Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Uklad paliwowy i wydechowy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   RD04 - zalewa się, dymi na czarno (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=9189)

Michal 12.04.2011 10:32

RD04 - zalewa się, dymi na czarno
 
Cześć
Przejrzałem całe archiwum od deski do deski, ale ni znalazłem rozwiązania od mojego problemu, a więc od początku:
Od jakiegoś czasu afri zaczęła dużo żłopać (ok 9l/100km), styl jazdy taki sam piąty sezon, przy okazji zbiegło to się z padem termostatu, więc duże spalanie zwaliłem na niedogrzanie. Termostat ino moment wymieniłem ( japońska Tama od tico, pasuje idealnie), problemy z temperaturą ustały.
Jednak Africa nadal dużo paliła, a przy okazji przestała jezdzić szybciej niż 140km/h i wogóle z trudem przekraczała 5tys obrotów pod obciążeniem.
Rozebrałem motur, wyczyściłem gażniki, zsynchronizowałem, założyłem nowe świece, nowy filtr powietrza, sprawdziłem zawory.
Po wszytkich tych zabiegach zrobiło się tylko gorzej, w tej chwili ciężko przekroczyć 80km/h, wyższe prędkości obrotowe sa praktycznie nie do osiągnięcia. Na postoju bez problemu wkręca się do końca, ale dymi przy tym na czarno, ewidentnie niespalone paliwo.
Podsumowując: gaźniki sprawdzone, membrany dobre, problemów z paliwem nie ma bo zasilanie z innego żródła, gaźniki ustawione, wyczyszczone. problemów z powietrzem też nie ma, ssanie sprawdzone
Dziś jeszcze raz wywale gażniki i sprawdze wszytko dokładnie, zmienie króćce gażnikowe na nowe, chce mieć pewność, że tam jest ok.

Gdzie szukać potem ? Czy mogą tak objawiać się problemy z modułem ?

Dzięki

rambo 12.04.2011 11:01

Sprawdź jeszcze czy każda świeca ma iskre

Ronin 12.04.2011 11:09

Cytat:

Napisał Michal (Post 171656)
Czy mogą tak objawiać się problemy z modułem ?

Z mojego doświadczenia to nie są objawy padającego modułu.
U mnie objawiało się to w ten sposób: czasem pełna sprawność, czasem spadek moc, do tego stopnia, że motocykl zwalniał do zera, czasem brak możliwości odpalenia motocykla.

Natomiast podobne objawy, jak u Ciebie miałem przy zapchanym filtrze paliwa i powietrza.

Jaro-Ino 12.04.2011 11:19

To wygląda na podwieszone linki ssania. Ale skoro to sprawdziłeś to może masz przebicie na kablach i brakuje iskry. To mi przypomina objawy zmiany czasu zapłonu, tak jak w dwusuwach ze ściętym klinem na magnecie.

Michal 12.04.2011 11:20

Rambo: Ze świecami też pomyślałem, ze dziś każdą po kolei sprawdze, jutro będę raportował. Może profilaktycznie napędę nowe.

Ronin: z modułem to mnie pocieszyłeś, filtr powietrza nowy, paliwa nir nowy, ale na czast testów ominięty, wiec nie to, tym bardziej, ze jakby ją zalewało.

Ronin 12.04.2011 11:23

Cytat:

Napisał Jaro-Ino (Post 171664)
To wygląda na podwieszone linki ssania.

O to to. Pasowałoby.

Michal 12.04.2011 11:29

Ssanie odpada, też tak pomyślałem, rozbierane i wyczyszczone profilaktycznie. Działa poprawnie.

Ronin 12.04.2011 11:38

Hmmmmm...dla pewności proponuję jednak podmienić moduł (jakby co, w przyszłym tygodniu mogę pożyczyć).
Może działa tylko na jeden cylinder?

wieczny 12.04.2011 11:41

Moja nie jechała jak się pomyliłem i przy składaniu gaźników zamieniłem membrany (oraz iglice) miejscami. Nie wiem ile paliła bo zaraz to poprawiłem.

Michal 12.04.2011 11:50

Cytat:

Napisał wieczny (Post 171672)
Moja nie jechała jak się pomyliłem i przy składaniu gaźników zamieniłem membrany (oraz iglice) miejscami. Nie wiem ile paliła bo zaraz to poprawiłem.

Membrany oglądałem i zamieniłem je nawet specjalnie miejscami, nie ma róznicy. Membrany nie są stare, mają dopier z 60tys. Dziś zamienie je znów tak jak było pierwotnie.


Ronin: Jak sobie nie poradze to po moduł się będę uśmiechał oczywiście.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:57.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.