Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Forumowy Mechanik (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=182)
-   -   Poradnik mechaniczny szparaga. (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=17148)

Maurosso 18.03.2017 22:28

Cytat:

Napisał Mhv (Post 523354)
Ale do rzeczy Maurosso, chodzi o to że rozrusznik nie kręci 'na darmo' tylko silnik ma od razu paliwo, nic w tym złego. Po glebie zawsze leje się paliwo, jeśli nie mogę wstać to wszystkie inne problemy są drugorzędne (...)

True, tylko właśnie problem w tym że po takiej zimie...gdy po tych paru miesiącach stania w garażu olej spłyną cały do miski, a cylindry suche jak pieprz. Gdy temperatura wiosenna i olej gęstszy niż zwykle, to może lepiej pozwolić zakręcić tymi tłokami kilka razy wolniej? Pozwolić pierścieniom nanieść powłokę ochronną, która po tym tak nieszczęsnym "długim postoju", znikła z gładzi. Jakieś takie...bardziej ludzkie mi się wydaje, niż odpalać moto po 4 miesiącach od strzała i wrzucać je na 1500 obrotów. Albo jak co niektórzy lubą, od razu z przygazówą.

Owszem, że po glebie paliwo się wylewa...ale nie jest pompowane przez pompę. A w opcji pompy na krótko (nie na switchu, tylko zapłonie), mam wizję glebniętej afryki, która zamiast sączyć pod siebie paliwo, żyga strumieniami, bo dzięki temu raz w roku będzie można mniej rozrusznikiem pokręcić.

Zresztą, chyba nie ma co drążyć tematu :) Nie przekonamy się nawzajem. Ważne coby moto było sprawne i sprawiało przyjemność. Czy to z jazdy, czy z grzebania przy nim, to już mniej ważne :)

Mhv 19.03.2017 11:13

Hehe, pokrótce:
jak silnik pracuje normalnie to dopiero jest jakieś ciśnienie oleju, tego się chyba nie da uniknąć. Moja zawsze odpalała bez gazu i rzadko potrzebowała ssania. Wielokrotnie też leżała i nie rzygało paliwem jakoś specjalnie;) To co opisałem przydaje się przy każdym odpaleniu moto. Ale..nikogo nie namawiam na siłę. Pozdro:)
:at:

pincet 19.03.2017 17:25

Też mam monoswich a zamontowanego od pół roku, żałuję że tak późno to zrobiłem. Szkoda rozrusznika i aku. Często po tygodniowym postoju musiałem kręcić 30 s z przerwami. A tak przed rozruchem cyk cyk i po temacie. Jak ktoś chce kręcić i nie odpalać to może kill przełączyć na kierze, i się posmaruje.

bicio 20.03.2017 12:23

Z elektryki jestem słaby, ale w LC8 950 jest to jakoś rozwiązane, że po przekręceniu kluczyka pompka pracuje przez chwilę po czym samoistnie wyłącza się po napełnieniu układu. Jeśli ktoś chce się pobawić w Sherlocka mogę podesłać schemat elektryki z kata.

szynszyll 20.03.2017 13:37

nie ma w tym zadnych czarow :) pompa ma wewnetrzny mechanizm powodujacy jej zatrzymanie po osiagnieciu zadanego cisnienia. zupelnie tak samo jak w oryginale afryki. przekrecasz kluczyk pompa dostaje +12v i bije az nabije. i stop. potem dobija w miare potrzeby. schemat nie ma z tym wiele wspolnego.

az zerkne do katalogu jak to to wyglada

przeca to jest taka sama pompa jak w AT :)

http://ktmsklep.pl/schemat/60580/fue...hemes_controls

bicio 20.03.2017 13:44

Kumam, chodziło mi właśnie o to że pompa dostaje prąd po przekręceniu kluczyka czego w afryce nie ma a by się przydało.

szynszyll 20.03.2017 14:36

1 Załącznik(ów)
w XLV750R pracuje taka sama pompa jak w AT i tam zasilana jest za kluczykiem. podobnie jak w niektorych modelach VT z tamtych lat. raz tak raz smak - a jak lepiej - zdania jak widac podzielone. XLV zapalala zawsze po dobiciu od polowy obrotu walu. fakt ze w niektorych motocyklach pracuje czujnik przechylu ktory odcina zasilanie po wywrotce, tzw. angle sensor.

Evvil 20.03.2017 15:14

Hmmm.... w AT faktycznie widziałem że niektórzy mieli patent pt przycisk załączający na chwilę samą pompę, bez rozrusznika. Zdaje się jest to dość proste do dorobienia... no ale to Kaźmir na 100% wyjaśni...

Natomiast - w AT jakoś nie miałem nigdy przenigdy problemu z odpalaniem jej, w dodatku pompę miałem w ogóle odłączoną i wąż z paliwem podpięty bezpośrednio do gaźnika. Jakoś tak jak pompa zdechła to zostałem przy grawitacji.

Akumulator dobry to po prostu odpalała. Więc w sumie nie wiem. Może to po prostu omijanie problemu? Teoria o rozsmarowaniu olejem po gładziach przed pierwszym zapłonem przekonuje mnie i daję jej +100.






W sumie to dobrze że nie mam już AT. Bo to kijowy motocykl.

3...


2...


1....

szynszyll 20.03.2017 16:27

W XTZ chlopaki cudaki z rzeszowa zakladaja pompke-balonik do sciskania zeby podac przed pierwszym paleniem bo tam jest podcisnieniowe mikuni :)

Kazmir 20.03.2017 17:56

Cytat:

Teoria o rozsmarowaniu olejem po gładziach przed pierwszym zapłonem przekonuje mnie i daję jej +100.
Cytat:

.gdy po tych paru miesiącach stania w garażu olej spłyną cały do miski, a cylindry suche jak pieprz.
To ja taki upierdliwy będę (stary człowiek tak ma) Skąd się weźmie olej na gładzi cylindra podczas kręcenia rozrusznikiem? Wał się kręci 200-300obr/min kosz sprzęgła z którego jest napędzana pompa olejowa jeszcze wolniej?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:35.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.