Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne - dyskusja ogólna (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=248)
-   -   Wyprawowe moto po bezdrożach świata, jak nie 890R to co? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=41341)

Robur82 06.11.2021 17:22

Wyprawowe moto po bezdrożach świata, jak nie 890R to co?
 
Jak w temacie, czym byście pojechali na Gruzję Mongolię, Magadan, Pamir, Andy, Maroko i inne Afrykańskie kierunki
Pewnie z seryjnych ogólnodostępnych moto u mnie wygląda klasyfikacja tak:
1. 890R pod względem użytkowym, zawias i frajda z jazdy, masa moto, tylko ryzyko legendarnej awaryjności, cena mimo wszystko na obecne czasy bardzo dobra, skok zawiasu 240mm, 196kg, gdyby włożyć taki zawias do T7 wyszło by pewnie drożeje , a przy odsprzedaży nikt tego nie doceni
2. Tiger 900 rally, skok zawieszenia jak motku powyżej, deczko cieńsze lagi, masa 201kg, teoretycznie mniejsza awaryjność, tylko czytałem opinie na temat silnika, 3cyl poprawna rzędówka, bez pazura. Jest też świeży wątek na forum
3. KTM 690/husqa 701- pod względem terenowym pewnie z tych moto co wymienię bezkonkurencyjne, tylko do turystyki trochę za mikre, siedzenia, silnik, dalekie przeloty nawet szutrami, dalej to singiel, ale masa bezkonkurencyjna, nie wiem jak to sprawuje się obładowane namiotem i szpejem na 2tyg, dalej awaryjność Ktm
4. Zapomniałem o PR7 160kg niby zatankowaną a zbiornik 17l, zawias 300/280 i w standardowo jest rally. za taką 690tkę Ktm żąda 87tysi (trochę więcej mocy daje).
5.T7, skok zawiasu 200, 205 kg, więc szłau nie będzie na komorach dziurach, kolega robił tym TET Rumunia, albo twardo, albo miękko i dobija, ale małe prawdopodobieństwo że nie wróci o własnych siłach, cenę konkurencyjna
6. Aprila Tuareg 660-jest świeży wątek na forum
7 Hussa Norden 901, ale moim zdaniem to ktm 890S, a to znaczy skok zawiasu 220, a zostajemy przy awaryjności Ktm.
8. GS 800ADV- nie mam zdania, nic o nim nie wiem
9. Afryka moim zdaniem za ciężka do tych zastosowań

Pewnie kupując któryś z tych motków jako nowy, eksploatowałbym to z 10lat do ponad 100tys km
Jakieś inne propozycje?
Ktoś jeżâˆ‚ził, ma porównanie niektórych motków
Jakieś własne zdanie przemyślenia czemu ten a nie inny?
koszta eksplotacji?
ktoś przejechał na którymś z motków ze 30tys przynajmniej i może coś napisać?

Fizolof 06.11.2021 17:44

Musisz sobie odpowiedzieć na pytanie czy chcesz tam jechać na kołach czy transport i jeżdżenie na miejscu np przez 2 tygodnie i powrót samolotem


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Robur82 06.11.2021 17:47

zdecydowanie wysłać moto
Na kołach, pewnie bym patrzył na afrę lub dużego GS ADV

Emek 06.11.2021 17:54

Do jazdy po bezdrożach całego świata bierz z tego to co najprostsze. A że wszystkie są dość skomplikowane i nienaprawialne w terenie to wybór jest słaby. Jak mowa o tym że jedziesz z wozem technicznym to w sumie nie ma znaczenia. Brać co się podoba.

Emek 06.11.2021 18:11

Cytat:

Napisał Ronin78 (Post 755260)

Dokładnie. 👍

Dredd 06.11.2021 18:11

Cytat:

Napisał Robur82 (Post 755258)
zdecydowanie wysłać moto

To w czym problem?
5000km to nawet KTM wytrzyma bezawaryjnie :)
Ja właśnie zrobiłem 690R taki przebieg bezawaryjnie i rośnie :haha2:
Jeśli nastawiasz się na drogi szutrowe/gruntowe to d...pa także wytrzyma, bo znakomitą część trasy pojedziesz na stojąco.


Cytat:

Napisał Robur82 (Post 755258)
Na kołach, pewnie bym patrzył na aferę lub dużego GS ADV

Zupełnie nie wiem po co?!
Poza Niemcami tak naprawdę, nawet na autostradach nie jedziesz więcej niż 130-140km/h, a taką prędkość utrzymasz bez problemu mniejszymi sprzętami, np. Tenerką 700 (poprawcie mnie, jeśli się mylę).
Na dolocie na autostradach/ równych asfaltach Harleyem robiłem takie same przebiegi na dolocie jak GS-em adv 1250 (no, nieraz max. 200km mniejsze).
Na GS-ie teoretycznie da się jechać szybciej, ale dopiero na tym motocyklu dowiedziałem się, że od jazdy może boleć dupa i (pokurczone) nogi.
Co do zdolności terenowych/szutrowych porównanie GS-a mam jedynie z KTM 690, dlatego... nie ma porównania :D
W terenie to jest wielkie i ciężkie!
Więc, moim zdaniem, duży GS to także nie jest dobry pomysł na taki wypad.

RysiekO 06.11.2021 18:38

Gs jest dobry do zakopca na krupówki, a nie na tereny Panowieee :D

Fizolof 06.11.2021 18:38

Bo jak lecisz na kołach to i bagaż masz większy, opony też raczej dualowe bądź masz drugi komplet no i najważniejsze jak lecisz i wracasz na kołach to nie zapierdalasz oraz unikasz hardoffa wiec super hiper wybierający zawias i tak tam nie rozwinie skrzydeł, właśnie takie proste osiołki na kondoniastych zawieszeniach dają najwiecej „spokoju” przy takich przelotach. A jak zawozisz moto to idzie się w najniższa wagę, lepsze offowe opony no i margines błędu przesuwa się w stronę zabawy no jak zgruzujesz siebie bądź moto to przecież na lawecie wróci.
I druga sprawa co dla kogo to off, dla mnie off to utwardzone drogi gruntowe gdzie mogę sobie jechać spokojnie i podziwiać widoki a dla Asi np kozie ścieżki ledwo widoczne w trawie i trawersy.
Dla sposobu w jaki ja bym chciał podróżować czyli na kołach z bagażami to najlepsze moto to NAT, 1200GS potem T7, 890 R. Mam 187cm wzrostu, wazę 120kg wiec moto też muszę mieć większe a ze aspiracji nie mam do offa to na szuterki takie zestawy są ok gdzie 890r czy 990 to już przerost formy nad treścią bo ja przy moim sposobie jazdy nie wykorzystam zalet tych motocykli


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

CzarnyCzarownik 06.11.2021 18:41

Ja bym zabrał jakiegoś chinola 125ccm :D

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk

syncronizator 06.11.2021 22:13

Jak wysyłasz moto na miejsce to im lżejsze tym lepsze.
Ja bym brał 690 enduro R (jeśli Twój wzrost pozwoli).
To chyba najlżejszy sprzęt na rynku i ma 60 kucy .... są filmy jak koleś ze Swajcarii pojechał do Indonezji chyba z boxami ALU.
Da się nim śmigać w daleką trasę również.

Obczaj jeszcze AJP PR7 ... nie głupi wybór bo ma fabryczny zbiornik 17l
http://www.ajp-moto.pl/motocykl/18,PR7
Jeden cylinder to fakt ... no ale do niedawna jeździło się Dominatorami i KLRami i też było dobrze.

Rozważałem ten sam problem.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:22.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.