Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Uklad paliwowy i wydechowy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Filtr paliwa powyżej pompki (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=543)

Zazigi 03.05.2008 11:14

Filtr paliwa powyżej pompki
 
Koleżanki, koledzy!

Dziwna sprawa. Zauważyłem dzisiaj, że w moim nowym nabytku RD07 filtr paliwa wisi luźno na wysokości pompki paliwa zamiast być zaczepiony na haczyku na ściance puszki akumulatora. No to go tam zaczepiłem. Po przejechaniu ok. 300 metrów motocykl wziął zgasł ta jakbym nie odkręcił paliwa i nie chciał zapalić. Zapalił dopiero jak zdjąłem filtr i pozwoliłem mu wisieć na wysokości pompki. Co to może dla mnie oznaczać?
Dzięki za radę!

dj.1 03.05.2008 19:49

mozliwosc jest, ze ten filtr to nie orginal. na orginale idzie normalnie.(mam 91 .000km i filtr narazie ok - jest to pierwszy filtr z fabryki oczywiscie)

Zazigi 03.05.2008 22:05

Dzięki.Świeżak jestem i zastanawiam się czy się nie wygłupiłem. Bo to chyba bardziej sprawa pompki niż filtra. Pewnie pompka nie działa i filtr umieszczony wyżej od niej powoduje, że paliwo nie dopływa do pompki. Jeśli filtr jest niżej to na zasadzie naczyń połączonych, grawitacyjnie paliwo dopływa do pompki i dalej mimo, że pompka nie działa. Tylko po co ta pompka w takim układzie w ogóle?
Może ktoś zechce rozwiać moje wątpliwości albo wykasować ten wątek jeśli nie ma on sensu, chociaż nie potrafię znaleźć podobnego tematu.

chinol 04.05.2008 09:57

może jak dajesz filtr w jego normalne miejsce zagina sie przewód paliwowy :confused:

oryginalne przewody są wyprofilowane w odpowiedni sposób może sie źle ustawił . może ktoś wymieniał na nowe u mnie ten co idzie od baku do filtra tez wymieniem bo od ciągłego ściągania by już nieco zmurszały

podos 05.05.2008 13:54

Cytat:

Napisał Zazigi (Post 6094)
Dzięki.Świeżak jestem i zastanawiam się czy się nie wygłupiłem. Bo to chyba bardziej sprawa pompki niż filtra. Pewnie pompka nie działa i filtr umieszczony wyżej od niej powoduje, że paliwo nie dopływa do pompki. Jeśli filtr jest niżej to na zasadzie naczyń połączonych, grawitacyjnie paliwo dopływa do pompki i dalej mimo, że pompka nie działa. Tylko po co ta pompka w takim układzie w ogóle?
Może ktoś zechce rozwiać moje wątpliwości albo wykasować ten wątek jeśli nie ma on sensu, chociaż nie potrafię znaleźć podobnego tematu.

Pompka jest potrzeban bo paliwo w baku jest ponizej gazników - wiec musi byc pompowane. Moto bedzie chodzilo z ominieciem pompki tylko z full bakiem az poziom spadnie do lini gaznikow. To jest zreszta metoda na "dojechanie" w razie "padu" pompy.

1. Wymien filtr. (ksiazkowo co 18 tys km)
2. Sprawdz przewody
3. Sprawdz stan stykow w pompie

Zazigi 05.05.2008 15:00

Dzięki wielkie Podos. I alles jest klar. Zmienię filierek i przefiukam przewody, a rozbiórkę pompki to już gdzieś widziałem.... ;)
pozdrawiam

dj.1 05.05.2008 15:01

Specialnie sprawdzilem w servisowce i pisze tylko ze przez filt powinno latwo leciec paliwo ,o wymianach stalych jak np: olej nic nie pisze .:) (pomylilo ci sie chyba z filtrem powietrza)
(stan mojego filtra to 92.000km na dzis, i wszystko w porzadku) :oldman:

podos 05.05.2008 22:52

no to powodzenia :)
w mojej serwisowce pisze 18k. Zakladam nowy a stary trzymam w rezerwie.

Zazigi 17.06.2008 18:17

dawno po sprawie, ale żeby nie było, że nie kończę tematu przyczyną gaśnięcia motorka po umiejscowieniu filtra paliwa w przewidzianym dla niego miejscu było zgięcie przewodu i brak dopływu paliwa. dzięki wszystkim, chinol zdobywa 10 punktów i browara :beer2: a ja status lamera miesiąca


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:17.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.