Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Przygotowania do wyjazdów (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=69)
-   -   Dokument celny CPD - co i jak za ile gdzie... (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=56)

Ola 26.02.2009 14:12

No cóż nie pozostaje nic innego jak zbierać kaskę.... w końcu teoretycznie ona nie znika tylko do nas wraca. Plusy "dodatnie" są takie, że po podróży nie zostaje się totalnie zielonym, tylko zawsze ma się tą kaucje na życie. Chociaż nie ma co się oszukiwać - "plusy ujemne" zdecydowanie tu przeważają. A akurat z Indiami bez CPD to zupełnie nie da rady. Przy niektórych innych krajach, które teoretycznie wymagają CPD można jeszcze coś kombinmować, ale z Indiami i Nepalem nie ma szans.

podos 26.02.2009 14:12

Masz rację i nie poddawaj sie. Warto.

Ola 26.02.2009 14:14

U nas klamka zapadła... Teraz zaciskamy pasa. O wszystkim będzie jak się troche pozbieramy z tematami. Bo na razie to istne szaleństwo z przygotowaniem wszystkiego.

chomik 26.02.2009 14:25

Cytat:

Napisał Ola (Post 45733)
U nas klamka zapadła... Teraz zaciskamy pasa. O wszystkim będzie jak się troche pozbieramy z tematami. Bo na razie to istne szaleństwo z przygotowaniem wszystkiego.

Trzeba pamiętać, że to kaucja w końcu... kredyt i spłata po powrocie...
Z drugiej strony kwotę kaucji ustala PZM Travel, widać zwęszyli biznes.... W innych krajach kwota ustalana jest od wartości motocykla....bo w końcu chodzi o należności celne, których wartość liczy się od wartości...

PARYS 27.02.2009 08:53

Wygląda na to, że w Serbii też jest ustalana od wartości moto.
Procedura "prawie" identyczna. Wszystko do załatwienia - mam "znajomego" w AMC

chomik 27.02.2009 09:01

Cytat:

Napisał PARYS (Post 45890)
Wygląda na to, że w Serbii też jest ustalana od wartości moto.
Procedura "prawie" identyczna. Wszystko do załatwienia - mam "znajomego" w AMC

No wlasnie moze mozna wystapic o dokument poza Polska... w koncu UE....

PARYS 27.02.2009 09:05

Cytat:

Napisał chomik (Post 45892)
No wlasnie moze mozna wystapic o dokument poza Polska... w koncu UE....

Serbia akurat nie panie kolego i jeszcze długo nie.
No i myślę, że to akurat nie ma znaczenia - przeglądy techniczne nie są uznawane nawet jak w unijnym kraju są robione a co dopiero celne sprawy.

Nie wiem, ale się dowiem. Zawsze można imporcik zrobić ewentualnie

chomik 27.02.2009 09:08

Cytat:

Napisał PARYS (Post 45893)
Serbia akurat nie panie kolego i jeszcze długo nie.
No i myślę, że to akurat nie ma znaczenia - przeglądy techniczne nie są uznawane nawet jak w unijnym kraju są robione a co dopiero celne sprawy.

Nie wiem, ale się dowiem. Zawsze można imporcik zrobić ewentualnie

Nie mówie przeca o Serbii :) ale o kraju UE.

sambor1965 27.02.2009 09:11

Brytole masowo zalatwiali to w ADAC w Monachium. Od jesieni ADAC juz im odmawia. Ale nie slyszalem zeby odmowili jakiemus Polakowi :)

hubert 27.02.2009 09:17

Niech ktoś mi wytłumaczy po cholerę jest ten CPD. Po to żeby nie pojechać np do takich Indii i nie sprzedać tam motocykla ?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:14.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.