomyśleć , jeżeli jesteś w kamienistym terenie , gdzie kamienie się mocno trzymają w gruncie, odkręcenie manetki do końca na niskim biegu spowoduje na pewno wysypywanie kostek ( w każdej oponie), jeżeli będzie odrobinę uważał - to nie będzie problemu

Podsumowanie:

Nie mam jeszcze nalatane na niej za dużo , to pierwsze wrażenia z przebiegu około 2000 km z czego większość w terenie. Jeżeli ktoś chciał by coś dodać , piszcie . Każda uwaga jest cenna , bo opon które nadają się do dużych enduro i są godne polecenia w terenie, nie jest zbyt dużo.

Emek 18.06.2018 09:25

Cytat:

Powód dla którego zdecydowałem się napisać moje odczucia pojawił sie po wjechaniu w teren. Tam wyraźnie zaczyna się przewaga Wilda nad K 60 i innymi oponami jakie miałem okazję tesować i których nie warto już opisywać.
Jak mówimy o robieniu w terenie to jasne jest że w takich warunkach K60 nie robi i każda bardziej agresywna opona będzie tutaj zdecydowanie lepsza. Porównujesz opony szosowe z kostką. To chyba nie ma większego sensu.

Husky 18.06.2018 09:48

Cytat:

Napisał Emek (Post 586733)
Jak mówimy o robieniu w terenie to jasne jest że w takich warunkach K60 nie robi i każda bardziej agresywna opona będzie tutaj zdecydowanie lepsza. Porównujesz opony szosowe z kostką. To chyba nie ma większego sensu.

porównuje oponę wyprawową która dojedzie 3000 km tranzytem po czarnym , nie zabije przy tym drivera i wjedzie w teren w którym będzie dawała sobie radę lepiej niż K 60 po czym wróci do domu. Scaut spełnia tą rolę dobrze. Wild w terenie jeszcze lepiej, na asfalcie gorzej, choć nie napisałem że źle....

Szukam ludzi którzy mają już duże przebiegi na Wildzie i chcą się podzielić tą informacją oraz swoimi doznaniami czy spostrzeżeniami. Jeżeli możesz coś tu dopisać , bazując na doświadczeniu z przejechanych km na Anakee Wild , to proszę napisz . Nie zgadzam się z Tobą , że Skauty to opony szosowe. One robią robotę w terenie !!! , nie radzą sobie za dobrze z dużym błotem i mokrą trawą. Poza tym jest ok. Porównywanie tych opon jest jak najbardziej wskazane. Obie zostały stworzone do podobnych zastosowań i uważam że są najlepsze do tego. Pytanie która będzie NR 1. Post jest też dla tych którzy zaczynają latać na ciężkich enduro po terenie i nie wiedzą jaką oponę założyć.

Emek 18.06.2018 10:44

Cytat:

Napisał Husky (Post 586735)
Nie zgadzam się z Tobą , że Skauty to opony szosowe. One robią robotę w terenie !!! , nie radzą sobie za dobrze z dużym błotem i mokrą trawą.

To powstaje pytanie z czym sobie radzą. Z szutrem? Z szutrem to ContiSportAttack też sobie poradzi. Moim zdaniem porównanie TKC80, Anakee Wild i Motoza Tractinator ADV miałoby sens natomiast porównanie K60 i Anakee Wild nie ma uzasadnienia. To dwa różne typy ogumienia do innych zastosowań.

Dubel 18.06.2018 10:56

Cytat:

Napisał Emek (Post 586745)
To powstaje pytanie z czym sobie radzą. Z szutrem? Z szutrem to ContiSportAttack też sobie poradzi. Moim zdaniem porównanie TKC80, Anakee Wild i Motoza Tractinator ADV miałoby sens natomiast porównanie K60 i Anakee Wild nie ma uzasadnienia. To dwa różne typy ogumienia do innych zastosowań.

:Thumbs_Up:

myku 18.06.2018 10:57

Wlasnie dostalem Wildy zalozone od Blizniaka i w liosu przetestuje je na dojezsdzie 600km i w gorach piemontu.Jak Emek tez uwazam porownywanie tych modeli troche bez sensu.Ja chce je tylko i wylacznie porownac z TKC80.Cala reszta tylu E09,Motoz itd mnie nie interesuje.Dla mnie to odpowiedz Michelina na TKC i tego bym sie trzymal

czosnek 18.06.2018 11:10

Nie rozumiem co złego jest w tym porównaniu? Przecież zarówno wild, k60 czy TKC to mniej lub bardziej dualowe opony. Rozumiałbym obiekcje przy porównaniu k60 do C02, a tak mamy porównanie opon asfaltowych z opcją terenu.

Tank 18.06.2018 11:22

Wg mnie jak najbardziej zasadne porownanie opon na wyprawę on/off.

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

madafakinges 18.06.2018 11:28

Już wam mogę porównac;
Na asfacnie takie same, w terenie lepsze wildy.
Przebieg wildów 1/3 k60.

Do K60 chętnie porównałbym motozy GPS niestety nie dostępne w Polszy.

Dubel 18.06.2018 11:57

Cytat:

Napisał madafakinges (Post 586757)
Już wam mogę porównac;
Na asfacnie takie same, w terenie lepsze wildy.
Przebieg wildów 1/3 k60.

Do K60 chętnie porównałbym motozy GPS niestety nie dostępne w Polszy.

O tak tez bym to podsumowal, z malym ale, k60 troche lepsze na asfalcie, a z treszta sie zgadzam. Wild szczegolnie jak nowy przy obciazeniu mocno lubi plywac bo ma dosc wysoka kostke. Ogolnie fajna opona ale znika w oczach.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:18.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.