Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Trochę dalej (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=76)
-   -   Małolitrażowo. Bałkañskie Relikty 2022 (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=43680)

NaczelnyFilozof 02.01.2023 20:50

Małolitrażowo. Bałkañskie Relikty 2022
 
7 Załącznik(ów)
Trzeba mieć wizje. Trzeba mieć marzenia.
Wizje ogranicza często ograniczna nasze realne życie.
I wtedy można się poddać. Nie przeskoczymy realnych problemów.
Ale można myśleć, planować, marzyć.
I raz na jakiś czas wpadamy na super pomysł.

Ok. Bałkany. Czerwiec 2022

Byłem tuzin razy. No tuzin to może przesada. Ale tak pojechać trochę inaczej.
W innym celu.
By się nie pchać w turystyczne bałkańskie miejsca.
Ale wątek przewodni taki inny.
Taki wątek z kosmosu.
Urywający dupę.

Słowacja... Węgry... I cyk zaczynasz Bałkany...

Węgry zegnają mnie przelotnym deszczem. Tak kropi, siępi. Mokra jezdnia. Ale na horyzoncie, tam gdzie Chorwacja, przeciska się błękitne niebo. Motorek pyrka. Fakt, na byle parórku dostajemy zadyszki. Jak jest płasko to te 40 km/h spokojnie se lecimy.

Załącznik 121163

Chorwacja. Granica Dolni Micholajc.
Wita pogoda przejaśnieniami. Czerwiec. Turystów mało. Na przejsciu pustki. Popatrzyli na papiery i w drogę. Plan na dziś? Odbić trochę na zachód. Drogi wybierać przez wioski. Przelotowa 40km/h nie jest dobra na główne drogi. Tiry nie lubią zakał drogowych.

Nie mam kun chorwackich. Daje 5 euro w knajpie. Co dostaje w zamian? Eeee wiecej nie mieliście nic? No mówi się trudno ;-)

Załącznik 121164

Kymco Active 50. To nie jest motocykl turystyczny.
Ale rok temu zjechałem nim pół Polski.
Ma duze koła. Ma zmodywfikowany zawias miękki jak kanapa. Wazy 100kg wiec w offach robi cuda. Na czterobiegowa półautomatyczną skrzynie wiec nie ma sprzęgła w dłoni. Mamy szybę. Owiewki. Deszcz nam nie straszny. Mamy 4L bak (!) i operacyjny dzienny zasięg 150-300 km w zaleznosci od ilości gór i pagurków.

Lecimy!


Załącznik 121165

Słoneczko! Zielono. Wioska za wioską. W tym roku trochę zmian. Zamiast starego garmina za nawigacje robi stara Motorola na andoridzie z offline mapami z mapy.cz. Nawiguje, ma super bazę turystyczną. Idzie na tym jechać.

Dziś mało atrakcji. W sumie to tylko jedna. Ale wazna. Podgaric.

Jedna z najwiekszych atrakcji Chorwacji jest ukryta gleboko wsrod wiosek. Zapuszczona. Opusczona. Jadę krętą drogą przez wioskę. Zakręt za zakrętem, i tylko spoglądam w prawo gdzie jest. I jest. Na małym pagórku wyłania się Inny Swiat.

Aby dojechac pod relikt, trzeba przejechac jeszcze kawalek wioski i skrecic w prawo. Pod samym Reliktem parking. ALe miejsce opuszczone. Ale ja jestem nim zachwycony. Relikt pierwsza klasa. Mozna siedziec i komplementowac inne swiaty...

Załącznik 121166

Załącznik 121167

Załącznik 121168

Zasadniczo to mam namiot. Ale zasadniczo to na CHrowacji jeszcze jest roaming czyli mam booking. Dzis bedzie luksus. Pensjonat Apartani Jozic w wiosce wczesniej. Cena spoko. Dzis wiec luksusowo...

Załącznik 121169

Melon 02.01.2023 20:57

:Thumbs_Up:
Czyta się i ogląda.
Co to za pomnik ?

chemiczny 02.01.2023 21:23

No w końcu...:lukacz::lukacz:

Emek 02.01.2023 21:43

Czyta się.

Mhv 02.01.2023 22:00

Lubię to..

bigboykr 02.01.2023 22:24

No w końcu :) brawo Naczelny. Tak trzymaj

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

GregoryS 02.01.2023 23:08

Pieknie ! Z niecierpliwoscia czekam na ciag dalszy przygody :)

krakus 02.01.2023 23:59

Jak widać mam dziwne ograniczenia w głowie. Chyba pora ich się wyzbyć i zabrać fidllera 125 na dalszą wycieczkę :)

harap 03.01.2023 03:11

Pisz Naczelny.Jak zawsze dobrze się czyta.

wolly 03.01.2023 05:40

Pisz i więcej fotek z tej byłej Jugosławii i pamiątek po Tito ; ale zajawka fajna to tak przypadkiem czy cel zaplanowany ?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:11.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.