Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Przygotowania do wyjazdów (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=69)
-   -   Słowacja (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=23652)

ferolo 15.04.2015 20:43

Słowacja
 
Witam panowie w wakacje planuję z rodzinką pojechać na Słowację nie mam jeszcze żadnej konkretnej miejscowości gdzie chciałbym się zatrzymać może mi coś poradzicie.
Jadę z żonką i córa 6 letnią więc najlepiej jak miejscowość była by podobna do zakopanego. Oczywiście blisko gór jeśli macie jakieś sprawdzone miejsca dajcie znać no i priorytet aby to nie była zabita dechami wiocha bo trzeba czasem wyskoczyć gdzieś do sklepu i zjeść coś dobrego.
Pozdrawiam

smigacz 15.04.2015 20:48

Beszenowa lub Liptowski Mikulasz. Temalne baseny, góry, wyciągi gondolowe jaskinie(w Demanowskiej Dolinie) na pewno sie nie bedziesz nudził a i Kobiety będa zadowolone z ciepłych i leczniczych wód.

Arkadius 15.04.2015 21:00

Jaskinie slobody w demanowskiej dolinie polecam odwiedzic, w tantym roku tam byłem z żoną, jaskinia robi wrażenie.

wilq.bb 15.04.2015 21:03

Lodowa też niczego sobie - jeno chłodnawo więc ubrać się ciepło.
Jak o ciepłe źródełka chodzi to polecam jeszcze Poprad - a szczególnie tamtejsze saunarium z komorą lodową.
Wychodzisz z tych 120 stopni do chyba -30 i potem kąpiel w wodzie o temp 4 stopni jest przyjemnością :)

xtr 15.04.2015 23:10

Słowacja jest na tyle mała ze mozesz zwiedzić najładniejsze rejony w kilka dni zwłaszcza północ Słowacji rejon Popradu kapielisko Vrobov nie tak komercyjne jak Tatralandia niedaleko masz Słowacki Raj i jaskinie lodowa świetne miejsce na wycieczki no i oczywiscie tatry po Słowackiej stronie, dalej na zachód rejon Liptowskiego Mikulasza Jesli góry to Fatry mała i duża kopielisko Tatralandia itd .

ferolo 16.04.2015 12:48

Dzięki panowie za propozycję sa ciekawe ale powiedzcie mi czy na Słowacji nie ma takiego miasteczka w klimacie zakopanego ?

Zet Johny 16.04.2015 12:55

Kiedyś byłem w Tatrzańskiej Łomnicy ale to było dawno. Może być podobny klimat. Masz tak dosyć fajna atrakcję w postaci kolejki na Łomnicę.
No i kolejka jest na 7 miejscu - klik
Kiedy jedziesz?

ivul 16.04.2015 13:10

Stary Smokovec polecam. Wygląda jak miasteczko przeniesione gdzieś z alp.
Na Słowacji to wszędzie raczej blisko :)

ferolo 16.04.2015 20:26

Wybieram się w lipcu na wycieczkę na 10 dni.
A znacie może jakieś tanie noclegi w tych okolicach>?
Żonka podpowiada mi wioskę gdzie była kiedyś nova leśna się nazywa owa lecz ze względu na córę wolałbym coś większego aby za szybko małej się nie znudziło

wilq.bb 16.04.2015 21:25

Podpowiem Tobie i nie tylko pewien sposób na nocleg: szukasz sobie na np: booking.com odpowiedniego lokum, potem szukasz googlem ich strony i dzwonisz/piszesz bezpośrednio, mówisz, że na "bookingu cena jest taka i taka, a jaka będzie jak zarezerwujesz bezpośrednio - zwykle idzie 10-15% ekstra rabatu dostać (co najmniej tyle kasuje portal za pośrednictwo) od tego co na portalu.
Testowane nie raz i działa (akurat moja Luba pracuje w tej branży - tzn hotelarstwo) więc to info, ze "środka".

Poszukaj sobie w interesującej Cie okolicy noclegów na portalach i pewnie coś ustrzelisz.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:04.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.