Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Przygotowania do wyjazdów (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=69)
-   -   Paryż pola namiotowe (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=35501)

piesy 28.07.2019 12:35

Paryż pola namiotowe
 
Hejka
Jako że rodzina wybrała wydaje mi się dość nietypowe miejsce na wakacje, to w ogóle nie wiem czego się tam spodziewać. Mianowicie chodzi o pola namiotowe pod Paryżem. Może ktoś się orientuje czy można tam jechać w ciemno czy trzeba jakoś wcześniej rezerwować. Oczywiście możemy wcześniej zarezerwować hotel ale zanim tam dojedziemy to chcemy spędzić dzień lub dwa w Belgii. Zobaczymy jak będzie nam się tam podobać. Wolałbym się nie wiązać sztywnymi terminami. W ogóle wszelkie porady mile widziane. Ja człowiek ze wsi jestem i zazwyczaj w dzicz jeździłem a szeroko pojęty Zachód i obyczaje tam panujące są mi obce

szelas 28.07.2019 15:26

Cytat:

Napisał piesy (Post 645630)
Hejka
Jako że rodzina wybrała wydaje mi się dość nietypowe miejsce na wakacje, to w ogóle nie wiem czego się tam spodziewać. Mianowicie chodzi o pola namiotowe pod Paryżem. Może ktoś się orientuje czy można tam jechać w ciemno czy trzeba jakoś wcześniej rezerwować. Oczywiście możemy wcześniej zarezerwować hotel ale zanim tam dojedziemy to chcemy spędzić dzień lub dwa w Belgii. Zobaczymy jak będzie nam się tam podobać. Wolałbym się nie wiązać sztywnymi terminami. W ogóle wszelkie porady mile widziane. Ja człowiek ze wsi jestem i zazwyczaj w dzicz jeździłem a szeroko pojęty Zachód i obyczaje tam panujące są mi obce


W sezonie musisz rezerwować, pytanie czy namiot czy kamper, czy jakaś przyczepa lub ichniejszy domek. Z namiotem może się udać w ciemno, ale francuzi tak bardzo lubią kempingi, że latem wszystkie są full (i drogie)

sudden 29.07.2019 19:31

Dodatkowo w sierpniu Francja ma miesięczny urlop (większość fabryk), więc nawet z namiotem może być ciężko o miejsce.
Za to jedzenie pyszne, a wino i whisky dużo tańsze :)

Qter 29.07.2019 19:59

Z jedzeniem to różnie można trafić jak wszędzie zresztą. Co do noclegów to polecam Airbnb - czasem można całkiem dobrze trafić . Z kempingami w sierpniu może być słabo ale warto oczywiście próbować.

Pzdr

Qter

piesy 30.07.2019 06:15

W takim razie dziś rezerwuję jakiś hotel. Będziemy tam tylko parę dni i nie chcę tracić czasu na szukanie. Dziękuję za podpowiedzi

ACUPS 30.07.2019 08:32

hotele w samym Paryżu są bardzo drogie (szczególnie w sezonie) Poszukaj (nawet na kilka dni) - mieszkania do wynajęcia. Mieszkania są ok 30 % tańsze niż hotele oferujące podobny standard noclegu -Airbnb, etc - jak Qter pisał . Mieszkania zawsze mają kuchnię co też jest wartością dodaną w przypadku pobytu większą ilością osób np. rodziną

Emek 30.07.2019 08:41

Bez przesady z tym bardzo drogie. Oczywiście są i bardzo drogie ale bez większego problemu można znaleźć obiekty w cenie powiedzmy "polskiej" czyli 180-200 pln za dobę za dwójkę. Wystarczy wklepać w booking. Warto poszukać czegoś w pobliżu stacji metra aby ułatwić sobie komunikację i ewentualnie zapewnić miejscówkę dla pojazdu. Oczywiście przy dłuższym pobycie większą ekipą rozsądnym wyborem będzie wynajęcie kwadratu jak pisze ACUPS.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:14.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.