Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Układ elektryczny i zapłonowy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   Regulator a obciążenie (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=4106)

paku 01.09.2009 12:31

Regulator a obciążenie
 
heja,

Mam pytanie do praktyków czy zauważyli zmianę w temperaturze regulatora i kabli w zależności od obciążenia.
Czyli np. bez świateł i manetek oraz ze światłami i manetkami.

rambo 01.09.2009 12:55

im wiecej obciążenia tym chłodniejszy

LukaSS 01.09.2009 12:59

Mam tak samo i miałem w poprzednich moto identyko.

paku 01.09.2009 13:06

Bo to jest cecha prądnic asynchronicznych z regulatorem stratnym - ale tekst.

Chodzi o to ze jak nie ma odbioru mocy to regler wali zwarcie do masy i płyna naprawdę duże prądy Dlatego to wszystko sie tak grzeje.

Myślę co by tu wymyślić, żeby jakoś odbierać trochę mocy i oszczędzić regulator i kable.

Problem polega na tym że już to wymyślono i nazywa sie prądnica synchroniczna. Nie wiem czemu takiej nie montuja do naszych maszyn.

A tak przy okazji czy słyszeliście może o problemie z przegrzewaniem sie cewek jak moto stoi na przekęconym kluczyku bez silnika. np. żeby ładować telefon i takie tam.

A czy nie da się osłabić prądnicy. :mur:

Z jakiegoś innego moto może pasuje. Albo jakiś mistrz przezwajania silników by się nadał.

To może byc rozwiązanie, mamy za dużą elektrownie i to w starym rozwiązaniu, jak widać awaryjną.

Lepi 01.09.2009 13:09

Cytat:

Napisał pku (Post 72657)
Problem polega na tym że już to wymyślono i nazywa sie prądnica synchroniczna. Nie wiem czemu takiej nie montuja do naszych maszyn.

Bo nie mają szczotek, mogą pracować zanurzone w oleju i sporo innych zalet. BMW robi inaczej i niestety psują się.

paku 01.09.2009 13:16

Cytat:

Napisał Lepi (Post 72659)
Bo nie mają szczotek, mogą pracować zanurzone w oleju i sporo innych zalet. BMW robi inaczej i niestety psują się.

Właśnie - kosztem prostoty prądnicy są problemy z resztą.
Ale fakt ze łatwiej wymienić regulator niż prądnice, może dlatego.

Zna ktoś dobrze transalpy czy nie będzie pasować (jest 50w słabsza)??

Lepi 01.09.2009 13:21

Cytat:

Napisał pku (Post 72663)
Właśnie - kosztem prostoty prądnicy są problemy z resztą.
Ale fakt ze łatwiej wymienić regulator niż prądnice, może dlatego.

Zna ktoś dobrze transalpy czy nie będzie pasować (jest 50w słabsza)??

Nie do końca jest tak. Regulator w większości motocykli to rzecz nie do zajebania. Jeśli już padnie to w 99% jest to zaniedbanie użytkownika. Afryczka jest podatna na pady reglera ale też zazwyczaj z innych powodów niż układ prądnica-regulator.
Jedynym minusem jest to, że prądnica pracuje cały czas z maksymalną mocą co zwiększa zużycie paliwa i zabiera kucyka z dostępnej mocy.

paku 01.09.2009 13:30

Cytat:

Napisał Lepi (Post 72664)
Afryczka jest podatna na pady reglera ale też zazwyczaj z innych powodów niż układ prądnica-regulator.

Ale z jakich ?

Ja narazie widzę tylko nadmiar mocy przy braku obciążenia.

klanol 01.09.2009 14:36

Cytat:

Napisał pku (Post 72669)
Ale z jakich ?

Ja na razie widzę tylko nadmiar mocy przy braku obciążenia.

choćby pośniedziała instalacja przerabiana w niewłaściwy sposób. jak dla mnie newralgicznymi punktami są te cholerne kostki. zwłaszcza ta na żółtych kablach od prądnicy i ta przy styczniku. ja mam polutowane kable i regulator jest ciepły ale nie gorący. przewody zawsze będą się grzały troszeczke. wadą instalacji jest przedzielenie głównego przewodu prądowego i złączenie go właśnie w kostce od stycznika. cały prąd leci niepotrzebnie przez dwie złączki, które jak zaśniedzieją to zwiększają opór i się grzeją. koło się zamyka bo im mocniej się grzeją tym szybciej je wuj strzela. poza tym miejsce usadowienia stycznika naraża ów kostkę na deszcz i syf. jeżeli będzie instalacja ok, kable polutowane, dobry aku to nic się raczej dziać nie powinno. kostki panowie kostki :dizzy:

paku 01.09.2009 14:40

Cytat:

Napisał klanol (Post 72678)
choćby pośniedziała instalacja przerabiana w niewłaściwy sposób. jak dla mnie newralgicznymi punktami są te cholerne kostki. zwłaszcza ta na żółtych kablach od prądnicy i ta przy styczniku. ja mam polutowane kable i regulator jest ciepły ale nie gorący. przewody zawsze będą się grzały troszeczke. wadą instalacji jest przedzielenie głównego przewodu prądowego i złączenie go właśnie w kostce od stycznika. cały prąd leci niepotrzebnie przez dwie złączki, które jak zaśniedzieją to zwiększają opór i się grzeją. koło się zamyka bo im mocniej się grzeją tym szybciej je wuj strzela. poza tym miejsce usadowienia stycznika naraża ów kostkę na deszcz i syf. jeżeli będzie instalacja ok, kable polutowane, dobry aku to nic się raczej dziać nie powinno. kostki panowie kostki :dizzy:

Masz całkowitą rację, ale bezpośrednia wadą jest nadmiar mocy (duże prądy), który m.in wpływa na to co piszesz (te kable sie gotują nie od błota i syfu to tylko pogarsza sprawę i przyspiesza awarię).
Inna rzecz ze jak na enduro to mogliby zauważyć takie coś jak hermetyczne wtyczki.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:16.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.