Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=173)
-   -   Podjazd betonowy (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=34530)

matjas 18.03.2019 12:43

Cytat:

Napisał CzarnyEZG (Post 629172)
Jak założysz temat w którym będzie pytanie jak się dostać do baletu czy innej filharmonii to będę głosował, za tymczasowym ograniczeniem wolności :)

Dział się zgadza, temat się zgadza, więc teges :p zwsze możesz nie czytać, lub, tym bardziej, nie pisać :D

Fassi - nie będzie soli. Bedzie oczywiście mróz.
U mnie, jak pisałem, piasek jest na półtorej sztycha szpadlem i tak aż do środka ziemi :D :D

fassi 18.03.2019 12:50

Majtas, a z auta nie nakapie w zimie? Na butach nie wniesiesz?

Otulina zbrojenia musi byc chyba 4 cm jak wejdziw woda to zbrojenie wyjdzie na wierzch. Zawibrowanie konkretne aby nie bylo porow na wode. Pod spodem folia. Wolalbym jednak kupic kostke i samemu ulozyc. Umisz ukladac klocki lego?

MUTT 18.03.2019 13:07

Podjazd betonowy to ZŁO
Myślałem podobnie jak Ty ...
Nie szczędziłem betonu , spadki , dylatacje , podsypki itp - zgodnie z zadami , ciężkich aut nie wpuszczałem , ale ...
Beton pracuje ... po 3 latach zaczęły tworzyć się progi .... i było coraz gorzej ...
Po 10 latach musiałem wszystko skuć i wywieźć ...
Położyli mi kostkę i od 15 lat jest wszystko OK !
Takie moje rady rolnika - pszczelarza ;-)

machoni 18.03.2019 13:10

Matjas, produkujemy rodzinnie beton od 35 lat, chętnie ci pomogę i opowiem o wadach i zaletach twojego rozwiązania, podeślij mi nr na priv to zadzwonię, bo eleborat by trzeba było napisać ;), a czasu szkoda ;)

lotnik 18.03.2019 13:11

Wycenę za kostkę masz a dupy wziętą.
Dobrą kostkę np Semmelrock kupisz za 35-40 zł brutto. Kilka ton piachu (20zl tona) na lub drobnego żwiru i przyczepę suchego betonu - kupisz gotowy w betoniarni. Materiały zamkniesz w 5 tys brutto.
Do tego robocizna 40 -45 zł/ m2 o ile nie umiesz sam ale to nic trudnego jest.

Jak wylejesz beton to koniecznie odizoluj folią, wylej min 25 cm plus siatka albo włókno zbrojące. Zrób dylatację, ale i tak popęka ;) Beton koniecznie zatrzeć żeby był jak najmniej porowaty bo woda będzie drążyć. Możesz kłaść żywicę ale nie wałkiem i tylko dobrą, a nie farbę do betonu. Żywicę w garażu kładłem sam pacą metalową a wałkiem tylko cokół robiłem. Kupiłem MegaDur Tines i jest ok ale to w garażu.
Myśl nad kostką, zamkiensz się w 100zl/m2 albo zrób sam i będzie to 60 zł
Do Twojego kosztorysu na beton dolicz jeszcze 3 tys na żywicę pod warunkiem ze sam to zrobisz

matjas 18.03.2019 13:13

Samochody tam nie parkują i raczej nie będą, ale kwestię soli wezmę pod uwagę.
Na butach nic nie zaniesiesz bo to daleko od szosy a na działce soli nie używamy. Nawet do gotowania.

Cena i praktyczność tego betonowego podjazdu bardzo mi się podobają.

Decyzji nie podjąłem jeszcze.
PRZERAŻA mnie fakt, że jeśli cokolwiek się zacznie dziać z tym betonem to jest to w całości do wyjebania. Czyli kasa w błoto.
Kostkę przekładasz i jest gites.

Roboty się nie boję - robiłem sam niejedno - w tym kładłem granitowy chodnik więc z betonową będzie tylko łatwiej.
Przed garażem /użytkowo/ granitu sobie nie wyobrażam - jeden strzał z karchera i jest po bułach.

Cezarus 18.03.2019 13:15

Cytat:

Napisał fassi (Post 629174)
Majtasie,

Beton narazony na sol i mroz czyli expozycja chyba Xp3 i to nie jest tani beton. Trzeba dylatacje. Korytowanie az do piochu. Innymo slowy tak jak chcesz zrobic to tanio, ale na max 10 lat. Reszte mozem omowic na telefon

Dylatacje robi się po zrobieniu wylewki przecinając piłą beton do 2/3 głębokości i zalewając miejsce przecięcia masą do dylatacji.

ArtiZet 18.03.2019 14:04

Cytat:

Napisał lotnik (Post 629185)
.
Dobrą kostkę np Semmelrock kupisz za 35-40 zł brutto. Kilka ton piachu (20zl tona) na lub drobnego żwiru i przyczepę suchego betonu - kupisz gotowy w betoniarni. Materiały zamkniesz w 5 tys brutto.
Do tego robocizna 40 -45 zł/ m2 o ile nie umiesz sam ale to nic trudnego jest.

Pokaz mi tę kostkę za 35-40 brutto- to jest przemysłowa kostka ?
Poza tym dochodzi transport- kilka stów
Piach owszem 20zł tona ale 300-400 dowóz i nie zależy czy kupujesz 1 tonę czy 20;
Do tego korytowania=praca koparki; 120-140/1h + dojazd
suchy beto sam rozrzucisz ?? Powodzenia :Thumbs_Up:
Rozrzucałem w ubiegłym roku 15ton tłucznia to nie zazdroszcze :D

matjas 18.03.2019 14:31

Pracy ręcznie z klińcem nikomu nie polecam - to się absolulu zgadza.

U mnie artelnatywy mam jak napisałem z betonem.

Kostka samodzielnie jest tak mniej więcej:

korytowanie i wywóz ziemi 600;
50zeta na bogato kostka barwy jesieni *60 = 3000;
podbudowa, obrzeża betonowe - niech będzie z 500

no to w piątce się zamknę tak czy owak.
cenowo mniej więcej to samo ALE

już wiem, że o ile z kostką w celu zaoszczędzenia mogę zrobić w zasadzie wszystko we własnym zakresie, tak zorganizowanie ekipy do zawibrowania i zatarcia betonu na takim spłachetku będzie wiązało się z 'pewnym' kłopotem a sam tego nie zrobię.

nu...

Pawel_z_Jasla 18.03.2019 15:05

Nie będą gdzieś koło ciebie większych "dziur" naprawiać albo jakiś odcinek asfaltować ?? Z tego co rozumiem ma być to funkcjonalne/przemysłowo a nie mega estetyczne. Prace związane z podbudową i tak musisz robić, krawężniki przy betonie niby odpadną ale w jego kwestii Fassi i Mutt prawdę prawią. Oczywiście asfalt taki co nie popłynie w lecie i solidne obrzeża. Nie jest to najestetyczniejsze rozwiązanie i pewnie też tańsze by się znalazły ale wygoda spora i jak dobrze wykonane to na lata.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:14.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.