Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Układ elektryczny i zapłonowy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   RD03 po umyciu zgasł przedni garnek (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=27728)

Widmo80 21.10.2016 17:44

RD03 po umyciu zgasł przedni garnek
 
Pojechałem dzisiaj na bezdotykówkę żeby umyć moją trójeczkę .Chodziła normalnie - moc, wszystko ok bez szarpania . Po umyciu odpaliłem i od pierwszych metrów jazdy czuc że muł staraszny - nie pali przedni cylinder. Jakoś wróciłem do domu na jednym gaku pare km , ale masakra tak słaba . Teraz pytanie - co mogło zalać / zmoczyć w instalacji , bo to na bank jakaś zwiera .
Może ten model ma jakies swoje miejsca gdzie nie "lubi" mycia . Pytam bo od niedawna mam to moto i nie bardzo znam jego humory . dodam że ostatnio jęździłem w błocie/deszczu i nic sie nie działo - paliła normalnie . Może sa jakies punkty które trzeba sprawdzic jako pierwsze , bez rozbebeszania całego moto ?

szynszyll 21.10.2016 20:01

Cewki wysokiego wysusz i zmien na nowe kable wysokiego i fajki. Najlepiej na obu cylindrach. Sprawdz czy masz komplet gum na fajkach.

Kazmir 21.10.2016 21:57

RD 03 nienawidzą myjek bezdotykowych!!! Uwielbiają dotyk - pieszczoty.

next22 21.10.2016 23:19

Wtyczki w modułach sprawdź i moduły

Dzieju 22.10.2016 07:44

Cytat:

Napisał Kazmir (Post 503436)
RD 03 nienawidzą myjek bezdotykowych!!! Uwielbiają dotyk - pieszczoty.

Dokładnie tak , 13 lat temu raz skusiłem się na umycie "bezdotykowe" i ..... musiałem z pychu odpalić mimo że uważałem z osprzętem kierownicy.
Potem wyschła i jej przeszło.
Od tamtej pory dopieszczam ją dotykowo i ręcznie.

Fihu 22.10.2016 09:57

Cewki wysokiego napięcia ... możliwe że padł Ci moduł (obrotomierz działa?), po prostu. Prosta sprawa to zamień wtyczki na modułach, jak teraz nie pali Ci pierwszy cylinder to po zamianie wtyczek powinien Ci nie palić tylny (kolektor będzie zimny). Możliwe że czysty przypadek, może nie.
Kurde, od ładnych paru lat jeżdżę 03 i jak już ją myje, to na myjce, po wszystkim, i nigdy żadnych problemów nie miałem.
Napisz jak już wyjdzie co było przyczyną ;)
Powodzenia

gerard36856 22.10.2016 10:27

myje sie tylko łancuch :)

Widmo80 22.10.2016 10:28

Dzisiaj rano odpaliła na dotyk - gadają oba garki .. Wyschła i jej przeszło , nic nie robiłem .
Na zime jak będę rozbierał ja do serwisu to powymieniam kable WN i fajki . Moduły jakoś chce zabezpieczyć żeby kanapa nie gniotła kabli i cewki jakoś od wilgoci właśnie .
Podejrzewam właśnie kable WN .

Emsi 22.10.2016 10:29

Cytat:

Napisał Fihu (Post 503477)
Napisz jak już wyjdzie co było przyczyną ;)
Powodzenia

Chciał ją przemalować, to focha złapała :)

madafakinges 22.10.2016 10:56

Ech te niezawodne rd03... teraz się już nie robi takich moto które po myciu kerszerem nie palą.

Dzieju ile Ci pali, jak Ci pali taka trojeczka;)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:33.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.