Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Uklad paliwowy i wydechowy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Luz ośki przepustnicy w gaźniku. (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=6305)

wieczny 18.04.2010 19:22

Luz ośki przepustnicy w gaźniku.
 
Kochani,
prawy gaźnik ma luźną przepustnicę. Schodzi z obrotów wolno jak samochodowy silnik, strzela w tłumik, ciężko wyregulować wolne obroty. Ośka ruszana paluchami góra-dół tyka metalicznie. Mogiła ;).

Ktoś z Was już miał taką przygodę? Nie pytam w celu pozyskania informacji jak to naprawić. Mam 2 komplety zdrowych gaźników. Tak jestem ciekaw kto przy jakim przebiegu zaczął mieć takie przygody :).

U mnie 89kkm na 100% nie kręcone w PL :).

moto1488 02.01.2011 20:43

2 Załącznik(ów)
Pozwolisz że się podepnę bo problem mam podobny a nie chcę zakładać osobnego tematu.
Otóż w moje gaźniory też mają luzy na przepustnicach co obrazują fotki.
Zrobiłem oczywiście synhro ale niestety obroty skaczą w dolnym zakresie (tzn. gwałtowne drgniecie wskazówki obrotomierza). Jednak nie to mnie najbardziej niepokoi. Ważniejszym dla mnie jest pytanie czy właśnie w tych luzach doszukiwać się można wolniejszego schodzenia z obrotów? Wolniejszego oznacza to tyle że z 4000 czy 6000 schodzi równo płynnie i bez problemów do granicy 1500 a później stop tam się trzyma( nastawione mam na +/-1300)... Z kolei jak ustawię na gorącym silniku te wcześniej wspomniane 1300obr to długo muszę go grzać by nie przygasał bo wtedy na ledwo ciepłym obroty mam w granicach 1000... Doszedłem do wniosku że drugi wariant jest lepszy choć nieco kłopotliwy a Wy jak to widzicie??? Może jest inne wyjście??? Albo jest jakiś sposób na regenerację gaźniorów??? Co pany robić??? Jak najlepiej to ustawić???

silnik to rd10 w ramie pd06

Kazmir 02.01.2011 21:17

Temat był już poruszany na forum. Wymiana gaźników, albo regeneracja. Jeśli regeneracja to szukać prawdziwego speca. To musi być zrobione z głową i po zegarmistrzowsku;). Pytanie - jaka wersja jest lepsza finansowo???

Wieczny stare gaźniki przygarnę jak niedrogo. Coś kiedyś mi świtało w głowie jak to naprawić:dizzy:
Mam co prawda swoje stare, ale otwór dyszy jest rozpruty. jakby co daj znać.

Do moto1488
Oczywiście, że takie usterki jak:
Wolne schodzenie z obrotów
Kiepsko (lub wcale) z ustawieniem synchronizacji
Strzelanie w wyfuki na zamkniętej przepustnicy
to objawy wyrobionych przepustnic (tak jak na zdjęciu)

Cibor klv 04.01.2011 01:07

Co do wolnego schodzenia z obrotów, to raczej szukałbym przyczyny w gumowych króćcach łączących gaźniki z głowicami, na łączeniu łapie lewe powietrze. U mnie w rd 03 ten właśnie problem załatwiła wymian króćców na nowe, ale napierdalanie w wydech przy schodzeniu z obrotów zostało. Kiedyś na allegro kupiłem z śmieszną kasę gaźniki od ntv i niebawem spróbuję dokonać przeszczepu i zobaczę , czy coś się zmieni. Bo mimo wszystkich myków nie udało mi się wyeliminować tych strzałów i może właśnie to te luzy na ośkach przepustnic.

Vooytas 04.01.2011 06:47

Czy ktoś regenerował już może oś przepustnicy?
Wysłałem zapytanie do firmy z Chorzowa, znalazłem w necie info że zajmują się regeneracją gaźników.
Może będą mieli możliwości wstawienia jakiś tulejek czy cuś....

wieczny 04.01.2011 10:49

Moim zdaniem nie ma sensu regenerować gaźników, które mają stare, sparciałe membrany (aircut, przepustnice). Gaźniki od PD10 kosztują "czy stufki" i da się je zamontować z małą rzeźbą. Tak zrobiłem i cieszę się wzorową pracą silnika. A i gumy 10 lat młodsze.

Mecia 04.01.2011 19:42

Co masz Wieczny na myśli mówiąc z małą rzeżbą?

wieczny 04.01.2011 20:00

Gaźniki mają o 2-3mm mniejszą średnicę zewnętrzną na króćce. Trzeba dorobić redukcje. Wbrew pozorom silnik nie wykazuje osłabnięcia. Wręcz przeciwnie - przez mniejszą średnicę mieszanka przepływa szybciej, prawie jak turbo teraz ;).

majo 04.01.2011 21:13

Czy luzy (prześwit) górne od strony domykającej powinny być niepokojące??

wieczny 04.01.2011 21:15

Jeśli myślę o tym samym to tymi bym się zbytnio nie niepokoił. Od tego jest synchro.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:44.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.