Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   TEREFERE montaż połówek silnika (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=8814)

hebi 07.03.2011 13:44

TEREFERE montaż połówek silnika
 
Szanowni koledzy mechanicy nie znalazłem nigdzie informacji na temat szczegółów montażu połówek silnika .
Oglądałem ostatnio tenerke 750 na sprzedaż i zwróciłem uwagę na mały szczegół - połówki silnika były złożone na silikonie , dla rozwiania wątpliwości sprawdziłem w innej tenerce i tam również był silikon .
Z technicznego punktu widzenia fabryka nie składa silników na silikonie gdyż jest to nietechnologiczne . Pokrywy , dekle sa składane na uszczelkach zaś połówki na docieranych powierzchniach (zapewnienie luzów na panewkach) .
Wobec tego obydwie tenerki miały rozbierane silniki - czy raczej Yamaha wypuściła takiego nietechnologicznego knota .Co o tym sądzicie ? moim zdaniem w tych motorach co oglądałem " nasi tam byli "

Lupus 07.03.2011 15:20

Silikon=składak

kuras 07.03.2011 15:55

ja mialem xtz 660 i xtz 750 i silikonu itp ZERO.

suchy 07.03.2011 16:07

W mojej tyż nie było silikonu,ale mam z kolei inne pytanie:czy w Twojej Tenerze jest wzmocnienie pod przednim błotnikiem?

hebi 07.03.2011 16:50

nie jestem użytkownikiem tenery wiec nie wiem jak tam jest z błotnikiem.Założyłem ten wątek ponieważ niedawno uczestniczyłem przy oględzinach tenerki , którą chciał kupić kolega .Po dość długim badaniu okazało się , że nie ma się za bardzo do czego doczepić wiec zrobiliśmy rentgena jeszcze raz i wyniuchałem silikon - na zdrową logike nie powinno go tam być wiec stąd moje obiekcje .Temat moim zdaniem jest aktualny w zasadzie dla wszystkich moto nie tylko tenerka czy AT - ja bałbym sie jechać w totalne zadupie takim sprzętem gdzie ktoś grzebał a nie ma tego jak zweryfikować co było robione i gdzie .

Jenes 07.03.2011 18:15

Zwłaszcza jak grzebał tam ktoś inny niż my, wtedy pewności żadnej nie ma. Choć z drugiej strony ktoś po nas zobaczy te resztki uszczelnienia i pomyśli tak samo i co wtedy:D Każdy by chciał nie ruszane, ale ten który naprawia i nawet zrobi to na zero, potem jest podejrzany o potencjalne stworzenie zagrożenia awarii:osy:. Masło maślane, no chyba że sie zna mechaniora, ale to trudne przy ogólnej rotacji sprzętów:Sarcastic: Silikon nie zawsze jest zły;)

kuras 07.03.2011 21:35

Cytat:

Napisał suchy (Post 163983)
W mojej tyż nie było silikonu,ale mam z kolei inne pytanie:czy w Twojej Tenerze jest wzmocnienie pod przednim błotnikiem?

tak powinno byc

fxrider 08.03.2011 10:27

Cytat:

Napisał suchy (Post 163983)
W mojej tyż nie było silikonu,ale mam z kolei inne pytanie:czy w Twojej Tenerze jest wzmocnienie pod przednim błotnikiem?

Seryjnie nie ma (na pewno w 750), ale często robi się taki patent dla usztywnienia zawieszenia.

suchy 08.03.2011 10:46

Cytat:

Napisał fxrider (Post 164125)
Seryjnie nie ma (na pewno w 750), ale często robi się taki patent dla usztywnienia zawieszenia.

Dzięki,o to mi chodziło:)

szynszyll 09.03.2011 10:29

3 Załącznik(ów)
zamiast odpowiedzi. po kolei screen z manuala do xtz, horneta i bandita 600


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:30.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.