Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Silnik, sprzęgło, skrzynia (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=4)
-   -   Czujnik Luzu (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=791)

matjas 05.06.2008 01:23

Czujnik Luzu
 
hej
na starym forum znalazlem co nieco ale nie pomoglo mi to zbytnio. moj czujnik luzu padl chyba na amen bo nie dziala nawet jak sie go poszturcham srubokretem i zmasuje. hm...:) sam kabelung przytkniety do masy powoduje zapalenie sie zielonej lampki zatem sam obwod jest ok.
mozna to jakos reanimowac? czytalem ze nowy wystaje kole 4mm - moj ~1,5mm zatem czy dulary pod pachie i wio do Hondy?
a moze od czego innego taki czujnik pasuje?
pozdrawiam
m

Zazigi 05.06.2008 01:34

w hondzie zapłaciłem 70PLN o ile dobrze pamiętam. mój zapalał ale nie za każdym razem więc trudno było przewidzieć czy jest luz czy nie ma. wydaje mi się, ze reanimacja jest raczej ciężka, czujnik jest raczej nierozbieralny, a poza długością przyczyną niedziałania może być niekontakt wewnątrz obudowy. chociaż na upartego...

matjas 05.06.2008 10:10

no wyglada na to ze u mnie to 'niekontakt'! bardzo ladnie to ujales ;) ;) ;) esz cholera. trza mi becalowac :mad:

pozdrowienia
m

majki 02.08.2010 15:29

Jakby co, to czujniki się pokazały w Larssonie, za 44zeta. ;)
http://www.larsson.pl/index.php?c=r&...w==&bid=104498

FUKS 02.08.2010 16:19

Pamiętam kiedy mi "padł" czujnik luzu zrobiłem telefon do przyjaciela... Po pół godzinie byłem u Iziego. Położył Afri na boczku wyręcił czujnik nadlutował kropelkę i wkęcił. 10 minut czujnik jak igiełka.

Artuditu 03.08.2010 00:40

1 Załącznik(ów)
Mój czujnik wyzionął ducha jakiś dłuższy czas temu.
Kasy niet więc jeździłem tak i było dobrze. Wprawdzie nie mogłem odpalonego moto stawiać na kose ale mi tam nie przeszkadzało.
Pewnego razu, będąc u Ostacha, po kilku piwach :D pytam:
Ty, gamoniu, a co robisz z tym silnikiem z garażu? Tym co bierze 1,5litra oleju i ma gładki wałek?
No nic, zostawiam na części.
O, a jak czujnik?
Działał jak był w moto.
To co chcesz?
Piwo.
Stoi.

Poszedłem do garażu, wykręciłem i co? Czujnik jak nowy.
Ostach, dwa piwa dam:)

Nówka funkiel, nie śmigany.
No może te kilkanaście tysięcy zrobił.
Dla przykładu mój stary (czujnik)

bukowski 07.08.2010 20:39

Pomocy.
Dzisiaj zamontowalem nowy prostowniczek pod prawym boczkiem - kontrolka milczy.
Potem rozkrecilem obudowe i wyjalem czujnik. Wygląda na nowy, wystaje 4mm. Wkrecam to z powrotem.
Kontrolka luzu dalej nie swieci, ale nie swieci tez kontrolka oleju. Jakiś pomysl?
(ide skrecac to talatajstwo ;)

R2D2 07.08.2010 22:34

Dotknij przewodem z czujnika luzu do silnika (masy ) z kontrolka oleum to samo.
Jak zapodasz masę to żarówa powinna świecić.

Jak nie będzie świecić sprawdź 15A bezpiecznik , powinien być tylko jeden 15A w skrzynce bezpieczników.

Sprawdź tez żarówki .

Zasilanie tego obwodu można tez sprawdzić poprzez zmierzenie napięcia na czarnym przewodzie dochodzącym do przełącznika klamki hamulca przedniego.

Jeżeli to zasilanie będzie a dalej kontrolki po podłączeniu przewodów czujników do masy nie będą świecić to trzeba sprawdzić dużą kostkę od podłączenia wiązki zegarów . W wiązce zegarów masz małą i dużą kostkę + jeden dodatkowy przewód.

Często po grzebaniu " pod szybą " nie dociśnie się kostek do końca i później takie cyrki wychodzą , pisze bo sam tak miałem z kontrolką "kosy".

A jak nie dasz rady to zapraszam do Olsztyna na kawę i zrobimy. :D

bukowski 07.08.2010 22:44

Cytat:

Napisał R2D2 (Post 127145)
Dotknij przewodem z czujnika luzu do silnika (masy ) z kontrolka oleum to samo.

nie swieca. dzieki za rozpiske :) jutro rano zaczne od bezpiecznika. Naiwnie myslalem, ze jak nie napisano na obudowie bezpiecznikow "gages" albo cos podobnego, to uklad nie jest zabezpieczany.
jako ze te kabelki ida razem, popatrze jeszcze, przy okazji montazu pompy nie wypialem jakiejs kostki.

R2D2 07.08.2010 22:50

Wszystkie obwody są zabezpieczone oprócz przewodu dodatniego akumulatora i przewodu dodatniego do rozrusznika.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:44.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.