Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Przygotowania do wyjazdów (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=69)
-   -   Rosja - wiza biznesowa wielokrotna. (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=30672)

Emek 21.11.2017 11:06

Rosja - wiza biznesowa wielokrotna.
 
W grudniu lecę do Rosji i wpadłem na pomysł zrobienia wizy biznesowej coby za każdym razem nie wyrabiać nowej wizy turystycznej i mieć nieograniczoną ilość wjazdów.
Niestety w biurze wizowym z którym pracuję od razu powiedzieli że na wielokrotną 12 miesięczną nie ma szans, zrobiłem więc turystyczną ale temat mnie interesuje.

Przerabiał ktoś temat wizy biznesowej 12 miesięcznej wielokrotnej i może podrzucić jakieś info?

chemik 21.11.2017 12:40

Wyrabiasz biznesową jednokrotną. Jedziesz, wracasz. Wyrabiasz drugi raz biznesową jednokrotyną. Jedziesz, wracasz. I wtedy występujęsz o biznesową roczną wielokrotną.

magrafb 21.11.2017 17:21

U nas kosztuje , tzn przy granicy z obwodem kaliningradzkim ok 800-900 PLN. Czas ok trzech tygodni.
Można wysłać paszport resztę tzn zaproszenia ubezpieczenia itd załatwia biuro.

yeuop 21.11.2017 18:15

Dowiedz się, czy możesz wyrobić wize w innym kraju (konkretnie w Czechach). Obstawiam, ze możesz, gdyż moja była dziewczyna (mieszkajaca w PL) wyrobila wize w Pradze i razem jechaliśmy na podboj Murmanska.
Czesi oferują wize biznesowa bez problemu.
Zawsze wszystkie wizy (kilka razy Rosja, -stany, Iran) wyrabiałem przez moravia-contact.cz - zlego słowa o nich nie powiem.

bender42 22.11.2017 10:18

Dlaczego nie chcą załatwić wielokrotnej? Nie mogą ogarnąć zaproszenia biznesowego od partnera w Rosji? Nie masz kogoś na miejscu kto mógłby ci taki kwit wystawić?

Emek 22.11.2017 10:31

Cytat:

Nie mogą ogarnąć zaproszenia biznesowego od partnera w Rosji?
No to jest właśnie problem. Są biura, które załatwiają zaproszenia ale ponoć (tak mi powiedzieli w biurze) obecnie Rosjanie wnikliwie to analizują i musisz mieć zaproszenie od firmy z pełnymi danymi, firma musi być w jakimś rejestrze ruskim, dokument musi być podpisany przez dyrektora generalnego czy inną szyszkę. Ponadto firma musi zobowiązać się do pokrycia wszelkich ewentualnych kosztów związanych z Twoim pobytem na terenie FR. Taka formułka jest:
Cytat:

обязуется нести все финансовые, медицинские, материальные и жилищные расходы, связанные с пребыванием иностранца в России и выездом за ее пределы в установленные сроки.
Ponadto ponoć weryfikują te dane dość wnikliwie i jak coś im nie pasi to wizy nie dostaniesz. W Ainie załatwiałem wizy już wielokrotnie i zawsze działali mega sprawnie więc nie mam podstaw ku temu aby mieć wątpliwości ale mówię - sprawdzam. Nie mam pojęcia czy to prawda. Teraz pojadę to postaram się załatwić prawdziwe zaproszenie i zobaczymy jak to wyjdzie. Pytam bo może ktoś przerabiał temat to po co otwarte drzwi wyważać.

Luti 22.11.2017 11:13

Dobrze Tobie powiedzieli. Obecnie wizy wielokrotne w konsulatach FR to w zasadzie na zaproszeniach sygnowanych przez FSM się wyrabia. Stąd nieco pod górkę.

dżony 11.02.2018 16:51

Podepnę się pod temat

Ktoś w ogóle podróżował po Rosji na wizie biznesowej? Obojętnie już czy dwu czy wielokrotnej ale interesuje mnie jak wygląda już to na miejscu.

Mam parę pytań na które też nie dostałem do końca odpowiedzi w biurze pośrednictwa.

Sprawę tego czy dostanę wielokrotną pomijam bo to raczej się uda. Bardziej interesuje mnie jak już będę tam na miejscu, mogę do woli poruszać się po całym terytorium federacji?
Wizę biznesową uzyskuję się na podstawie zaproszenia od jakiejś firmy X, która swoją siedzibę ma np w Archangielsku i jej dane widnieją w moim wniosku wizowym. W paszporcie wpisane pewnie będzie tylko wiza biznesowa, wielokrotna i tyle. Ale dla policji czy pograniczników nie będzie pewnie problemem sprawdzić dokładniej u nich w systemie dokąd jadę.

A ja z kolegami przykładowo jadę sobie przez Ukrainę, dalej kręcę się po południowej Rosji, wjeżdżam sobie do Kazachstanu, z powrotem do Rosji i tak krążymy wszędzie tylko nie w mieście gdzie owa firma się znajduje.

Nikt tego nie sprawdza, nie pyta, nie kontroluje czy faktycznie będę tam w biznesach?

Luti 11.02.2018 17:23

Działa jak najbardziej, jedyna różnica, że w karcie migracyjnej musisz podkreślić business. Do tej pory nikt nie wnikał, aczkolwiek
http://belsat.eu/pl/news/rosja-zaost...apraszajacego/

Sylwek_76 11.02.2018 17:37

W sierpniu ub. roku, jechałem do Pamiru na dwukrotnej biznesowej.
Nikt nie robił problemów, tylko na granicach stałem dłużej. Może coś sprawdzali w systemie. No i trochę dziwili się "biznesmenowi" na SHL z 1960 r. :D.
Wiza 3- miesięczna, pobyty w Rosji po dwa dni :lol8:.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:09.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.