Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Rejestracja moto z zagranicy - formalności (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=25413)

grucjano 07.12.2015 20:58

Rejestracja moto z zagranicy - formalności
 
Witam
Jakie formalności trzeba załatwić w związku z rejestracją motocykla z Niemiec?

jak wygląda cały przebieg formalności ewentualnie koszty...


Jeśli ma ktoś jakieś doświadczenie proszę o info :) bo chciałbym to jakoś bez problemowo przejść :)

Dzięki ;)

Ropuch 07.12.2015 21:20

1. Tłumaczysz Brief i dowód rejestracyjny + umowa K/S na polski przez przysięgłego (100-150zł) - w tych dokumentach wymagane jest info o wyrejestrowaniu motocykla w DE
2. Idziesz do wydziału komunikacji, który wydaje Ci próbne tablice rejestracyjne (jeśli kupiłeś bez takowych), przykręcasz je do moto i dymasz na tzw. przegląd zerowy (60zł)
3. Jeśli masz tablice z DE to na nich też robisz wspomniany powyżej przegląd
4. Wracasz do wydziały komunikacji z kompletem dokumentów i rejestrujesz moto (dostajesz czarne tablice) - standardowe opłaty typu znaczki/tablice/dowód
5. Podobno przed wyjechaniem na polskie drogi powinieneś mieć OC (mowa o dojechaniu do stacji diagnostycznej - ja jechałem bez OC, wykupiłem je po otrzymaniu czarnych tablic rejestracyjnych - możesz nie mieć OC ale wtedy moto wieziesz na przyczepce).

Jeśli coś pominąłem to proszę mnie poprawić :)
To tak w skrócie :)

emilxtz 07.12.2015 21:21

1. Tłumaczenie dokumentów (umowa lub faktura, karta pojazdu czyli tzw. duzy brief i dowód rejestr. tzw. mały brief) około 100 zł
2. robisz przegląd techniczny około 100 zł
3. zasuwasz do wydziału komunikacji i rejestrujesz moto koszt ok 150zl
5. wykupujesz polisę OC i szerokiej drogi życzę!!!
Nie potrzebujesz już tablic próbnych do przeglądu technicznego jak było to wymagane jeszcze jakiś czas temu.

voxan69 07.12.2015 21:56

Potwierdzam - rok temu musiałem wyrobić tablice próbne na przegląd a w tym roku ten sam diagnosta stwierdził, że w końcu jest normalnie i nie obchodzi go czy ktoś przyjedzie na lawecie czy na kołach bez tablic - on robi przegląd techniczny motocykla a numeru rejestracyjnego - 70 pln kosztów mniej

Marcin-BB 07.12.2015 21:59

Dzwoń do mnie, albo pisz na priv. Mam to na świeżo, więc mogę coś podpowiedzieć.
Gratulacje!:)

krakus 07.12.2015 22:28

Rejestrowałem w zeszłym tygodniu. Koszt rejestracji 197 u mnie (pierwsza rejestracja w kraju, czyli wydanie również niepotrzebnej nikomu książki pojazdu). Tak jak pisali, nie musisz już rejestrować czasowo żeby zrobić przegląd. W przypadku motocykli nie płacisz akcyzy, recyklingu, zwolnienia vat.

next22 08.12.2015 11:58

Co miesiąc jest inaczej :)
Co urząd jest inaczej :)
Jak żyć

gdziala 27.07.2017 23:11

Czy w tym roku coś się zmieniło czy wszystko aktualne?

puszek 27.07.2017 23:14

Grozi VAt 23 procent ,jesli jest nowy(rok/dwa) albo ma mniej niz 6 tys przebiegu

gdziala 28.07.2017 09:03

To akurat nie dotyczy :) pacjentem jest pełnoletnia AT :at:


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:22.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.