Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Rama, zawieszenia, napęd (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=7)
-   -   ..naciaganie lancucha - dla debila ;-) (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=31819)

yeuop 04.05.2018 17:19

..naciaganie lancucha - dla debila ;-)
 
Pisze poważnie - jak się naciąga lancuch?
Ja tego nigdy nie robilem w swoich motocyklach, a o powody nie pytajcie ;-)

Czyli jeśli dobrze rozumiem, to odkręcam te nakrętki na osi tylnego kola, potem odkręcam "kontry" na regulacji naciągu lancucha, następnie równomiernie odkręcam te sruby od naciągu, "zakontruje", dokręcam tylna oske i voila?

Czy stosujecie do tego klucz dynamometryczny, żeby wszystko zrobić zgodnie z serwisowka?

Czy jest tam cos do popsucia i powinienem to lepiej oddac komus normalnemu?

Które klucze potrzebne sa do całego zabiegu? Musze kupic nowy zestaw narzedzi i nie mam tego jak sprawdzić teraz.

Dziekuje za odpowiedzi i proszę się nie smiac ze mnie za mocno. Ja jestem od jezdzenia, nie od naprawiania/regulowania ;-)

bukowski 04.05.2018 19:10

Potrzebujesz klucz do koła i śruby regulacyjnej. Nakrętki luzujesz tylko, ustawiasz naciąg, skręcasz. 3 minuty, nawet browar się nie należy...

Sent from my G8441 using Tapatalk

motif 04.05.2018 19:59

nic nie rób to sie sam z czasem naciagnie.

nabrU 04.05.2018 20:11

Cytat:

Napisał sneer (Post 581136)
Potrzebujesz klucz do koła i śruby regulacyjnej. Nakrętki luzujesz tylko, ustawiasz naciąg, skręcasz. 3 minuty, nawet browar się nie należy...

Zapomniałeś dodać, że stojak może się przydać jeśli yeuop nie ma stopki centralnej :D Wypadałoby też obrócić kołem i sprawdzić naciąg w kilku miejscach.

Ale co on chce tam naciągać w nowej NAT?

jorge 04.05.2018 20:31

Spoko temat. Moj łańcuch naciąga szparag - co roku na serwisie

gerard36856 04.05.2018 21:31

temat nie jest az taki glupi. mi w serwisie naciagneli po wymianie opon tak, ze był BETONOWY jeszcze zanim usiadłem. Jakbym sobie na takim pojezdził, ciekawe ile wytrzymaloby lozysko walka zdawczego, o samym łańcuchu nie mówiąc.
A to juz bylaby najpoważniejsza naprawa w 25letniej historii mojej maszyny.

Mallory 05.05.2018 08:11

Filozofii tutaj większej nie ma - kilka śrub i bardzo prosty mechanizm.
Po prostu należy to kontrolować i w razie potrzeby wyregulować, szczególnie w dalszej trasie może się naciąg zmienić - np. polecisz ze słabym smarowaniem 600 km na deszczu i luz za duży masz... pół biedy jednak luz...
Najgorsze jest gdy latasz dookoła komina na lekko i łańcuch jest ok. a po załadowaniu na wyprawę i do tego przy wyjeździe w dwie osoby tak siada tył, że łańcuchach robi się jak struna - wtedy łożyska wałka dostają po gaciach... więc po obładowaniu - siadasz/siadacie i ktoś niech skontroluje - na wahaczu jest najczęściej limit podany (generalnie 3-4 cm) lub jak nie ma mi kto skontrolować to kładę się w poprzek moto i sam patrzę....

szynszyll 05.05.2018 11:40

znajomemu kiedys oddali afre z autoryzowanego serwisu po wymianie opony - na jednym slimaku bylo 22 na drugim 17 :)

motoMAUROxrv 05.05.2018 17:24

2 Załącznik(ów)
Załącznik 79867

Załącznik 79868
Mi zaś serwisowi "specjaliści" od opon, (Afrę musiałem zostawić tam na 2 dni) -dzwonią i mówią: "moto gotowe do odbioru, zapłacić, siadać i jechać!.. :mur::fool2::eek::dizzy::confused::at:

Melon 05.05.2018 18:42

Często śmigam z żoną i pełnymi kuframi więc naciąg łańcucha ustawiam po odpięciu wahacza od amora.Na koniec prosta listwa i korekcja osiowości.Te podziałki na wahczu tylko do wstępnego ustalenia śladu.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:44.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.